PIP w LCD Samsunga

patefkrak

New member
Jak HD TV - to tylko z bliska!!!

Mam pytanie. Jestem zainteresowany LCD SAMSUNGA 40R51B Przegladam wlasnie instrukcje obslugi i chodzi mi o zasade dzialania funkcji PIP. Napisane jest ze PIP w tym LCD bedzie chodzil tylko pod gniazdem PC i HDMI - natomiast pod innymi zlaczami PIP nie dziala.
Natomiast juz w instrukcji Samsunga plazmy S5H PIP chodzi pod prawie wszystkimi zlaczami.
Czy tak maja wszystkie LCD Samsunga. Bo musze przyznac, ze PIP jest dla mnie dosyc wazny i istotny.
 

grzes

New member
W LCD Samsunga tak rzeczywiście jest, że PIP działa po HDMI i PC.
W plazmach jest nieco inaczej. Jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć, w jaki sposób obługiwany jest PIP w poszczególnych modelach, to ze strony www.samsung.pl musisz ściągnąć sobie instrukcje poszczególnych modeli i porównać.

Pozdrawiam.
 

grzes

New member
Samsung LCD

W LCD Samsunga tak rzeczywiście jest, że PIP działa po HDMI i PC.
W plazmach jest nieco inaczej. Jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć, w jaki sposób obługiwany jest PIP w poszczególnych modelach, to ze strony www.samsung.pl musisz ściągnąć sobie instrukcje poszczególnych modeli i porównać.

Pozdrawiam.
 

janunio

New member
Bez reklam
Prawdziwy PIP wymaga dubeltowych (zdwojonych) modułów inputowych. Wtedy gdy mamy podglądać np. inny program z kablówki gdy oglądamy inny z kablókwi.

Zatem na PIP-ie mamy przy pojedynczych modułach podgląd tylko z innego modułu inputowego, a więc PC, DVD czy TV SAT.

Topowy jest mój CRT LOEWE Calida.
Niczym Bandi mam odcisk na kciuku od zmieniania na podglądzie kanałów. Czyli jest tu podwójny tuner i możliwy podgląd innych kanałów.
 

Pablo30

New member
Bardzo dziwne że inne żródła zewnętrzne nie są widoczne w podglądzie. J mam Samsunga LW32A33- jest on co prawda z dwoma tunerami ale jeśli chodzi o żródła zewnętrzne to PIP działa na wszystkich tych złączach - przetestowałem 2szt EURO , S-Video, Komponent, i PC po VGA i tu działa wszystko bez problemu. Niestety nie mam żródła po HDMI ale jak piszecie, tam to producent zapewnia, że działa. Proponuję zadzwonić na infolinię samsunga i niech dadzą Ci wyczerpująca odpowiedź odnośnie modelu, który chcesz nabyć. Powodzenia i udanego zakupu
 

szarp

New member
sprawa wg mnie jest prosta .. poszli na łatwizne. Pip jest łatwiej zrobić będąc w trybie PC. Podmieniasz odpowiedni obszar i po sprawie. W innych trybach trzebaby robić jakąś bardziej złożoną obróbkę. Wg mnie głupia oszcżedność.
 
Do góry