Planowany zakup Plazmy

Lech

New member
Bez reklam
mirecore napisał:
chyba nie ma się nad czym zastanawiać
i bredzić o wypalaniu...

Prawdopodobnie myślisz o zachowaniu tzw. "zdrowego rozsądku" w zakupach sprzętu - popieram. Moim zdaniem w obecnych czasach przy galopującej technice traci sens kupowanie "na zapas". Otóż mój szwagier kupił wypasioną plazmę za 20000PLN w 2005 roku. Po kilku miesiącach wszedł standard HDMI - i klapa ma "niepełnosprawny" TV. Podobnie było z LCD odbiorniki 3-4letnie to w/g dzisiejszych standardów katastrofa.
 

bovima

New member
Fakt, LCD sprzed 2-3 lat od współczesnych dzieli wielka różnica, jakość obrazu na plazmach nie zmieniła się w tym czasie istotnie, tu rozwój poszedł raczej w kierunku podniesienia rozdzielczości w popularnym sprzęcie.
Co do trwałości plazm i innych urządzeń, to w ciągu dwóch lat intensywnej eksploatacji plazmy LG nie zaobserwowałem żadnej zmiany w jakości obrazu (nastawy raczej niskie: kontrast i jaskrawość ~50%, nasycenie 30, włączony tryb oszczędzania energii) ani nie wypaliły mi się żadne znaczki (plazma służy głównie jako telewizor, rzadko filmy z DVD), wieża Diora z serii 500 działa od 1992 roku prawie bezawaryjnie (z wyjątkiem wymiany dużych kondensatorów w zasilaczu wzmacniacza, które stopmiowo wysychały i traciły pojemność) a jest ona używana niemal codziennie zaś telewizor Siemens 28` (kineskop Philips) z roku 1991 ma się równie dobrze (wymiana 3 małych kondensatorków w przetwornicy, powód jw., koszt kilka złotych), ale to chyba rzecz zwyczajna.
 

erzlot

New member
Ja mam plazmę LG42PY10X już ponad 3 lata. Średnio oceniam, że gra
5-6 godzin na dobę. Nie zauważyłem najmniejszych różnic w obrazie,
nawet 1 pixel nie wysiadł. Raz na 2-3 m-ce używam funkcji WHITE
WASH przez kilka minut, no i cały czas jest włączona funkcja ORBITER
(przesuwa stałe obrazy, np logo programu).
 
Do góry