Płaski dźwięk z Denon X2000

phoba

New member
Witam,


Od paru dni jestem posiadaczem ampli jak w temacie i Zensorów 7+1+Vocal, bez suba. Na ten moment podłączone są tylko fronty Z7, bo jeszcze mam trochę prac remontowych. Od kilku dni walczę z ustawieniami w ampli, żeby uzyskać jakiś sensowny dźwięk z tych kolumn.


Na odsłuchach Z7 grały bardzo dobrze, z przyzwoitym, głębokim basem np. na Denon X1100 i to w pomieszczeniu ze 2 razy większym niż moje. U mnie cały dźwięk jest spłaszczony, brakuje mi i przestrzeni, ale najbardziej basu, który jest płaski, zupełnie bez masy, niezależnie od rodzaju muzyki. Dzisiaj rano nawet odpaliłem kilka stacji radia internetowego z dub stepem i basu było porażająco mało. Próbowałem i z ustawieniami ręcznymi i z autokalibracją - bez specjalnej różnicy w dźwięku. Kable też podłączone prawidłowo w fazie.


Czy ktoś może podpowiedzieć jak najlepiej poustawiać parametry w tym ampli do stereo? Tylko proszę nie pisać, że do stereo tylko wzmak, bo jak wspomniałem Z7 na odsłuchu z X1100 brzmiały dobrze jeśli chodzi o bas.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja zawsze korzystałem z dynamic EQ i w stereo w opcjach audyssey ustawiam fronty Bypass L/R. Może kolumny jeszcze nie wygrzane? Może też być problem z akustyką. Jak duży pokój? wrzuć może fotki jak masz ustawione kolumny w pokoju.
 

phoba

New member
Hmmmm, nie kojarzę opcji Bypass L/R u mnie. Może coś przeoczyłem, sprawdzę dziś wieczorem, ale gdzie mam szukać?

Kolumny na pewno nie są jeszcze wygrzane, mają może z 10 godzin przebiegu. Tylko przy tak słabym basie nie wydaje mi się, żeby po wygrzaniu miało go diametralnie przybyć.

Pokój 28m, tutaj widok z góry od razu z planowanym położeniem wszystkich kolumn: http://fotozrzut.pl/zdjecia/15e7b8659e.png Odsłuch na środku brązowego prostokąta, czyli kanapy :)
Fotki postaram się wrzucić dzisiaj lub jutro.
 

phoba

New member
Dzięki woytaski. Mam tu w pracy na kompie instrukcję w PDFie i to ustawienie jest wprawdzie na stronie 128, ale jest :)
Tylko z tego co wyczytałem na temat opcji do ustawienia MultEQ XT to zastanawiam się, czy w przypadku gdy podłączone są wyłącznie 2 fronty Bypass L/R nie jest przypadkiem równoważne opcji Wyłączone. Na pewno będę testował dzisiaj wieczorem w domu :)
 

popej

New member
Bypass L/R to jest opcja, przy której Audyssey nie koryguje kolumn frontowych. Przydatne, jak ktoś się przyzwyczaił do brzmienia sowich kolumn i nie chce mieć wyrównanej charakterystyki. Moim zdaniem najlepszy wybór do muzyki to byłaby opcja Audyssey Flat i załączenie Dynamic EQ. Działanie Dynamic EQ możesz dostroić przez ustawienie Reference Level Offset.

I oczywiście należy nie włączać opcji direct, bo direct blokuje korekty akustyki Audyssey.
 

Henry

Active member
Bez reklam
@phoba,
Spróbuj coś poustawiać z kolumnami, X2000 to nie jest jakiś super amplituner, ale płasko raczej nie gra, tym bardziej z Zensorami.
Prawie rok go użytkowałem i basu i przestrzeni raczej nie brakowało, z radia internetowego także ;)
Jakie masz źródło?
Spróbuj dobrej jakości flac odtworzyć bezpośrednio z poziomu ampli...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak patrze na to pomieszczenie to wg mnie nie jest łatwe do nagłośnienia. Sporo części otwartej i kanapa daleko od tylnej ściany. Pobaw się opcjami w amplitunerze i napisz co i jak.
 

phoba

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedzi i rady. Popróbuję z różnymi wariantami ustawień i dam znać co z tego wyszło. Jeszcze raz dzięki.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Tak jak pisali poprzednicy przede wszystkim audyssey ustawienie fronty Bypass L/R, druga kwestia ustawienie bass/treble.
Z mojego doświadczenia nie oczekuj drastycznej poprawy, miałem dokładnie taką samą sytuację kolumny nie grały, w porównaniu do odsłuchów w salonie połowę gorzej :-D
Na początku byłem załamany ale po tygodniu/dwóch pojawił się bas i góra się również uwypukliła.
Jeżeli chcesz prawdziwej jakości i konkretnego basu tylko wzmacniacz stereo.
 

phoba

New member
Zwycięzcą turnieju Jaka to melodia zostaje popej :) Wstyd się przyznać:x Włączony był tryb direct. Nie wiem jak, ale albo ja musiałem przypadkowo nacisnąć ten guzik gdy wziąłem pilota do ręki pierwszy raz, albo moja 8 miesięczna córka (Jasne, teraz to będzie wszystko na dziecko zwalał ;) ) Dźwięk jest dużo lepszy, aczkolwiek ma drobne inne mankamenty, które zakładam, że będę mógł wyregulować opcjami ampli, ustawieniem kolumn, itd. Dub step w końcu brzmi jak dub step, a Phil Collins na koncercie nie wali już w blaszany garnuszek tylko w kawał bębna :)

Ale, żeby nie było tak różowo - nie ma u mnie opcji Audyssey Bypass L/R. Są wszystkie pozostałe (Audyssey , Audyssey Flat, Korektor graficzny, Wył), ale nie ta. Pytanie czy to kwestia softu, czy tego, że są podłączone tylko fronty.

