Piraty na blu-ray, czy są ???

Hep

Member
Witam

Od niedawna ciesze sie mozliwością oglądania filmów w jakości blu-ray....
Ze względu na to, że ceny filmów w sklepach są kosmiczne, wertuje różne aukcje w celu zakupu tańszych...Przykładowo na allegro ten sam film kosztuje od 40 do 120 zł opis w aukcji, film jest nowy, folia itd. Tak też kupiłem Helikopter w ogniu BR, jakość mnie nie powaliła. Szczególnie, że
mam tez ten film na dvd zwykłym. Obraz jest podobny :(

1. Czy piractwo isnieje i czy jest to już standardem ???
2. Jak już kupie takowego pirata, czy trace coś na jakości filmu, dzwięku ???
3. Jak mozne się poznać czy to orginał czy pirat ??
4. Czy znacie jakieś pewne sklepy na necie tanich filmów BR ??

Za odpowiedzi z góry dzieki
Pozdrawiam
Hep
 

Gohan111

Member
Dziwne

osobiście nigdy nie spotkałem się z pirackim filmem na blu-ray , no chyba że kupiłeś samą gołą płytkę bez pudełka , naklejek itd .

Nie sądzę żebyś kupił pirata na allegro - ceny są niższe bo filmy pochodzą przeważnie z różnych wyprzedaży lub są sprowadzane z za granicy np. z Anglii gdzie taki blu-ray kosztuje kilka funtów :)

co do jakości porównaj z bliska - bo jeżeli oglądasz z kilku metrów to ja też nie widzę zbyt dużej różnicy , dodatkowo jeśli posiadasz dobre dvd - to pewnie ma upscaler - podnosi ci rozdzielczość np do 1080p co daje polepszenie obrazu na tv :p spruj wyłączyć :)

Dźwięk to już inna bajka ale do tego potrzebny ci ampli z nowymi dekorami lub obsługujący dźwięk po HDMI- różnica jest i to duża np pomiędzy zwykłym DTS a DTS HD Master Audio

pozdro !
 

Hep

Member
W sumie nie za duzo, ale zaliczyłem już: Transformersów, Transporter 3, Anioły i Demony, Zapowiedz, Star Trek, Terminatorka ostatniego, underword. Czeka na mnie do obejrzenia Braveheard :)
pozdr
Hep
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Hep jak je oceniasz poda wzgledem obrazu i dzwieku?
"black hawk down" byla dzwiekowo bardzo dobry wedlug mnie - ciekaw jestem twojej oceny
co do reszty pozycji.
 

Hep

Member
Jak pisałem jestem niedawnym posiadaczem bluray... W planach ampliuner + kolumny. Kupie w najblizszych dwóch miesiącach. Tylko walory wizualne w chodzą w gre do oceny. Z filmów, które już widziałem to największe wrażenie, pod względem obrazu, na mnie zrobił: Transporter 3 i Star Trek..

Pozdrawiam
Hep
 

raus

New member
Jeśli chodzi o "piraty" to pełnych BD-iso nie ma za dużo (1. zmieści się takich niezbyt wiele na dysku 500GB, 2. jakie trzeba mieć łącze żeby to w miarę szybko ściągnąć i wyrobić ratio 1:1), za to w internecie jest sporo BD-ripów w dwóch opcjach - 720p na 4,5 GB (1 DVD) i 1080p o wielkościach pliku 6,5/7-10GB. Przy czym na zwykłym odtwarzaczu BD tego tak po prostu nie odtworzysz.

Tracisz na pewno dźwięk DTSMA/DDTrueHD i w przypadku ripów 720p trochę z rozdzielczości, chociaż myślę że na zwykłym nieaudiofilskim sprzęcie różnica w dźwięku nie jest zbyt zauważalna.
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
Widać, że wtym temacie oblatany nie jesteś przedmówco. W sieci są kopie 1:1 prawie wszystkich filmów wydanych na BR. Sęk w tym że większość z nich są to wersje BR50 i kopiowanie ich na płyty nagrywalne nie ma sensu, bo ceny tych płyt są prawie równe cenie orginału z pierwszej lub drugiej ręki.
Ratio 1,0 można wyrobić bez problemu mając symetryczne łącze. Kopia BR zrobiona w domu teoretycznie nie rózni się jakością od orginału. Robię takie na swój użytek przy wartościowych płytach jak Gladiator. Jedyna strata jakości wynika z niedoskonałości dzisiejszych nagrywarek BR. O ile DVD da się wypalić z jakością zapisu 95% to w przypadku BR są to marzenia i cieszę się, że nie mam problemów z ich odczytem.

