Pisk w LC-40LE600E

waldestar

New member
Aktualizacja!

U mnie pykanie w LE600E i w LE700E występowało tylko przy współpracy z dekoderem Polsatu Samsung 370G. Z n-ką "pykania" nie ma.Jest cicho i płynnie.

U mnie ciągle występuje ale tylko przy przełączaniu kanałów w telewizorze wyraźnie jest słyszalne zwłaszcza w nocy jak jest cicho głośność ok.5,6 natomiast jak przełączam kanały w dekoderze zewnętrznym pykania nie ma.Natomiast szum jest wyraźnie słyszalny jak mamy np.głośność 1 to szumi jak cholera zjedziesz na 0 jest cichutko.Jeżeli chodzi o pisk to telewizor gra już dobre parę godzin z włączoną funkcją automatycznej regulacji głośności i efektem surround i pisku brak.
 

bob77

New member
Prosba do osob, ktore wykonaly aktualizacje do wersji 1.36 - sprawdzcie czy dziala wybor temperatury kolorow tzn. czy wyraznie zmienia sie wyglad kolorow przy przelaczaniu opcji.

Bialy kolor powinien miec wyraznie czerowony odcien przy nastawie temp. na niski i niebieskawy przy ustawieniu na wysoki.

Wyglada na to, ze w moim telewizorze po aktualizacji softu regulowanie tego parametru nie ma zadnego wplywu na wyswietlany obraz.
 
Ostatnia edycja:

ginius

New member
szum

wygląda na to ,ze szum to błąd fabryczny. zaktualizowałem tv do 1.36, tak się składa , ze ojciec tez ma sharpa 600E i jak waldestar pisze szum wystepuje przy 1 a jak wyciszam do zera to cichutko, szczególnie w nocy jest słyszalny.Musze zadzwonić do Sharpa czy da sięcoś z tym zrobić?
 

bob77

New member
Wszystkie LE600 szumia, na zagranicznych forach tez sie na to ludzie uskarzaja. Na AVS chyba nawet ktos mierzyl ile dB ma ten szum ;)

Wydaje mi sie ze jest to raczej kwestia hardware'u a nie softu.
 

kwadratco

New member
A ja muszę niestety powiedzieć, że jak z wcześniejszą wersją softu nie miałem tych pisków tak teraz z najnowszą zaczęły mi się pojawiać na parę sekund :] Więc jak komuś działa ok to nie radzę zmieniać.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
U mnie nic nie piszczy ale ten szum nie jest zbyt przyjemny szczególnie w nocy!
Najnowszy soft załadowałem ale nie zauważyłem kompletnie żadnych zmian. W ogóle nie widze nigdzie wersji softu choć podczas aktualizacji była informacja że zmienia z 1.21 na 1.36
Czy po tej operacji nie powinny się wszystkie ustawienia zresetować?
 

bob77

New member
Pewnie jest to wersja rozwiazujaca jakis charakterystyczny problem dla UK.

A tak na marginesie to zle Ci dziala telewizor na 1v36 czy po prostu szukasz guza?
 

1963marian1

New member
Mam problem !

Posiadam ten telewizor od tygodnia , problem polega na tym że po podłączeniu DVD brak dźwięku . Testowałem już kilka DVD i kable I NIC . Brak również dźwięku z wyjścia audio telewizora , nie mam pojęcia co magę jeszcze zrobić , chyba zostaje serwis . Podlączyłem nawet wideo i to samo ( cisza). Proszę o pomoc :cry:
 

cybi

New member
Pisk Sharp LC-40LE600E

Witam Wszystkich

Mieszkam wNiemczech i kupilem w/w telewizor w Media Markt,ten sam problem-szumy pisk itd.wgralem najnowsza rersje softu 1.38 ze strony Sharpa i nic te same Problemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zareklamowalem go do serwisu w Media Markt,przyjechali zabrali moj telewizor zostawili swoj z serwisu i powiedzieli ze musza wszystko sprawdzic.
Za dwa dni przywiezli go i powiedzieli ze wgrali nowy soft 1.39T !!!!!!!!!!!!!! i co sie okazalo WSZYSTKO GRA bez problemow juz 2 tygodnie.
Sprwadzalem rozne strosy sharpa i nie moge znalesc tego softu jest tylko 1.38,tak ze radze szukac w/w softu w POLSCE w Media Markt i bedzie po problemie.
Pozdrawiam Cybi
 

lapidem

New member
Witam
Czy zmiana softu na 1.39T faktycznie pomaga z szumem ?
Testował to jeszcze ktoś?
Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podesłać ten soft (znaleziony na jakieś fr stronce)
 
Do góry