Plasma czy LCD do 6000zl

ciekawski

New member
znajomy prosił mnie o zaciągniecie porady ! chce kupić telewizor do kina domowego do 6000zł i nie wie co byłoby najlepsze LCD czy PLASMA i jaka jest różnica między takimi tewlewizorami! prosiłbym tez w miare możliwości o podanie linków do sklepów w Katowicach i okolicy ! z góry dziekuje za pomoc ! i przepraszam jesli taki temat był
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
własnie grupujemy pokazy u klientów w rejonie Katowic
więc niech się skontaktuje on line- 2868228
dostanie wszystkie szczególy
Wracajac do tematu był wiele wiele razy.
Temat rzeka więc musisz poczytać tematy.
być może będzie odwrotnie to ekran wybierze właściciela.
Co to znaczy ?
Jeśli zechcesz 42" - to wybierzesz z dużym prawdopodobieństwem plazmę - bo kosztuje już od 6000 zł
Podczas gdy LCD duże -46: kosztuje 25.000 zł
Podobnie reagują lidzi na całym świecie.
Jeśli chcesz 32" to wybierzesz LCD -plazmy obecnie produkuje się od 37" . Tylko JVC ma 35"
Obydwa rodzaje maja ten sam czas pracy/ 60.000 godzin/. Lepszą rozdzielczość i wyposażenie mają Lcd / nawet w najtańszych modelach/ w plazmach tylko w droższych.
Zapytaj znajomego
jaki ma sygnał ?
jaką wilkość sobie upatrzył ?
Jaka odległość od ekranu ?
jakie złącza?
jaka firma ?
czy ważniejsza jest jakość czy wyposażenie ?
no i ile kasy ?
dopiero dobierzemy coś
pozdrawiam
 

Gatekeeper

New member
Witam !

Jestem tu nowy i sam mam podobne problemy, więc pomogę w miarę możliwości, ale jeżeli coś pomylę to proszę o wyrozumiałość...najlepiej niech się Kiki wypowie - on jest specem

tak naprawdę to trudno jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze: Plazma czy LCD. Ogólnie technologia zmierza w stronę LCD, niektóre firmy porzuciły już plazmy (np. SONY). Pamiętaj że LCD oferuje ponad dwukrotnie dłuższą żywotność od plazm i oferuje większą rozdzielczość. Zalezy też jaki duży panel chcesz nabyć. Jeżeli powyżej 32", to lepiej plazmę.
Wydaje mi się że plazmy oferują trochę lepsze nasycenia kolorów, lepszą czerń.
Ale jeżeli ten telewizor ma służyć do oglądania filmów DVD to najlepiej brać 32" panel LCD.
Polecam przede wszystkim marki: Sharp, JVC (32" C50), i nową koekcję SONY A10E (albo lepiej V10)
Jeżeli chodzi o plazmy to niekwestionowanym królem są modele Pioneera i to każdy ci powie.
To są tylko moje odczucia..więc niech się lepiej wypowiedzą znawcy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie poszedłbym z wnioskami tak daleko.
Panasonic otworzył kolejną fabrykę plazm/ 5.000.000 w roku/ - promując tym samym
plazmy - jako mocną alternatywę dla LCD. Wypuścił i pokazał na targach w Berlinie plazmę full HD. Pionner - trójwymiar.
Duze ekrany to póki co domena plazm.
Co do żywotności to czas podany przez niezależne źródla -podaje 60.000 godzin. Tymczasem zapwne masz w pamieci artykuł już nieaktualny- /http://www.tomshardware.pl/. Dotyczyło to wczesniejszych generacji.
Pioneer przebąkuje już o 80.000 godzin.
Jeśli dziś zechcesz kupić ekran 42" lub wiekszy - zapewne dołączysz do rodziny "plazmowców" - choćby z uwagi na element ceny do jakości.
pozdrawiam
 

BoDeX

New member
Full HDTV 1920x1080 , 37" LCD BenQ DV3750 może być czarnym koniem tej rozgrywki - przejrzyj tematy na forum , może to model , który zaspokoi Twoje wymagania .

Pozdrawiam
 

chocio

New member
kiki napisał:
Jeśli dziś zechcesz kupić ekran 42" lub wiekszy - zapewne dołączysz do rodziny "plazmowców" - choćby z uwagi na element ceny do jakości.
pozdrawiam

Kiki. Jak na tym tle wypada Sony KLV V40A10E (cena z Euro-Targówek: 9 999 zł)?
 
Do góry