Pixel HD, redukcja szumów, 100Hz - wcale nie takie to dobre

urad

New member
Wszystkie te ulepszenia jak PixelHD, Dyn. kontrast, 100Hz, itp - czyli poprawiacze obrazu powodują opóźnienie w odtwarzanym materiale, przez co gdy oglądam np. film i mam dzwięk z amplitunera to jest on wczesniej niż dzwiek i obraz z TV - czyli rozjeżdza sie to cholerstwo :-(

trzeba wyłączyć każdy ulepszacz aby dało się normalnie oglądać film mając dzwięk z amplitunera.

Zastanawiam się jak rozwiązać ten problem ????
 

pkoso

New member
urad - jak myslisz o co moze chodzic z tymi 100 hz - jak sie wylaczy natural motion to przestaje byc aktywny? czy w wersji 9703 tez tak masz ??
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Z tego co kojarzę to w lepszych amplitunerach jest możliwość korekcji ścieżki audio o X milisekund
 

RheeTCT

New member
Jeśli dobrze zrozumiałem to dzwięk w głośnikach tv też jest opóżniony w stosunku do tego co idzie bezpośrednio z dekodera?Jeśli tak to może by podłączyc ampli do wyjścia dzwięku z tv ,a nie z dekodera?Chyba,że na tym wyjściu nie będzie opóżnienia...
 

urad

New member
no tak też wczoraj zrobilem, ale u mnie z TV wychodzi dzwięk PCM a nie DD5.1 czy DTS

pkoso - u mnie tez jest tak jak ty piszesz.
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
Ja też nie zauważyłem przesunięcia głosu względem obrazu.
Ale może dlatego że mam CRT :eek:k:
Wina prawdopodobnie leży po stronie amplitunera.
 

mac79

New member
kriss33 napisał:
to jakas porażka na maxa!
od ponad roku mam Philipsa
najpierw był 7332 z PixelPlus 2HD, (żadnych problemów)

teraz jest 9632 z PixelPlus Perfect, 100Hz i wszelkimi wspomagaczami jakie u Philipsa można dostać, wszystko podłączone do wzmaka Onkyo 605 po HDMI jak różnież po optyku (znowu żadnych problemów)

więc trza zakupić krate jasnych pełnych bądź ciemnych pełnych (jak kto woli) :eek:k:
gwarantuje że poustawiasz sprzęcicho o jak należy :)

pozdruffka
 

Viollus

New member
W TV LCD Istnieje coś takiego jak "input lag" jest to normalne zjawisko związane z pracą elektroniki w TV. Dlatego właśnie, jak przestudiujesz manuala do swojego TV, zobaczysz, że część wyjść audio jest oznaczona jako "zsynchronizowane", czyli dźwięk jest podawany z odpowiednim opóźnieniem. Niestety gdzieś wyczytałem, że PHILIPS nawet na wyjściach cyfrowych podaje tylko stereo co jest jakimś totalnym nieporozumieniem.

Można po prostu wyłączyć fonie w TV i słuchać tylko ampli, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że ja tej desynchronizacji nie zauważam (a jak widzę po komentarzach, nie tylko ja), a posiadam 32PFL7862D przy włączonych wszystkich polepszaczach input lag dochodzi ponoć do 11ms. Oczywiście wszystko zależy od człowieka, dla kogoś innego może być to nie do zniesienia....
 

Viollus

New member
W TV LCD Istnieje coś takiego jak "input lag" jest to normalne zjawisko związane z pracą elektroniki w TV. Dlatego właśnie, jak przestudiujesz manuala do swojego TV, zobaczysz, że część wyjść audio jest oznaczona jako "zsynchronizowane", czyli dźwięk jest podawany z odpowiednim opóźnieniem. Niestety gdzieś wyczytałem, że PHILIPS nawet na wyjściach cyfrowych podaje tylko stereo co jest jakimś totalnym nieporozumieniem.

Można po prostu wyłączyć fonie w TV i słuchać tylko ampli, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że ja tej desynchronizacji nie zauważam (a jak widzę po komentarzach, nie tylko ja), a posiadam 32PFL7862D przy włączonych wszystkich polepszaczach input lag dochodzi ponoć do 11ms. Oczywiście wszystko zależy od człowieka, dla kogoś innego może być to nie do zniesienia....
 

marianin

New member
W większości amplitunerów, a w tych lepszych Onkyo, Yamaha i Denon chyba we wszystkich, jest funkcja "lip sync" która synchronizuje obraz z dźwiękiem w zakresie 0-200 lub 250 ms. Łatwo więc takie 11 ms różnicy zlikwidować. Skoro producenci amplitunerów dosyć powszechnie stosują ten chwyt to wynika z tego, że nie tylko Philips ma opóźniony obraz z powodu pracy elektroniki.
 

KIELAQ

New member
Mam podłączony tv do kompa z którego oglądam filmy . Obejrzałem już kilkanaście i nie ma opóźnienia . Dźwięk jest zsynchronizowany z tym co widać na ekranie . Specjalnie przyglądałem się jak coś mówią i jak to słychać i jest ok . Jak to wytłumaczyć w sposób logiczny ???? Przecież powinno być opóźnienie ???? Mam włączony Perfect natural motion na minimal , włączone 100 Hz i perfect kontrast na najlepszy obraz . wszystko jest ok . Ja nie potrafię tego wytłumaczyć . Może ktoś z was ?
 

wlserwis

New member
KIELAQ napisał:
Mam podłączony tv do kompa z którego oglądam filmy . Obejrzałem już kilkanaście i nie ma opóźnienia . Dźwięk jest zsynchronizowany z tym co widać na ekranie . Specjalnie przyglądałem się jak coś mówią i jak to słychać i jest ok . Jak to wytłumaczyć w sposób logiczny ???? Przecież powinno być opóźnienie ???? Mam włączony Perfect natural motion na minimal , włączone 100 Hz i perfect kontrast na najlepszy obraz . wszystko jest ok . Ja nie potrafię tego wytłumaczyć . Może ktoś z was ?
Opóźnienie może wystąpić tylko wówczas, kiedy przez TV oglądasz sam obraz z urządzenia zewnętrznego (DVD, komputer), zaś dźwięk z tego urządzenia przepuszczasz przez inny wzmacniacz (amplituner, głośniki w kompie itp.). Jeśli jako "końcówka" do dźwięku i obrazu służy TV, nie ma takich problemów.
 

happyface

New member
kielaq chyba pisal wczesniej, ze sam obraz puszcza na TV, a dzwiek z kompa leci na glowniki, a nie do TV...

co do input lagow rzedu 11ms to dla przecietnego uzytkownika, to jest praktycznie niezauwazalne, wiec z pewnoscia jak ktos to mocno odczuwa, input lag jest wiekszy... tez poruszeone wczesniej bylo, ze ktos na avforums zmierzyl input lag w tych teelwizorach, po wylaczeniu wszystkich wspomagaczy, ktore moga go powodowac i wyszlo cos kolo 30ms, a to dalej jest 0,03s, czyli mniej niz trwa 1 klatka obrazu z plyty... przypuszczam, ze dokuczliwy lag, zaczyna sie od jakichs moze 80ms (i to pewnie dla wyczulonego ucha) w gore...

przypuszczam ze natural motion ustawiony na maxa, nie na minimal daje spory lag, bo to juz jest kawal materialu do przeliczenia dla procesora... ciekaw jestem swoja droga jak zmienia sie przetwarzanie obrazu, przy zmianie wlasnie ustawien plynnosci, 100hz, itp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry