Piraci z Karaibów - blu-ray czy DVD?

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam,
Chciałbym zakupić wszystkie cztery części w tzw.packu. mogę kupić na DVD jak i blu-ray. Mam pytanie do tych co oglądali: czy warto doplacic do wersji bluray czy może wystarczy DVD patrząc na porownywalnosc jakość obrazu ja i dźwięku?
 

fazer58

Member
Bez reklam
Jeżeli weźmiemy pod uwagę,że wersję na blu ray,można teraz kupić po 29,90 to zdecydowanie lepiej się prezentuje na tym nośniku.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kupiłem dzieciakom wszystkie części i o ile w przypadku 2 pierwszych obraz na BR nie jest aż taki super, to 2 ostatnie części już są całkiem dobre.
Pozostaje jeszcze kwestia dźwięku lepszego na BR, poza tym cena ok. 30 zł za film też przemawia za BR.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kupiłem dzieciakom wszystkie części i o ile w przypadku 2 pierwszych obraz na BR nie jest aż taki super, to 2 ostatnie części już są całkiem dobre.
Pozostaje jeszcze kwestia dźwięku lepszego na BR, poza tym cena ok. 30 zł za film też przemawia za BR.

Ostatnia cz. jest ok jeśli chodzi o Br resztę mam na dvd.. jak dla mnie szkoda kasy jeszcze raz pakować w coś co deczko może będzie lepsze - powtarzam może po tak jak Kolega wspomniał pierwsze dwie cz. na pewno szalu nie będzie..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie posiadam wersji DVD. Pakiet DVD kosztuje 55 zł, a blu-ray kosztuje 129 zł (znalazłem najtaniej)

Ponad 100% drożej ja chyba bym nie kupił... na Twoim miejscu kupiłbym ostatnią cz. gdzieś tanio na bluray, a bywały okazje żeby dobrze kupić, a resztę kopiłbym na dvd.. a te bywały również w cenach już bardzo śmiesznych. Mam kilka filmów i na dvd i te same na bluray i naprawdę kilku tylko przypadkach jest naprawdę lepiej, reszta jest lepiej ale nie na tyle żeby na mus kupować bluray.. Oczywiście mowa o starszych filmach :)
 

kartofel

New member
Wszystko zależy od twojego wzroku. Większość ludzi nie zwraca zbyt wielkiej uwagi na jakość i w zupełności wystarcza im dvd. Ja jestem zboczony i mi chyba by oczy się wykrwawiły jeślibym miał brać do kolekcji dvd kiedy jest dostępny bluray. Jeśli liczy się dla ciebie jakość obrazu to na pewno warto brać bluray. Dodaję porównanie, sam popatrz co o tym sądzić :
Pirates Of The Caribbean : Screenshot Comparison
Pirates Of The Caribbean 2: Dead Mans Chest : Screenshot Comparison
Pirates Of The Caribbean 3: At Worlds End : Screenshot Comparison
Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides : Screenshot Comparison
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy od twojego wzroku. Większość ludzi nie zwraca zbyt wielkiej uwagi na jakość i w zupełności wystarcza im dvd. Ja jestem zboczony i mi chyba by oczy się wykrwawiły jeślibym miał brać do kolekcji dvd kiedy jest dostępny bluray. Jeśli liczy się dla ciebie jakość obrazu to na pewno warto brać bluray. Dodaję porównanie, sam popatrz co o tym sądzić :
Pirates Of The Caribbean : Screenshot Comparison
Pirates Of The Caribbean 2: Dead Mans Chest : Screenshot Comparison
Pirates Of The Caribbean 3: At Worlds End : Screenshot Comparison
Pirates Of The Caribbean: On Stranger Tides : Screenshot Comparison

Nie, nie jesteś zboczony, je też nie rozumiem ludzi co kupują dvd jak jest dostępny blu-ray, oczywiście nie zmienia to faktu, że akurat tych filmów nie wziąłbym nawet za darmo ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie, nie jesteś zboczony, je też nie rozumiem ludzi co kupują dvd jak jest dostępny blu-ray, oczywiście nie zmienia to faktu, że akurat tych filmów nie wziąłbym nawet za darmo ;)

