Planowany zakup Plazmy

gesiu31

New member
Witam
Planuję zakup telewizora, najprawdopodobniej plazmy. Nie chciałbym wydać na ten cel więcej niż 6000 zł. Od razu muszę się przyznać iż w sprawach technicznych jestem laikiem i jakoś telewizora potrafię jedynie ocenić po jakości obrazu:).
Może ktoś mi doradzi jaki model wybrać. Kryteria jakie powinien spełniać mój nowy nabytek to:
Najlepiej jak byłby to telewizor marki LOEWE (ale nie koniecznie)
Wielkość - min.42" max 50"
Miał wbudowany tuner cyfrowy z czytnikiem karty (cyfra +), obecnie mam podłączony tuner Cyfry i jest to bodajże THOMPSON z którego jestem właściwie zadowolony ale denerwują mnie jakoś te wszystkie widoczne kable z tyłu telewizora i chciałbym tego uniknąć.
Wszystkie najlepsze programy emitowane są dosyć późno (jak za późno dla mnie)dlatego przydałby się też jakiś wbudowany twardy dysk z możliwością nagrywania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to masz trochę szczęścia - bo jest kilka sztuk modeli Loewe 42 Modus na promocji . Zmieścisz się w cenie - a są super wyposażone od podwójnego PIP po radio. Możliwości sterowania tak że mogą udawać również LCD.
Do porównania możesz użyć jeszcze Pioneera 4280 Xa i Panasonica 42 PY 85.
I masz już łatwy wybór bo tylko trzy sztuki. Poproś o prezentację w domu.
 

gesiu31

New member
ale z tego co widzę i co powiedział mi sprzedawca w waszym sklapie to zaoferowane modele pomimo promocji grubo przekraczają mój górny półap cenowy
 

sauber79

New member
Dzisiaj podczas oglądania w sklepie Panasa 42PV80 (jestem na niego zdecydowany na 99,9%), poszedł do mnie sprzedawca i stwierdził, że nie ma się czym zachwycac, każda plazma super odbiera przez 3 lata a później kolory się już sypią. Stwierdził że plazy to stara technologia (podobno sony od 3 lat już ich nie produkuje) a kolejne modele które wychodzą mają tylko nową obudowę, a bebechy te same.
I być tu mądry :confused:
 

mirecore

New member
ja myślę że obecnie plasma jest najlepszą alternatywą - jakość obrazu lepsza od LCD za mniejsze pieniądze - za trzy lata będziemy już kupować laserowe telewizory dziś kupujemy tylko dlatego że jakiś TV trzeba mieć czakając na technologię uwolnioną od wad LCD i PLASM. Płacenie 8000 za TV który ma wady i jesteśmy tego świadomi mniej boli niż gdy kupujemy też wadliywy TV za 4000. Od ponad miesiąca oglądam plasmę za 4000 ze 100Hz bez smużenia i pod każdym kątem z czarnym prawie czarnym a nie świecącym jak w LCD i jestem zadowolniony, oddam synowi jak se walne 100 calowy laserowy.

Już jest jakaś data - w trzecim kwartale 2008 Mitsubishi wprowadza do sprzedaży Laser TV.
http://www.believingisseeing.tv/
http://laser-tv.org/
 
Ostatnia edycja:

sauber79

New member
Mam pytanie do uztkowników którzy mają plazme kilka lat.
Czy rzeczywiście jakośc obrazu po długim okresie użytkowania drastycznie się pogarsza ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gdzieś spotkałem się z opinią użytkownika 6-letniego Philipsa, którego wymieniał na nowy ze względu na całkowitą usterkę matrycy. Przed tą usterką nie zauważył widocznego pogorszenia jakości obrazu.

Plazmy są w dużym stopniu podobne do kineskopowców. Luminofor z czasem się wypala, więc z pewnością zachodzi stopniowa degradacja paranmetrów. Wszystko zależy od tego, jak intensywnie korzysta się z odbiornika. A zmiany są tak małe w czasie, że byłyby zauważalne pewnie tylko wówczas, gdybyś postawił koło kilkuletniego telewizora taki sam model, ale nieużywany.

LCD również nie są wieczne. Pamiętam, jak po kilku latach siadały wyświetlacze w kalkulatorach, czy zegarkach.

ArtS :)
 

mirecore

New member
plasma Panasonic PV70 ma 60.000 h życia tzn że wypali się do połowy do tego czasu - ciekawe jest że LCD mają podobny wyrok na podświetlenie matrycy (tam są zimne katody uzywane w skanerach - z doświadczenia wiem o ich wypalaniu i to bardzo nierównym)
 
Ostatnia edycja:

piqs

New member
z tym, że aby rozmieścić KD lub choćby stereo w stosunku do TV to jednak A. Chociaż słońce może trochę przeszkadzać świecąc od wschodu przez te okno/balkon...
Ale to tylko MHO ;)

