Plasma czy LCD czy LED i jaki rozmiar ?

Rodman1

New member
Witam szanowne internautki i internautów,znawców tematu.

Sporo przeglądałem to forum,jednakże jest to mój pierwszy post tutaj i od razu proszę o fachową poradę.

Niestety muszę kupić nowy telewizor,bo pierwszy niestety spodobał się amatorom cudzej własnośći,był to 42" plasma samsung,a następnie kupiłem plasme LG 42" PX5R, ale ten po 4 latach używania padł jakiś moduł i koszt naprawy to 700 zł:fool: a taki tv pewnie jest warty 1500 zł jak jest sprawny :niewiem:.

Moje pytanie teraz do Was podstawowe plasma, LCD czy LED (osobiście mam na niego największą ochotę,Samsung UE468000,jest mega śliczny ale najpierw wysłucham opinii fachowców bo ja jestem laikiem)

Poniżej od razu odpowiem na kilka podstawowych pytań o które zawsze pytacie,w celu rozjaśnienia sytuacji.

1.Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - salon(pokój dzienny) to 25 m

2.jaki sygnał ? od niedawna mam polsat cyfrowy

3.Preferowana wielkość matrycy ? wcześniej było 42" ale myślę o czymś większym,co doradzicie....

4.jaka odległość od ekranu ? do ekranu jest dośc daleko, z tego co czytam tu na forum bo mam 5 m,ale oglądało mi się nienajgorzej ale bez szału.

5.jakie urządzenia do podłączenia? na dzień dzisiejszy tylko laptop(filmy) ale docelowo będzie kino domowe ( poprzednie również uległo amatorom cudzej własności):(

6.jaka klasa cenowa? myślę że do 10 tys

7.więcej oglądasz w dzień czy w nocy? po pracy czyli po 18-23

8.przy włączonym świetle czy bez światła? przy włączonym

9.jakie masz nasłonecznienie pokoju ? nasłonecznie pokoju i całego mieszkania jest dość duże bo mieszkanie jest pd-zach

10.ile osób zasiada przed telewizorem? na chwilę obecną max 2,ale planujemy powiększenie :grin:

11.Jaki masz ulubiony program? niemam specjalnie zadnego ale zaczynam łykać bakcyla na tv wysokiej rozdzielczości

12.jaki masz telewizor? LG 42 PX5R

13.Ma stać czy wisieć? teraz wisi i myślę że tak ma zostać


To na tyle,teraz chętnie i z uwagą słucham Waszych rad i opinii, dodam tylko że chciałbym zakupić jakiś stosunkowo wysoki model żeby za chwilę nie przeterminował się.( dlatego też myślę o wspomnianym wyżej Samsungu UEB8000)


Z góry serdeczne dzięki za pomoc

pozdrawiam serdecznie


Rodman1
 

Rodman1

New member
Rodman1 napisał:
Witam szanowne internautki i internautów,znawców tematu.

Sporo przeglądałem to forum,jednakże jest to mój pierwszy post tutaj i od razu proszę o fachową poradę.

Niestety muszę kupić nowy telewizor,bo pierwszy niestety spodobał się amatorom cudzej własnośći,był to 42" plasma samsung,a następnie kupiłem plasme LG 42" PX5R, ale ten po 4 latach używania padł jakiś moduł i koszt naprawy to 700 zł:fool: a taki tv pewnie jest warty 1500 zł jak jest sprawny :niewiem:.

Moje pytanie teraz do Was podstawowe plasma, LCD czy LED (osobiście mam na niego największą ochotę,Samsung UE468000,jest mega śliczny ale najpierw wysłucham opinii fachowców bo ja jestem laikiem)

Poniżej od razu odpowiem na kilka podstawowych pytań o które zawsze pytacie,w celu rozjaśnienia sytuacji.

1.Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - salon(pokój dzienny) to 25 m

2.jaki sygnał ? od niedawna mam polsat cyfrowy

3.Preferowana wielkość matrycy ? wcześniej było 42" ale myślę o czymś większym,co doradzicie....

4.jaka odległość od ekranu ? do ekranu jest dośc daleko, z tego co czytam tu na forum bo mam 5 m,ale oglądało mi się nienajgorzej ale bez szału.

