Plasma 42-46

brodziu

New member
Witam Was serdecznie. Za Wasza porada kupilem rodzicom jakis czas temu pv80 42 cale. Podlaczoy pod n-nke i dvd hd (niestety nie ble ray) sprawuje sie pieknie. Mozna nawet obejrzec polsat z naziemnej, ktorego brak w nce.

teraz szukam dla siebie telewizora. U mnie bedzie takze n, dodatkowo bede czesto podlaczal tv do komputera do ogladania seriali w divx.

Pytania o alternatywy:

1. Czy warto dolozyc kilkaset (ok 300-400) zlotych do jakiegos wyzszego modelu Panasonica? Jesli tak to jakiego? Py8? Czy full hd dla moich zastosowan mi nie zaszkodzi? (divx to nie szczyt jakosci)

2. Czym rozni od wspomnianej pv80 model TH-42PX8ESA oraz TH 42PX80E ? Na stronie oficjalnej widze tylko serie pv oraz nowa py. Co z seriami px i pz ktore widuje w cennikach sklepow?

Pytanie techniczne:
I W jakiej rozdzielczosci jest nadawany sygnal hd w platformie n. Czy jest to pelne 1080p?
II Czy przejściówka z dvi na hdmi oznacza utrate jakosci przy podlaczaniu komputera? Lepiej zakupic karte graficzna od razu z hdmi?

bede bardzo wdzieczny za pomoc w doborze. Z pv80 bede bardzo zadolwolony, ale moze mozna cos lepszego nieco znalezc.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Zaczniemy od najprostszych:
I. Podobno 1080i - jak i Cyfra+.
II. nie - transmisja danych jest cyfrowa, więc jeśli kabel jest dobry, nie będzie strat, ale nie będziesz mógł przesyłać dźwięku (jak np. w Radeonach HD48xx).


PX i PZ to modele odpowiednio PV i PY z tunerami cyfrowymi DVB-T MPEG-2. W naszych warunkach kompletnie nieprzydatne w przyszłości, chwilowo co nieco można złapać naziemnie. Nie na polski rynek. Teoretycznie nie powinno być problemu z serwisem, ale praktycznie nikt tego jeszcze nie sprawdził :).

Czy FullHD zależy od tego, jak daleko siedzisz od TV i czy będziesz oglądał dużo HD. Pamiętaj też, że bierze ponad 100W więcej.
 

redlum

New member
Bez reklam
Nie znam się na Panasonikach - ale na pytania techniczne to odpowiem

I. Sygnał kanałów HD jest nadawany w 1080i (z możliwością downscalingu).
II. Teoretycznie każda dodatkowa przejściówka to strata jakości (chociaż w przesyłaniu sygnału cyfrowego jest to znikome zjawisko), w praktyce to nie zauważysz różnicy - bo DVI to jest to samo co HDMI - tylko bez dźwięku. Część kart ATI ma wyście DVI i dają przejściówki na HDMI - w tym przypadku będzie też dzwięk - musisz tylko sprawdzić czy ten model karty ma zintegrowana karte muzyczna (wszystkie nowsze modele już je maja). Z kartami nVidii nie wiem dokladnie jak to jest - ale chyba trzeba podłączać dodatkowo kabelek z karty muzycznej do karty graficznej.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
chociaż w przesyłaniu sygnału cyfrowego jest to znikome zjawisko

W przypadku sygnału cyfrowego takiego zjawiska NIE ma. No chyba, że stosowane są jakieś algorytmy wypełniające ewentualne "dziury" w przesyle danych.
 

redlum

New member
Bez reklam
powiedz to dla ludzi co kupili kabelki HDMI za gruba kasę zamiast najtańsze za allegro za 20zł

PS sam się zaliczam do tej drugiej grupy ludzi.
 

nox

New member
radosuaf napisał:
[...]
PX i PZ to modele odpowiednio PV i PY z tunerami cyfrowymi DVB-T MPEG-2. W naszych warunkach kompletnie nieprzydatne w przyszłości, chwilowo co nieco można złapać naziemnie. Nie na polski rynek.[...]