Osobna kwestia to oglądanie BR. Wiele osób kupuje tv 32" FULLHD! I siada do oglądania filmu 4m od tv. Nie dziwię się, że nie widzi róznicy. Sygnał 1080p w moim przypadku, czyli z odległości 2,8m powinienem oglądac na 80" ekranie! Projektora jeszcze nie mam, więc oglądam na 42" 720p.
Ponieważ nie mam żadnego odtwarzacza z Reonem do skalowania, to różnice między DVD a BR widzę bardzo wyraźnie. Porządne skalery to z tańszych - Reon i inne, ale już w bardzo drogich sprzętach, więc proszę nie pisać o skalowaniu Faroudją i innymi śmiesznymi "pierdółkami" .
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Cytat:
" Ponieważ nie mam żadnego odtwarzacza z Reonem do skalowania, to różnice między DVD a BR widzę bardzo wyraźnie. "
REony mam , nawet dwa ( amp i XE-1 HD DVD player).
W niczym nie ustepuje im prawidłowo ustawione SONY PS3.
Wnioski na podstawie obrazu 5090H PIONEER KURO.

Sprawa druga:
źródło.
Dla "zawodowców", którzy mają w sprawie 15 usd/ miesiąc.
Chyba taniej niż jaki kolwiek VOD.
link:

Usenet Newsgroups Service, News Servers, Usenet Access - Giganews
Usenet Free Newsgroups - Download For 2 Weeks FREE! - Newshosting?
tu np. serwer NH Unlimited za 14.95 usd. Czyli jakieś 45 zeta za m.
To są serwery z danymi o które chodzi.
Są też jednarazowo płatne aplikacje do obsługi w/w serwerów.
Nie są konieczne ale szyfruja i optymalizują szybkości. Np. newsleecher.
NewsLeecher :: Download binaries from the usenet with ease Polecam.

Wystarczy karka VISA na dedykowanym koncie i stałe zlecenie doładowania jej na 45 zł i reszta robi się sama.

Jeżeli masz szybkie łącze np. ASTRA 10 Mb to taki BD 50 masz w domu po ok. 3-4 godzinach.
Czyli decyzja wieczorem a rano 3 - 6 zrzutów BD na HDD.
Albo 30 - 60 doskonałych mkv.
Do tego napisy srt pl. I pozamiatane.
Z tych źródeł wszystko chodzi. Nie tak jak "samodziały" torrentowe.
Płacisz i wymagasz.

Takie DVICO 6500 czyta struktóry (menu) z exHDD po USB aż miło z HD Audio bitstream.
Także BD ISO. Obecnie DVICO 6500 można kupić za 800 zł.
Zupełnie nie rozumiem po co ludzie kupują niedopracowane np. C-200 za podwójną cenę.

Na koniec dla wielbicieli odczytu BD ISO.
No błagam !
Jest free soft PowerISO który pliki ISO BD w 3 minuty wypakowywuje na HDD. A "wypak" zajmuje tyle samo miejsca co ISO. Nie widzę żadnego sensu szukania ISO BD playerów.
Ot po prostu jedno szyfrowanie więcej dla procka. Tylko PO CO ???
To tak jak byś chciał jpg czytać z zipów !?!?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
W sieci są kopie 1:1 prawie wszystkich filmów wydanych na BR. Sęk w tym że większość z nich są to wersje BR50 i kopiowanie ich na płyty nagrywalne nie ma sensu, bo ceny tych płyt są prawie równe cenie orginału z pierwszej lub drugiej ręki.
Kopia BR zrobiona w domu teoretycznie nie rózni się jakością od orginału. Robię takie na swój użytek przy wartościowych płytach jak Gladiator. Jedyna strata jakości wynika z niedoskonałości dzisiejszych nagrywarek BR. O ile DVD da się wypalić z jakością zapisu 95% to w przypadku BR są to marzenia i cieszę się, że nie mam problemów z ich odczytem.

skoro jest to nieoplacalne, problematyczne a w dodatku sa straty jakosci to naprawde nie rozumiem po co sie w to bawisz ?!
nie dosc ,ze strata czasu ,niepewnosc efektu , pogorszenie jakosci to jeszcze taki sam koszt...:niewiem:?
 

bluray

Banned
Czy byłbyś tak uprzejmy i podał prawidłowe ustawienia SONY PS3? Z pewnością pomoże to wielu użytkownikom.

pzdr
Powie Ci szczerze.
Nie chce mi się.
Jak ktoś tu ma, tak jak ja mam:
ekran KURO 5090H ,
ONKYO PR SC855/6 (Reaon)
XE-1 TOSHIBA DVD/HD DVD player (Reaon)
PS3 FAT
i jakiś DVD player z REONEM to niech sam opisze.
Poprostu zawsze jest na koniec pyskówa ze strony tych co wydali 7 tyś zł na Denony/PIONEERy/Yamahy i tym podobne wynalazki.

