płaski tv do 5000zl

apollo

New member
Witam, planuje zakupic sobie jakis płaski telewizor do 5000zl, nie wiem co bedzie lepsze, plazma czy lcd, prosze o propozycje najlepszych modeli. Telewizor bedzie ogladany z odleglosci okolo 3,5m - 4m. Bedzie ogladana na nim zwykla polska telewizja, czasem filmy z komputera, w przyszlosci moze kablowka z chello ale to jest jeszcze niewiadome. pozdrawiam
 

ortax360

New member
WITAM

1 .PANASONIC 32LX70 (100HZ) 3700ZŁ LUB Panasonic 32lx700 (100hz) 4200zł

2. Sony 32v2500 CENA 3700ZŁ

3. Toshiba 32wl68 (100hz) 3999zł

Info o tych lcd znajdziesz na forum.

pozdrawiam
 

pablo1234

New member
Ja wybrałem Panasonica 32lx700. Teraz czekam na dostawę. Też myślałem o PANASONICU 32LX70, Sony 32v2500 oraz Sharpie LC-32RD2E. W wyborze pomógł mi Kiki (dziękuje).

Jak już będę miał podziele się wrażeniami a w szczególności jak sprawuje się na zwykłej antenie zbiorczej.
 

phmizar

New member
Nie jestem fachowcem w tej branży tylko zwykłym zjadaczem chleba, który chce sobie kupić tv. Po lekturze dogłębnej tego forum, prywatnej wymianie zdań (dzięki Kiki:) ) i kilkutygodniowym rajdzie po sklepach doszedłem do tego samego wniosku. Ponieważ mam bardzo mały pokój to stanęło na Panasonicu bo tylko oni robią plazmy 37" w przyzwoitej cenie.
 

phmizar

New member
Jeszcze nie kupiłem ale już wybrałem. Pomimo wielkiej burzy na temat Panasonica PV70P i wielu negatywnych opinii postanowiłem to sprawdzić naocznie. Pojechałem sobie do MM i tam (doprowadzając prawie do rozpaczy sprzedawcę) poprosiłem o podłączenie do n- ki. Łatwo nie było bo trzeba było porozpinać kabelki i przenieść tv jakieś 30 metrów. Żeby było trudniej postawiliśmy obok Sharpa LCD 37SA1E i Samsunga (bodajże 82). No i bezapelacyjnie stanęło na plazmie. Z dwóch metrów LCD w tym rozmiarze na sygnale innym niż HD nie da się raczej oglądać. Czerni oczywiście też brak. Oczywiście lepszy obraz był na Pionku tylko drobne 3 tyś. drożej;) . Moim zdaniem złe opinie na temat tej plazmy są nieuzasadnione. Można mieć lepiej ale oczywiście za dużo większą kasę. Moim zdaniem nie warto.
 

apollo

New member
a ja dzisiaj przeszedlem sie do 2 sklepow Sony i Big Fox zeby zobaczyc na wlasne oczy jak to plazma i lcd radza sobie z sygnalem analogowym i powiem Wam tu wszystkim ze jakos ta mnie poprostu powalila, to juz chyba 20 letni crt mojej babci ma lepszy obraz. po tym co zobaczylem przezylem lekki szok i prawde mowiac nie mam pojecia po co wywalac tyle kasy na taka porazke. telewizory byly w roznych cenach i rozmiarach, lcd i plazma, generalnie patrzylem na 32" - 42" w cenie 4000-7000zl. przy sygnale z kompa obraz byl wrecz krystalicznie idealny. ale juz nawet takie TVN24 z N-ki mialo bardzo slaba jakosc. co zauwazylem plazmy wbrew powszechnej opinii wcale nie wyswietlaly lepiej, a powiedzialbym nawet ze gorzej. na plazmie panasonica pv600 nie bylo sladow duchow zadnych od logosow, ale nie zapytalem tez ile ona tu stoi i dziala. generalnie na plazmach obraz byl nieostry, rozmyty, na jednej nawet jakies prazki byly, lcd za to totalna pixeloza. i teraz moje pytanie co bylo nie tak ze wszystkie tv w tych sklepach mialy tak slaba jakosc obrazu? i nie mowie tu o filmach z komputera czy dvd. tylko o zwyklej kablowej/satelitarnej telewizji. czemu na moimobecnym tv crt thomson scenium obraz jest o niebo lepszy?
 

phmizar

New member
a ja dzisiaj przeszedlem sie do 2 sklepow Sony i Big Fox zeby zobaczyc na wlasne oczy jak to plazma i lcd radza sobie z sygnalem analogowym i powiem Wam tu wszystkim ze jakos ta mnie poprostu powalila, to juz chyba 20 letni crt mojej babci ma lepszy obraz. po tym co zobaczylem przezylem lekki szok i prawde mowiac nie mam pojecia po co wywalac tyle kasy na taka porazke.
W większości sklepów tak jest. Dlatego właśnie oglądałem tv podłączone do n- ki przez hdmi. Inaczej to nie ma sensu. Ponieważ będę miał tylko n- kę to taki test dla mnie wystarczył. Ten sam tv postawiony na swoim miejscu miał obraz (podobnie jak 100 innych z tymi po 30 tyś:wink: ) podły. Nie jestem fachowcem ale myślę, że to kwestia sygnału i podłączenia.
 

mok

New member
Apollo poczytaj tez o tylnej projekcji ja mam KDF-a i na zwyklej antenie mam ladny obraz ,jestem bardzo zadowolony z tego tv
 

czaki

New member
tak kdf robie niesamowicie na sygnale SD, po zatym 4 metry a ty chcesz 37 " ?? z lupa bedziesz oglądał czy jak ?? 40" to minimum
 
Do góry