5.jakie urządzenia do podłączenia? na dzień dzisiejszy tylko laptop(filmy) ale docelowo będzie kino domowe ( poprzednie również uległo amatorom cudzej własności):(

6.jaka klasa cenowa? myślę że do 10 tys

7.więcej oglądasz w dzień czy w nocy? po pracy czyli po 18-23

8.przy włączonym świetle czy bez światła? przy włączonym

9.jakie masz nasłonecznienie pokoju ? nasłonecznie pokoju i całego mieszkania jest dość duże bo mieszkanie jest pd-zach

10.ile osób zasiada przed telewizorem? na chwilę obecną max 2,ale planujemy powiększenie :grin:

11.Jaki masz ulubiony program? niemam specjalnie zadnego ale zaczynam łykać bakcyla na tv wysokiej rozdzielczości

12.jaki masz telewizor? LG 42 PX5R

13.Ma stać czy wisieć? teraz wisi i myślę że tak ma zostać


To na tyle,teraz chętnie i z uwagą słucham Waszych rad i opinii, dodam tylko że chciałbym zakupić jakiś stosunkowo wysoki model żeby za chwilę nie przeterminował się.( dlatego też myślę o wspomnianym wyżej Samsungu UEB8000)


Z góry serdeczne dzięki za pomoc

pozdrawiam serdecznie


Rodman1




Halo Panowie czy ktoś mi pomoże ? czy niemam co liczyć ? Może nie na tym forum piszę co trzeba ?

pozdrawiam
 

digitalus

Banned
witam
jesli miales plazme samsung, lg i mozesz przeznaczyc na telewizor do 10 tys to uwazam ze najlepszy wybor to plazma pioneer kuro PDP-LX5090H.
http://www.pioneer.eu/pl//page/products/KURO_TV/best_picture_quality.html
http://www.pioneer.pl/pl/products/62/63/413/PDP-LX5090H/specs.html
mialem okazje podlaczyc tuner hd cyfry + do LX5090 ( to nie jest moj telewizor tylko klienta ) . jakosc obrazu bardzo dobra. kolor czarny jest niesamowicie czarny, widac to wyrazne gdy zmieniamy kanal . menu softu tunera c+ jest w kolorze czarnym i czerwonym, czegos takiego jeszcze nie widzialem. kolor czarny robi niesamowite wrazenie. jesli oczywiscie ktos zwraca uwage na takie szczegoly.
zaden lcd nie ma takiego obrazu. mozna tylko sobie pomarzyc
5090H naziemny tuner dvb-t mpeg4 i satelitarny dvb-s
5090 naziemny tuner dvb-t ale mpeg2.
jedyna wada tego telewizora to cena
 
Ostatnia edycja:

Rodman1

New member
digitalus napisał:
witam
jesli miales plazme samsung, lg i mozesz przeznaczyc na telewizor do 10 tys to uwazam ze najlepszy wybor to plazma pioneer kuro PDP-LX5090H.

mialem okazje podlaczyc tuner hd cyfry + do LX5090 ( to nie jest moj telewizor tylko klienta ) . jakosc obrazu bardzo dobra. kolor czarny jest niesamowicie czarny, widac to wyrazne gdy zmieniamy kanal . menu softu tunera c+ jest w kolorze czarnym i czerwonym, czegos takiego jeszcze nie widzialem. kolor czarny robi niesamowite wrazenie. jesli oczywiscie ktos zwraca uwage na takie szczegoly.
zaden lcd nie ma takiego obrazu. mozna tylko sobie pomarzyc
jedyna wada tego telewizora to cena


A jak do tej zajebistości tego kuro ma się fakt że Pionieer przestał go produkować ? Czy nie bedzie pozniej problemu z serwisem i uaktualnianiem softu ? Skoro taka dużą firma przestała produkować tak rewelacyjną plazmę czy to nie znak że plazmy będą schodziły na drugi plan i będą ustępować miejsca LCD ? Jaka jest różnica między wersją 5090 i 5090H ?

pozdrowienia

Rodman1
A c
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
W kwestii TV to raczej LCD ustępuje plazmie..., ale dla mas lepiej produkować LCD bo to taniej wychodzi i można więcej zarobić...
 

Rodman1

New member
marciniozo napisał:
W kwestii TV to raczej LCD ustępuje plazmie..., ale dla mas lepiej produkować LCD bo to taniej wychodzi i można więcej zarobić...


Bezapelacyjnie Kuro jest wzorcem obrazu,to w takim razie dlaczego przestali go produkowac ? Pewnie też ma sporo mniej różnych bajerów co np ma Samsung 46B8000 ,prawda ?

Rodman1
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jaki ?!!!

Żaden KURO czy "bezdźwięczny" SAMSUNG B800. Tylko i wyłącznie PHILIPS 46PFL9704. Przeczytaj test na tym forum. MIeścisz się w cenie.Można go kupić za 8400 PLN
 

Rodman1

New member
SLAV7 napisał:
Żaden KURO czy "bezdźwięczny" SAMSUNG B800. Tylko i wyłącznie PHILIPS 46PFL9704. Przeczytaj test na tym forum. MIeścisz się w cenie.Można go kupić za 8400 PLN
a z jakiego powodu Ty polecasz Philipsa ? i gdzie można go kupić za 8400 ,bo na ceneo najtaniej jest za 9979 zł:niewiem:
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Rodman1 napisał:
a z jakiego powodu Ty polecasz Philipsa ? i gdzie można go kupić za 8400 ,bo na ceneo najtaniej jest za 9979 zł:niewiem:[/quote