Pozwolę się nie zgodzić. PZ800 produkowane np. na rynek czeski, słowacki, włoski mają DVB-T MPEG-4 na pewno. Zależy z jakie rynku PZ kupisz. Zawsze trzeba czytać specyfikację. Aha nie sprawdzałem jak jest z pozostałymi rynkami, ale wydaje mi się, że PZ800 na rynek niemiecki, brytyjski, hiszpański nie mają DVB-T MPEG-4 (tylko MPEG-2).
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Może i masz rację - dokładniej się nie interesowałem :).


powiedz to dla ludzi co kupili kabelki HDMI za gruba kasę zamiast najtańsze za allegro za 20zł

Ci ludzie akurat na pewno "widzą" różnicę :D.
 

brodziu

New member
dzieki za techniczne porady. bede zmienial komputer to postaram sie nabyc odpowiedni akkarte z hdmi. Sporo jest watkow o uszkodzeniach sprzetu przy podlaczaniu. Jak karta bedzie miala hdmi, to nikt sie przynajmniej od gwarancji nie wymiga.

Ponoc w magazynach nie ma juz pv80. PY8 tez niedostepne. Macie jakies wiesci? Kryzys mamy? ;)
 

brodziu

New member
dzieki za techniczne porady. bede zmienial komputer to postaram sie nabyc odpowiedni karte z hdmi. Sporo jest watkow o uszkodzeniach sprzetu przy podlaczaniu. Jak karta bedzie miala hdmi, to nikt sie przynajmniej od gwarancji nie wymiga.

Ponoc w magazynach nie ma juz pv80. PY8 tez niedostepne. Macie jakies wiesci? Kryzys mamy? ;)

znalazlem w takim razie cos takiego:
42´´ Panasonic TH 42PZ8

w Poznaniu moge nabyc wersje Es za 2500. Cena dobra, musialbym tylko sprawdzic jak z gwarancja. Myslicie ze ta wesja ma mpeg4? I na dodatek srebrny. Moze tego bym wzial?


ps. Dzwonilem do Panasonic Polska. Na linie ogolne i do napraw gwarancyjnych. W obydwu miejscach powiedzieli mi ze naprawiaja bez problemow sprzet takze z serii pz, czyli nieprzeznaczony na nasz rynek. Warunek: podbita karta gwarancyjna.
Jeden z Panow tez powiedzial mi ze py8 pracuje na mpeg-4. Gdyby to wszystko bylo prawda - to biore, jesi tylko beda dostepne.
Bardoz bym prosil o opinie, czy ktos mial kiedys problem z naprawa wersji x lub z oraz czy moze wie jakie mpeg jest w pz8es.
 
Ostatnia edycja:

nox

New member
Moim zdaniem 42PZ8ES nie ma tunera DVB-T w wersji MPEG-4, ale być może na któryś krajowy rynek europejski wyszedł taki telewizor z MPEG-4. Moim zdaniem to wątpliwe. Najlepiej zapytać sprzedawcy.
 

martin72

New member
dotyczy tuner DVB-T

nox napisał:
Pozwolę się nie zgodzić. PZ800 produkowane np. na rynek czeski, słowacki, włoski mają DVB-T MPEG-4 na pewno. Zależy z jakie rynku PZ kupisz. Zawsze trzeba czytać specyfikację. Aha nie sprawdzałem jak jest z pozostałymi rynkami, ale wydaje mi się, że PZ800 na rynek niemiecki, brytyjski, hiszpański nie mają DVB-T MPEG-4 (tylko MPEG-2).
Z tego co wiem cała seria PZ800 posiada dwa tunery obsługujące zarówno MPEG2 jak i MPEG4-AVC, sam posiadam od niedawna TH-50PZ800E i tak przynajmniej pisze w instrukcji. Byłoby nonsensem sprzedawanie modlelu o identycznym oznaczeniu seryjnym przez producenta z różnym wyposażeniem. Z tego co wiem sytuacja o której piszesz występuje w modelu 46PZ85E (który posiada MPEG2) a 46PZ86E (który ma MPEG4) w zasdzie identyczne dwa modele ale w oznaczeniu jest drobna różnica.... 85 i 86. Tym niemniej zawsze trzeba pytać aby nie być potem troszkę zdziwiony... pozdr.
 

dto

New member
dotyczy tuner DVB-T

Czy telewizor z tunerem DVB-T czyli np. 42PZ8ESA można podłączyć do zwykłej anteny analogowej. Inaczej czy będzie on działał z moją dotyczasową anteną, która łapie 6 czy 7 kanałów dostępnych w mojej okolicy "z powietrza".
 
Ostatnia edycja:

fagus

New member
Tak będzie łapał

Oprócz tunera cyfrowego DVB-T każdy Panas ma tuner analogowej telewizji naziemnej. Wsadzasz wtyczkę do gniazda antenowego i możesz oglądać.
 
Do góry