Plasma czy LCD Ultra HD?

Edwin80

New member
Witam,
Przymierzam się do kupna TV 40-42''. Jako, ze plazmy coraz rzadsze są na rynku zacząłem dumać nad Ultra HD. No i niby coś znalazłem. PHILIPS 40PUS6809 LED ULTRA HD 4K za ok 2200.

ALE

Cały czas byłem / jestem przekonany o wyższości plazmy nad lcd.

TV ma służyć do oglądania filmów z bluraya/dvd w zasadzie wieczorami oraz do xboxa dla dzieciaków.

Ponoć coraz to nowsze TV LCD mają coraz to lepsze matryce. Idąc tym tropem zastanawiam się, czy w/w model TV, z końca roku 2014 może mieć już dobre parametry obrazu w porównaniu do plazm. Czyli, czy ULTRA HD z 2014 da mi taką satysfakcję, jak plazmy z roku 2012.

Pytam, bo mogę kupić prawie nowego bo półrocznego
Panasonic TX-P42ST50E, plazma model chyba 2012r. Z tego co się orientowalem na forach, model bardzo zachwalany.

Na prawdę ciężko podjąć mi decyzję która uciszyłaby moje wewnętrzne niepewności. Prosże, pomóżcie.



 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Po co UHD w 40" ?
Kup tę plazmę, a najlepiej zobacz sam jak "grają", jeśli możesz i kup ten .... lepszy, Twoim zdaniem.
 

Sweetspot

New member
Dołączam się do pytania: rozważam panasonica 50ax800E i poekspozycyjna plazma p55vt60e. Cena bardzo porównywalna. Telewizor używany zarówno w nocy jak i w dzień do gier nie. Filmy sport zdjęcia itp plazma bardzo kusząca ale czytałem ze u nas Bug 50 Hz i migotanie skutecznie wszystko psuje (telewizor podłączony do kablówki upc). Z kolei led panasonica ma bardzo słabe katy patrzenia co tez jest dla mnie istotne. Czerń dobra ale daleko ku do plazmy ale za to w dzień ładnie swieci i odblasków nie widać tak jak na plazmie. No i co tu wybrać?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Bug 50Hz - to chyba ulubiony robal na forum.

W życiu nie kupiłbym żadnego LCD, gdyby oferowali mi plazmę VT60/ZT60, bez wypaleń oraz powidoków i na gwarancji jeszcze.
 
Do góry