Ja myślę że to jest proste do zrozumienia tylko wtedy kiedy wyłącznie sie kupuje filmy oryginalne i wtedy taki ktoś sobie decyduje że jesli ma chęć obejrzeć teraz jakiś film co wchodzi, ale jest szansa że może kiedyś do niego wróci to podejmuje decyzje i kupuje film na dvd bo lepiej wydać na coś 50 zl jak ma się wydać 100 zl i być może film będzie leżał na półce... a czasem jest to różnica na tym samym filmie 30 zl dvd, a 100 zl bluray. ja mam kilka filmów tych samych na dvd i bluray w większości wypadków naprawdę różnica nie jest warta kupienia raz jeszcze tego samego filmu na bluray.. Co innego jest jak film już jest jakiś czas na rynku i kosztuje znacznie mniej, a wtedy jest mniejsza różnica pomiędzy dvd a bluray.. Ale weźmy sytuację że Piraci kosztują na bluray każda z części po 90 zl, a na dvd 30 zl - i warto jest 60 zl placic więcej - ja uważam że nie poza ostatnią częścią , bo ta faktycznie jest lepiej zrobiona w stosunku do dvd..
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Po screenshotach które wrzucił @kartofel nawet w tak małym oknie różnica jest bardzo duża.
Lolek ma racje że ważne jest również czy dany film będziemy oglądać tylko raz czy kilka razy...
Co do tematu czyli filmu "Piraci z Karaibów" - Co jak co ale kilkuczęściowe kino przygodowe oglądać na DVD to straszna lipa :)
To samo tyczy się serii "Władca Pierścieni","Hobbit","Indiana Jones" i "Mumia"
Dodatkowo na Blu-ray jest przecież lepszy dźwięk :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Po screenshotach które wrzucił @kartofel nawet w tak małym oknie różnica jest bardzo duża.
Lolek ma racje że ważne jest również czy dany film będziemy oglądać tylko raz czy kilka razy...
Co do tematu czyli filmu "Piraci z Karaibów" - Co jak co ale kilkuczęściowe kino przygodowe oglądać na DVD to straszna lipa :)
To samo tyczy się serii "Władca Pierścieni","Hobbit","Indiana Jones" i "Mumia"
Dodatkowo na Blu-ray jest przecież lepszy dźwięk :)

Kwestia podejścia i tego ile się kupuje filmów... ale naprawdę mam kilka filmów tych samych na dvd i bluray i żałuję że kopiłem je ponownie na bluray - szkoda kasy, co innego jak się nie ma na dvd to wtedy jest inna bajka, a do tego jak jest już znacznie niższa cena.. Choćby Mumia wywołana przez Kolegę I cz w empiku chyba niecałe 30 zl kosztuje to aż żal nie kupić jak ktoś lubi takie kino :). A już nie ma o czym mówić jeśli człowiek wie że na 90 % raz obejrzy i kiedys sobie tam raz jeszcze obejrzy to jeśli mam zapłacić 100 z a 30 zl to nawet chwili się nie zastanawiam :) Tym bardziej że niektóre filmy na bluray nie są lekko mówiąc dziełami artystycznymi pod względem obrazu czy też dźwięku.. Pierwszy z brzegu przykład Percy Jackson i morze potworów jak włączyłem w oryginale to myślałem że to jakaś podróba , wiele filmów na dvd zwykłe 5.1 dolby digital znaczenie lepiej się prezentuje jak DTS hd MA w tym filmie. Na szczęście polski dźwięk ratuje film ..Kolejny film gladiator to samo pod względem dźwiękowym w stosunku do dvd prawie że niczym się nie różni bluray, to samo terminator 3 i kilka innych mógłbym wymieniać.. Także to nie jest tak że wszystko jest mega lepsze od tego co wyjdzie na dvd.. Oczywiście jak film wiem że będę oglądał kilka razy to i tak kupie bluray bez względu na to jaki tam jest obraz i dźwięk, ale co innego jesli powiedzmy raz czy 2 razy dany film mam zamiar obejrzeć.
 