Zaawansowane ustawienia PS3 ws. DVD są tylko na stronach www producenta.
Te opcje stopniowo dodawano z okazji kolejnych aktualizacji FW. Więc w instrukcji nie szukaj.
Albo sam dokładnie przeszukaj w menu XMB.
 

nowy66

New member
W najmniejszym stopniu nie chodzi mi o wojenki czy przepychanki, ale o ustawienia, które pomogą mi i innym użytkownikom forum optymalne ustawienia PS3. Niestety nie do końca znam funkcje wszystkich ustawień i stąd moje pytanie i prośba. Prawdopodobieństwo, że ktoś na forum ma taki zestaw sprzętowy jak ty jest bliskie zeru.

Jeżeli nie chcesz na forum to rzuć info na priva.
 

setunia

New member
Bez reklam
skoro jest to nieoplacalne, problematyczne a w dodatku sa straty jakosci to naprawde nie rozumiem po co sie w to bawisz ?!
nie dosc ,ze strata czasu ,niepewnosc efektu , pogorszenie jakosci to jeszcze taki sam koszt...:niewiem:?

Nie pisałem, że wykonuję kopie na płytach BR50. Przy odrobinie samozaparcia można nauczyć się ekstrakcji wybranych ścieżek z plików BR. Czasami udaje się zmieścić nieruszaną ścieżkę video + np audio DTSHDMA + napisy pl na płycie 25GB. Czasem potrzeba wyciąć napisy końcowe. Dlatego to jest ścieżka dla hobbysty :D Jeżeli zachowam pewne zasady przy nagrywaniu i odtwarzacz tak spreparowaną płytę odtworzy bez "czkawki" to mam BR za 10pln i to jest opłacalna kopia zapasowa płyty za 100pln. I strata jakości nie występuje. Wolę wykonać w ten sposób kopie ulubionych płyt DVD niż wydawać pieniądze na skalery. A dvd leżą jako dupochrony prawnicze.

Jednak zaznaczam, że trzeba się wielu rzeczy nauczyć o strukturze płyt BR, obsłudze programów do obróbki ścieżek BR i to jest jak pisałem ścieżka dla upartego hobbysty :popcorn: kinomaniaka.
Najciekawsze moim zdaniem pozycje kupuję jednak w oryginale i mam ich również ponad 20 sztuk + kilka na wymianę na giełdzie i to jest dobry sposób na tanie oglądanie BR!

Co do ustawień DVD w PS3 to wpływających na polepszenie odtwarzania płyt DVD nie zauważyłem, ale zaraz jak tylko dzieciak przyniesie swoją do pokoju sprawdzę. Szczerze mówiąc nie przyszło mi do głowy odtwarzać ich na plejstejszynie - wolałem przerobić matroski na m2ts i takie ogląda dzieciak - po co psuć oczy młodemu pokoleniu? ;-)

Na razie przeleciałem pobieżnie menu konsoli i:
-najważniejsza zmiana to POLSKIE! menu. Chyba dawno się nie bawiłem?

-skaler DVD jest wyłączalny. Kiedyś albo nie był włączony, albo nie dawało się go wyłączać. Tylko po co to? Może dla zwiększenia energo oszczędności i wyciszenia konsoli? Ustawienia:
-wył.
-podwójne skalowanie,
-normalne,
-pełny ekran.
Po powrocie z ferii poeksperymentuję to dam znać co lepiej działa.

-regulowany deinterlacer - ustawienia:
-automatyczne
-video

-pozostało ustawienie sposobu wyświetlania sygnału video:
-automatyczne
-RGB
-Y, Pb/Cr, Pb/c
Wszystkie opcje i ich działanie po polsku i zrozumiale opisane system ver 3.15
Wszystko przetestuję jutro i porównam BR kontra DVD z PS3. Wnioski w tym poście.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
mam BR za 10pln i to jest opłacalna kopia zapasowa płyty za 100pln. I strata jakości nie występuje. Wolę wykonać w ten sposób kopie ulubionych płyt DVD niż wydawać pieniądze na skalery. A dvd leżą jako dupochrony prawnicze.

powiem ci ,ze 3 razy czytalem i dalej nie rozumiem....:sad:
 
Do góry