Pozdro
 

MJot

Member
Wracając do trwałości technologii i ludzi zachwyconych zbliżającymi się ekranami laserowymi, to z doświadczenia z róźnymi laserami mogę powiedzieć, że to prawdopodobnie nie będzie to nic ciekawego z punktu widzenia żywotności, a martwy piksel na laserze będzie widoczny z kosmosu,

na dziś laserowe źródła światła praktyczną żywotność mają na poziomie najwyżej kilku tysięcy godzin - rozumiem tu przez to pracę bez zmian ich parametrów (i nie stawania się żarówkami lub ledami), oczywiście producenci podają coś innego

zatem plazma i lcd spokojnie jeszcze sobie pożyją
 

mirecore

New member
ale masz braki, Mitsubishi okresliło zywotność tego lasera na ponad 60.000 h, oczywiście nie ma żadnych pikseli, to jest tylna projekcja z trzech lamp laserowych na kompozytowy ekran. To jest ta sama technologia którą uzywa się w kinach Panasonic tylko pomniejszona.

Według ciebie laser ma krótką żywotność, to co ile wymieniasz laser w napędzie DVD czy CD itd... ? się trochę zastanów zanim coś napiszesz.
OLED zdycha po 3000h - chyba ci się ztym pomyliło
 

MJot

Member
braki może i mam, z tymi pikselami się wygłupiłem, nie będę się zagłębiać o co mi chodziło,

co do stosowania lasera w cd/dvd, nie porównywałbym go do źródła promieniowania w telewizorze laserowym, bo to przy nim mała zabawka,

proszę też przeliczyć ile godzin rocznie cd/dvd jest wykorzystywany - średnio 500? 1000? więc na ile lat to starcza? na oko 7-8, poza tym zmniejszenie mocy w cd/dvd nie od razu skutkuje brakiem odczytu, na to wpływ ma też jakość fotodetektora i przyległej elektroniki, co więcej w cd/dvd jakie mamy moce lasera? co najwyżej odpowiadające II klasie laserowej, a ponieważ technologia produkcji laserów niskomocowych jest dopracowana, to i łatwiej o wysoką żywotność,

wydaję mi się, że w telewizorze laserowym będzie źródło o sporo większej mocy, nie mam dokładnych informacji, czy źródłem promieniowania będzie półprzewodnik czy też laser będzie zrobiony na innym materiale - proszę o komentarz, jeżeli ktoś to wie,

proszę mi wierzyć, że zmniejszenie mocy lasera w telewizorze będzie wyraźnie widoczne w obrazie,
wchodzi tu fizyka i cechy promieniowania laserowego, niestety...
jeszcze trochę potrwa zanim projektanci sobie z tym poradzą,
a będą ostro pracować, bo zwyczajnie obraz jest lepszej jakości niż w lcd,

poza tym tak dla informacji - jak Mitsubishi (inne firmy również) wraz z danymi o żywotności poda, jaką metodę zastosowało do jej wyznaczenia, to można będzie określić czy jest to wartość prawdopodobna,
trochę to przypomina zabawę w mamieniu klientów wartością kontrastu dynamicznego czy czasu reakcji dla LCD - dopóki wszystkie firmy nie będą tego robić wg ściśle określonego i zapisanego w poważnym dokumencie standardu, to parametry te będą tylko elementem sztuczek marketingowych
 

jaroslawp

New member
cyt: "7-8 lat?"
Mój stary CD Technics chodzi już.... 17lat :) Zakupiony na "saksach" w Norwegii ( kto jeszcze pamięta to określenie wyjazdów zarobkowych?).
I chodzi sobie bezawaryjnie. Całe lata grał i Mozarta, i Dire Straits, i... Metallicę. Ostatnio gra rzadziej (rodzina nie daje w spokoju posłuchać).
 

MJot

Member
jeszcze jedna odpowiedź off-topic,
Mirecore, absolutnie masz rację, że koniec LCD i plazm nadchodzi,
chciałem jedynie zwrócić uwagę, że z telewizorkami laserowymi jeszcze poczekamy, bo obecne działania są akcjami pionierskimi,
przyszli producenci jeszcze popracują i wyleją trochę potu nad odpowiednią jakością produktu nie tylko od strony jakości obrazu, ale i w miarę bezawaryjnej pracy,
może to zboczenie zawodowe, ale oprócz ładnego widoczku nie powinno się jeszcze zbyt często psuć

a co do żywotności cd, których używacie, to wyjątki potwierdzające regułę i równie dobrze mogą tu zabrać głos osoby, których sprzęty "padły" w tydzień po skończeniu gwarancji

i dziękuję za linki do nowej "porcji" wiedzy
 

mirecore

New member
nie ma wątpliowści że poczekamy i w tym sęk...

co kupić do oglądania przez ten okres czekania? (się rymło)

coś dobrego i taniego! bo i tak wymienimy za 2-3 lata

tym czymś jest moim zdaniem plasma Panasonica
i wydaje mi się że oni to zrozumieli, dlatego ceny ich TV są tak przystępne
jeśli za TV 42 cale płacimy 4000zł a obraz jest moim zdaniem nadal lepszy od najlepszego LCD za 8000zł to chyba nie ma się nad czym zastanawiać
i bredzić o wypalaniu...
 
Do góry