Faideve

New member
Różnica pomiędzy DVD a BR zawsze jest widoczna. I nie zgadzam się z kolegą wcześniej, że jeśli stary film to nie warto. Właśnie przy starych filmach, które były kręcone kompletnie kamerami bez żadnej modyfikacji cyfrowej po delikatnej obróbce (czyt. wersja remastered) dają genialne efekty. Filmy kręcone w technologii cyfrowej wraz z obróbką cyfrową wyglądają też bardzo dobrze, ale wersje remastered z nimi to totalna porażka. Zmiany na takim obrazie są krzywdzące gdyż nie obrabia się obrazu RAW a nie już końcowy efekt po wszystkich obróbkach cyfrowych.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Różnica pomiędzy DVD a BR zawsze jest widoczna. I nie zgadzam się z kolegą wcześniej, że jeśli stary film to nie warto. Właśnie przy starych filmach, które były kręcone kompletnie kamerami bez żadnej modyfikacji cyfrowej po delikatnej obróbce (czyt. wersja remastered) dają genialne efekty. Filmy kręcone w technologii cyfrowej wraz z obróbką cyfrową wyglądają też bardzo dobrze, ale wersje remastered z nimi to totalna porażka. Zmiany na takim obrazie są krzywdzące gdyż nie obrabia się obrazu RAW a nie już końcowy efekt po wszystkich obróbkach cyfrowych.

Kolego ja nie piszę tego z sufitu ( oczywiście to moje subiektywne zdanie ale kilka osób ze mną porównywało i podobne mieli odczucia) mam kilka filmów zarówno na dvd jak i na bluray - w sensie te same ( mowa o starszych tytułach) i tak jak napisałem jeśli miałbym drugi raz wydać powiedzmy 60 zł na bluray a 20 zl na dvd to w życiu nie kopiłbym tych filmów na bluray.
Oczywiście że jest różnica, ale na co niektórych to naprawdę bardzo malutka, a jeśli chodzi o dźwięk to tam gdzie dvd było nagrywane w dts - to naprawdę można spierać się czy wydanie na bluray jest coś lepsze, a jeśli nawet to bardzo bardzo malutko.. i zerknij jakie mam kable hdmi ... ze starych filmów czasem nie da się dużo więcej wyciągnąć niż jest to fizycznie możliwe..
Więcej wg mnie mam radości z tego że kopiłem droższe kable jak oglądam stare filmy na dvd niż w przypadku porównywania tych samych starych filmów nagranych na dvd i bluray.
I tak jak napisałem jest różnica ale czy warto czasem wydawać 3 razy tyle niż na dvd - mowa o starych filmach.. wg mnie nie zawsze...
 

dread

New member
Bez reklam
Ja bym brał Piratów na Blu-ray i nawet za bardzo bym się nad tym nie zastanawiał. Poprawa w jakości obrazu i dźwięku do DVD jest niezaprzeczalna i o ile siedzisz w odpowiedniej odległości od TV to nie będziesz miał problemu z jej zauważeniem.

Co do starych filmów i sensu ich kupowania na Blu-ray - 80% mojej kolekcji to filmy z lat 90-tych i starsze. Moje doświadczenie jest takie, że to właśnie w nich najczęściej skok jakościowy w stosunku do DVD jest największy, szczególnie, tak jak Faideve wspomniał, jeśli mamy do czynienia z wersją Remastered, ale nie tylko. Zdarzają się przypadki filmów gdzie poprawa jest prawie niezauważalna, ale to są wyjątki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja bym brał Piratów na Blu-ray i nawet za bardzo bym się nad tym nie zastanawiał. Poprawa w jakości obrazu i dźwięku do DVD jest niezaprzeczalna i o ile siedzisz w odpowiedniej odległości od TV to nie będziesz miał problemu z jej zauważeniem.

Co do starych filmów i sensu ich kupowania na Blu-ray - 80% mojej kolekcji to filmy z lat 90-tych i starsze. Moje doświadczenie jest takie, że to właśnie w nich najczęściej skok jakościowy w stosunku do DVD jest największy, szczególnie, tak jak Faideve wspomniał, jeśli mamy do czynienia z wersją Remastered, ale nie tylko. Zdarzają się przypadki filmów gdzie poprawa jest prawie niezauważalna, ale to są wyjątki.

A mam pytanie do Ciebie czy porównywałeś te same ( starsze filmy ) na nośniku dvd i bluray ? Jeśli tak to jakie, na jak dużym tv i jakim sprzęcie audio? Pozdrawiam.
 

dread

New member
Bez reklam
Oczywiście tylko takie porównanie ma sens. Mój sprzęt masz w podpisie.

Niedawno kupowałem pakiet 16 filmów Hitchcocka na Blu-ray, są tam dwie śliwki robaczywki z kiepskim obrazem mimo wszystko wyraźnie lepszym niż na DVD.
Reszta to w większości pięknie odrestaurowany obraz z różnicą w stosunku do DVD na poziomie dzień a noc. Polecam porównać sobie w szczególności Kłopoty z Harrym z 1955r. czy Okno na podwórze z 1954r.
 
Do góry