Generalnie za dużo tych ustawień :) Nie dosyć, że są różne różniste opcje w Audio, to jeszcze przyciski Film, Muzyka, Gra - a, jak się je przyciśnie dłużej to jeszcze kolejne opcje wyskakują. Powinna być opcja dla takich jak ja: plug&play :)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Ale, żeby nie było tak różowo - nie ma u mnie opcji Audyssey Bypass L/R. Są wszystkie pozostałe (Audyssey , Audyssey Flat, Korektor graficzny, Wył), ale nie ta. Pytanie czy to kwestia softu, czy tego, że są podłączone tylko fronty.
Jeśli robiłeś kalibrację ampli wyłącznie w oparciu o fronty, to stawiałbym na to;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ale, żeby nie było tak różowo - nie ma u mnie opcji Audyssey Bypass L/R. Są wszystkie pozostałe (Audyssey , Audyssey Flat, Korektor graficzny, Wył), ale nie ta. Pytanie czy to kwestia softu, czy tego, że są podłączone tylko fronty.
Jak nie ma, jak ma ;)
View attachment 11800

Pozbyłem się go niedawno i jeszcze mi została instrukcja w pdf.

Jeśli nie masz instrukcji to daj znać na priv, wyślę ci mailem, to jakieś 8 mega, więc przejdzie.
Spróbuj się pobawić korektorem, może ustawisz pod siebie, tak jak będzie ci najbardziej odpowiadać
 
Ostatnia edycja:

phoba

New member
Sam ampli pewnie ma, w instrukcji tez jest :) Chodzi o to, ze w menu na ekranie nie ma - mysle, ze racje ma woytaski: przy podlaczeniu tylko frontow ta opcja pewnie sie nie wyswietla. Instrukcje mam i czytam bardzo wnikliwie. Dzieki za propozycje przeslania:)

A teraz inna zagadka. Na 136 stronie mojej instrukcji jest opisana opcja Trwa odtwarzanie. Ma ona tylko 2 parametry - Zawsze wł. lub Auto wyłaczenie. Ta druga ma w trybach Network, USB, Tuner wylaczac ekran TV po 30 sekundach od ostatniej operacji. Niestety nie wylacza, niezaleznie jak ustawie (wczoraj robilem aktualizacje softu i pomyslalem, ze moze funkcje zostaly zamienione z opisem). O ile przy glosnikach moglem sie pogubic, bo tam jest duzo roznych powiazanych opcji, to tutaj wydaje sie to proste, ale nie dziala :-( Ktos ma jakies pomysly?
 
D

Deleted member 452525

Guest
Po pierwsze opcja audyssey bypass l/r wcale nie jest opcją na poprawe basu. Korzystałem z niej i kolumny przeważnie dudnią a nie grają. W x2000 lepiej wyłączyć polepszacze ustawić fronty large i puścić na nie 90-120 hz. Poza tym zensory 7 to nie są kolumny basowe. Dolne pasmo mają kiepskie. Sam rozważałem ich zakup, ale wybrałem inna opcję gdzie w moich pasmo zaczyna się od 20hz.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bzdury piszesz. Jak odetniesz kolumny na 90hz to co z pasmem poniżej? A jakie masz kolumny? 20hz to super wynik.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Chodziło mi o to, że robiłem front large z pełnym pasmem i ustawiałem lfe bas 120hz lub więcej i wtedy uzyskiwałem większy bas.

Mam cantony 496 i pasmo od 20 do 30khz. Nie potrzeba suba choć też mam dedykowany 8.2. Basu ile sie chce.
 

phoba

New member
U mnie Cantony niestety odpadły, ze względu na tylny BR. A czy ktoś kto ma X2000 może sprawdzić i dać znać czy u niego działa ta funkcja auto wyłączania TV po 30 sekundach odtwarzania ze Network, USB, Tuner?
 
D

Deleted member 452525

Guest
U mnie cantony stoja 30cm od ściany i nie przeszkadza. Z przednim basref nigdy nie kupię głośników. Za bardzo mi 'pierdzą' w twarz. Gdzie ta funkcja auto wył? Musi być chyba podłaczony do arc a ja tego nie użhywam, bo nie lubie jak coś steruje za mnie, w opcjach jest tylko autowyłaczanie ampli po 30min i 60min.
Jest jeszcze funkcja sleep z pilota ustawienia co 10min wyłaczanie z tym, że jest adnotacja: Funkcja wyłaczania czasowego nie może wyłaczać urządzeń podłaczonych do amplitunera.


Znalazłem :) wskazania na ekranie w ustawieniach Video..trwa odtwarzanie. Auto wyłączanie po 30 sek. Działa. Ekran wygasa na tv.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry