pixelioza

ra74

New member
przy okazji bycia w markecie oglądałem sobie polecanego tu panasa 42'' i zdziwiła mnie pixelioza, z 1-2 m widać było kwadraciki. czy jakieś ustawienie nie było włączone/aktywne ? Załamałbym się widząc coś takiego w domu

i drugie pytanko - plazmy polecane są do sygnału niezbyt dobrego sygnału sd, czy taki aster cyfrowy albo spray hd, który chyba upscaluje u siebie wszystkie kanały to nadal traktuje się jak sd czy różnice między plazmą a lcd się wyrównują ?. Jeżeli spray u siebie robi upscaling to czy elektronika w tv i wszystkie te systemu poprawiania obrazu są nadal super ważne czy można wtedy kupić coś tańszego
 

eloma1

New member
jestem szczesliwym posiadaczem plazmy Panasonica 42 cale, oglądam ja z odległości ok.3-3,5 metra, kwadraciki ciężko zobaczyć z tej odległości, niektórzy twierdzą że te 3,5 metra to też za mała odległość ,dla mnie jest super czuję sie trochę jak w kinie, zresztą nie wiem czy zauważyłeś ale wszystkie filmy na DVD są ścinane na szeroki ekran to znaczy że masz 2 szerokie pasy u dołu i u góry ekranu, gdybym miał mniejszy telewizor to malo bym zobaczył, i tak teraz oglądam na zoomiex2, jezeli chodzi o sygnal to żeczywiscie pomimo bardzo slabego sygnału z osiedlowej telewizji plazma chodzi dużo lepiej od LCD Sony 26 cali który mam w sypialni, niebo i ziemia, pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
ra74 napisał:
przy okazji bycia w markecie oglądałem sobie polecanego tu panasa 42'' i zdziwiła mnie pixelioza, z 1-2 m widać było kwadraciki.
Witaj.
Czy zapytałeś jaki sygnał był podany ?
Zapewne bylejaki.
Czy będziesz ogladał (ewentualnie) obraz 42" z 1 m ?
 

piotdz

New member
Panasonic i ekspozycja w sklepach

Cześć
Wtrące swoje 3gr w sprawie plazm Panasonica i ekspozycji ich w sklepach.
Mieszkam w trójmieście, od miesiąca jestem posiadaczem 42PV700 i jestem bardzo zadowolony - sygnał z kablówki MM bardzo dobry - bije na głowę to co wyświetlają w sklepach, DVD po component super, nawet z metra :) Nigdy takiego obrazu nie widziałem w żadnym z marketów na Panasonicu. Nie wiem, czy sklepy mają większą prowizje od Samsunga, czy po prostu nie lubią Panasonica... w KAŻDYM sklepie w Trójmieście w którym oglądałem telewizory Panasonic wyświetlał bardzo zły obraz. Pixeloza, smużenia, dziwny zoom, brak ostrości, gorsze (!!!) kolory od LCD stojących obok. W większości sklepów eksponowane były Samsungi które wydawały się świecić znacznie lepiej. Nie jestem zwolennikiem teori spiskowych ;) ale coś w tym chyba jest. Jeśli chcesz naprawde obejżeć telewizor, znajdź sklep gdzie podłączą ci dobry sygnał i dadzą pilota do zabawy.

pozdrawiam
Piotr
 

PJAST

New member
Jestem z Warszawy i tutaj w większości marketów (MM, Saturn, Euro, Electroworld) obraz wyświetlany z Panasoniców plazmowych (szczególnie tych tańszych wersji TH-37PV7P i 42PV7P) jest zawsze gorszy. Np dzisiaj byłem w Saturnie w Arkadii, gdzie obraz na plazmie leciał z kablówki, pozostałe TV - chyba component. Różnica w jakości obrazów olbrzymia. Trochę się nawet zaniepokoiłem czy ten Panas jest w porządku tym bardziej kiedy zobaczyłem w Electroworld (tam na prawie wszystkich TV obraz był raczej z tego samego źródła - film test Sony) i na Panasonicu 42PV7P obraz był najmniej wyraźny, ostry, tak jakby sygnał był najsłabszy??. Sam już nie wiem co wybrać, szukam TV pod kablówkę Aster i DVD? Zacząłem rozważać już zakup Samsunga plazmowego PS-42C91H - chyba, że te zakłócenia na Panasie to wynik zaplanowanej strategii sprzedaży w marketach?????
 
Do góry