Planuję kupić telewizor... LD650

amor_priv

New member
Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu nowego telewizora. Moje wymagania:

- 40-42 cale
- FullHD
- MPEG4 (DVB-T) odpowiedni do polskich warunków
- USB
- WiFi
- Odtwarzanie takich formatów filmów, jak Divx HD i MKV z USB i z WiFi
- dobrze by było, jak by było ze 100Hz (no chyba, że przy 50Hz będzie lepszy obraz)
- przystępna cena
- oczywiście jak najwyższa jakość obrazu (dźwięk jest sprawą drugorzędną, bo do filmów mam kino Onkyo).
Mój wybór padł wstępnie na LG 42LD650. Można go kupić w granicach ok. 2500zł.

I tu kilka pytań:
1) Czy muszę się spodziewać jakichś przykrych niespodzianek z tym telewizorem? Na przykład konieczność wymiany softwaru zaraz po kupnie (na przykład z powodu niewyświetlania napisów itp), problemów z jakością, czy opcjami itp?

2) Czy DLNA w tym telewizorze normalnie mi się skomunikuje z routerem przez WiFi? (To dla mnie bardzo ważne).

3) Jak na nim będzie wyglądał obraz z anteny analogowej - lub format PAL (720x576) nadawany cyfrowo z satelity?

4) Czy w tym przedziale cenowym można kupić coś lepszego?

5) I jeszcze jedno. Model LD550 jest o kilkaset zł tańszy, i NIBY nie odtwarza filmów, ale po odblokowaniu jednej funkcji już filmy działają. Czy opłaca się więc płacić 300-400 zł więcej za 650? W czym on jest lepszy oprócz filmów?

Edit:
Zaraz Zaraz. A jak ten telewizor wypada w porównaniu z telewizorem LED LG 42LE4500?
Ten LED jest tańszy. Aż dziwne.... Zwłaszcza nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy ten ostatni obsługuje WiFi.
 
Ostatnia edycja:

turnier

New member
Z tym wi fi to pamiętaj że ld650 wymaga dokupienia adaptera wi fi, który kosztuje ok 170zł równie dobrze można dokupić ruter wifi i podłączyć z nim telewizor po LANie. Jeżeli chodzi o telewizję analogową to nie wygląda to najlepiej. Natomiast w moim przypadku sygnał DVB-t w rozdzielczości 576i zupełnie ok. Jeśli chodzi o dźwięk to ten telewizor raczej jest słaby, przy naprawdę mocniejszych brzmieniach to aż obudowa trzeszczy, przy normalnym oglądaniu telewizji jest ok. Niestety ten telewizor też nie ma PIP, a ten NetCast to youtub, picasa i accuweatcher po prostu beznadzieja.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki ?
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?

sorry
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
amor_priv zagłęb się w specyfikację LD650 i LE4500 wtedy będziesz wiedział czemu są takie różnice w cenie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

amor_priv

New member
Już jakby trochę za późno :)
Kupiłem Samsunga LE40C650, i jestem na prawdę zadowolony. Dałem za niego 2400.
Router mam od dawna. Podłączyłem Samsunga do routera kablem, i to na prawdę działa. Ale rzadziej wykorzystuję Internet TV, a częściej media z komputera z dysku przez sieć. Ha... Mam komórkę Samsunga Omnię, i ona też się z telewizorem komunikuje przez sieć. Mogę wyświetlać filmy, zdjęcia i muzykę z komórki. Filmy w HD nawet. Jakość obrazu mi się podoba (w SD trochę mniej, ale nie jest gorzej, niż na SONY Bravia, który miałem wcześniej - jest lepiej).
 

wolku

New member
podlaczam sie pod temat
czy ktos sie orientuje czy do tego telewizora LD650 da sie podlaczyc jakas inna karte WIFI niz ta od LG??? czy pojdzie dowolna karta WIFI USB czy tylko ta 1 sie nadaje??
 

Cubezak

New member
Witam

Ad.1 Tak wymagany bedzie upgrade software ale nie wiem dlaczego myslisz, ze to jest przykra niespodzianka. Po podlaczeniu do internetu zrobi sie samo przy wchodzeniu do netcast. Nowy soft daje sporo nowych uslug. Widzialem, ze w innym poscie juz byla o tym mowa...

ad.2 Tak normalnie sie komunikuje - smiga ladnie - HD rowniez. Ja mam netgear'a i dziala OK.
Panietaj jednak, ze po DLNA nie dzialaja napisy!

ad.3 nie wiem mam cyfrowo :/

ad.4 tutaj nie mam porownania.

ad.5 LD550 nie ma DLNA ani wifi Ready; LE4500 tez nie ma DLNA ani Wifi Ready - Osobiscie LEDa bym omijal....
 

mariush19

New member
podlaczam sie pod temat
czy ktos sie orientuje czy do tego telewizora LD650 da sie podlaczyc jakas inna karte WIFI niz ta od LG??? czy pojdzie dowolna karta WIFI USB czy tylko ta 1 sie nadaje??
Tylko i wyłącznie karta dedykowana LG będzie działać.

Posiadam taką kartę wi-fi LG, mogę odsprzedać. Proszę o PW
 

Piotree

New member
podaj jakie masz warunki ?
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?

sorry

Witam, jestem zainteresowany zakupem telewizora LCD (nie wiem czy warto dołozyc tysiaka do LCD) z DLNA (czy są telewizory które nie potrzebują dodatkowego adaptera) oraz Internet.
W grę wchodzi miedzy innymi(poza tym jestem otwarty na sugestie):
Sony EX500, Samsung LE6300 oraz LE6500 a także właśnie LG40LD6500. Czy sa jakieś wyraźnie różnice?
odległość od ekranu ? ok 2m - wiem, straszna lipa, kiepska kubatura pokoju, tv musiałby stać w oknie aby uzyskać większa odległość
jak słońce świeci w pokoju ? okno na zachód, przeciętnie oświetlony
Jak duży jest pokój ? nieduży, ok 16 m2
jaki masz obecnie telewizor? CRT GRUNDIGA ok 30 cali
jakie programy najczęściej oglądasz? publicystyka, sport, filmy, muza ale chcę podłączyć też konsolę
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
preferowana wielkość telewizora? 37-40 cali
preferowana marka ? nie mam faworytów ani uprzedzeń, ale stylistycznie ładne prezentują się samsungi
czego nie lubisz w telewizorach? widocznych pikseli, odbijającego się światła,
jakie urządzenia będą podłączone ? dvd - i tu pytanie czym mogę zastąpić wejście EURO (np samsung ue40c6500 nie ma euro), komp ale koniecznie bezprzeowdowo, internet też bezprzewodowo (przez router bezprzewodowy)
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? też z kątów, odległośc na wporst ok 2 m.
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ? kablówka, kupuje canal+HD do telewizora podłacza się jakieś urzadzenie któro zastępuje Dekoder (PCMI ? ) o ile dobrze zrozumiałem
ile programów HD ? nie wiem
ma stać czy wisieć ? nie wiem - żona ma fanaberie
jaka klasa cenowa ? 2000(lcd)-3500(może waryo LED?)

Dzięki za pomoc!
 
Do góry