Z tego co zdąrzyłem zauważyć nie mogę na FORUM podawać nazw sklepów. Poszukaj w necie. Jest w dobrym sklepie w tej cenie.;)
 

Rodman1

New member
digitalus napisał:
witam
jesli miales plazme samsung, lg i mozesz przeznaczyc na telewizor do 10 tys to uwazam ze najlepszy wybor to plazma pioneer kuro PDP-LX5090H.
http://www.pioneer.eu/pl//page/products/KURO_TV/best_picture_quality.html
http://www.pioneer.pl/pl/products/62/63/413/PDP-LX5090H/specs.html
mialem okazje podlaczyc tuner hd cyfry + do LX5090 ( to nie jest moj telewizor tylko klienta ) . jakosc obrazu bardzo dobra. kolor czarny jest niesamowicie czarny, widac to wyrazne gdy zmieniamy kanal . menu softu tunera c+ jest w kolorze czarnym i czerwonym, czegos takiego jeszcze nie widzialem. kolor czarny robi niesamowite wrazenie. jesli oczywiscie ktos zwraca uwage na takie szczegoly.
zaden lcd nie ma takiego obrazu. mozna tylko sobie pomarzyc
5090H naziemny tuner dvb-t mpeg4 i satelitarny dvb-s
5090 naziemny tuner dvb-t ale mpeg2.
jedyna wada tego telewizora to cena


Tylko czy ten Kuro nie ustąpi miejsca PHILIPS 46 PFL 9704 H i skoro przestali już Kuro produkować ? No i Kuro oprocz rewelacyjnego obrazu niema wielu "bajerów" które oferuje konkurencja.
 

leotdi

New member
SLAV7 napisał:
Żaden KURO czy "bezdźwięczny" SAMSUNG B800. Tylko i wyłącznie PHILIPS 46PFL9704. Przeczytaj test na tym forum. MIeścisz się w cenie.Można go kupić za 8400 PLN

jeśli ktoś planuje zakup LCD-ka 46" za pieniądze wiiększe od Kuro 5090 to powinien się mocno zastanowić :D Uważam, że teraz jest dobry moment na zakup Kuro.
LCD nawet podświetlany LED-ami nigdy nie osiągnie poziomu czerni plazmy Kuro. Z prostego powodu. Technologia LCD nigdy nie "odcina" do 100% dopływu światła. A plazma tak - gdyż tu mamy system 0/1 jedynkowy.

A kiki, cóz musi sprzedawać ... rownież inne marki. Ten test, mnie nie przekonuje, z w/w powodow/zasady dzialania obu technologii.

I nie piszę bynajmniej tego bo chwalę własne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie gniewaj się ale opowiadasz bzdury tym bardziej że nie widziałeś nawet na oczy.
To napisz proszę jeszcze jak było na Pipi ?
 

leotdi

New member
kiki napisał:
nie gniewaj się ale opowiadasz bzdury tym bardziej że nie widziałeś nawet na oczy.
To napisz proszę jeszcze jak było na Pipi ?

hmmm... bzdury - Twoje zdanie - chętnie przeciwstawię prawdziwy test z areadvd.de ... gdy tylko się tam pojawi, a pojawi się... Teraz nie będę polemizował.

A o co chodzi z Pipi? Możesz jaśniej pisać ? Bez tego żargonu :p
 

Selbstverstand

New member
No nie wiem czy warto kasę wyrzucać na tego Philipsa. Może i na zdjęciu wygląda, że ma lepszą czerń od Pioneera ale w pomiarach wypada gorzej od wielu plazm z gorszą od niego czernią (np. Samsunga b850, Panasonica G10 i V10).

Ale zostawmy ten temat - nawet niech ma subiektywnie najlepszą czerń. A co z resztą? Kiki w teście wymienił w wadach coś odnośnie czerwieni. A efekt halo i kąty boczne już chyba dyskwalifikują ten tv wśród najlepszych.
Większości ludziom to zapewne nie przeszkodzi bo tłumoki i głupy oczywiście niczego nie widzą tylko się jarają jedynym zauważalnym parametrem - czernią (przecież gdyby nie ona żaden wymądrzający się jełop nie uznałby plazm Pioneera za najlepsze płaskie tv). Fajnie i dyskretnie to Kiki zasugerował w swoim teście pisząc o halo w tym Philipsie: "Efektu którego wiele osób nigdy nie zauważy , traktując to jako poświatę występującą dotychczasowej technologii lcd" (testujący zjadł literkę "w").

Tak więc mamy lcd, który pod względem czerni wmieszał się w tłum plazm, ale jego obraz ma parę wad i do tego nie najlepiej skaluje sd (to sugeruje większe lub mniejsze problemy przy każdym nieidealnym sygnale wejściowym).

Generalnie tv do przyjęcia, tylko ta cena... Pioneer 5090 to dużo lepsza oferta.
 
Do góry