Pionowe pasy na LCD

marco30

New member
Mam problem odnośnie TV.Mam JVC 37HB1Bu ogólnie jestem bardzo zadowolony .Ale ...dostrzegłem podczas oglądania meczy na C+ sport 2, pasy pionowe jasne co kilka cm ,widać je wyraźnie podczas szybkiego ruchu kamery .Są one również widoczne podczas oglądania TVP2 oraz kilku innych programów .Dziwne jest to że na C+ sport niema tego zjawiska jak również na AXN i kilku innych programach .Czy jest to wina nadawanego sygnału - jego jakości czy jakaś wada matrycy ?Miał ktoś coś podobnego .Proszę o radę albo jakąś opinię .Mam standardowy dekoder cyfry bez hd .:blagam:
 

piotrflo

New member
No to chyba mnie uspokoiles. Bo mam to samo tyle, ze w Toshibie. Delikatnie jasniejsze od tla pojawiajace sie przy ruchu kamery, ale nie na kazdym kanale glownie TVP1 i TVP2 plus kilka innych. Generalnie nie widoczne, ale czasami zauwazalne. Ja mam cyfrowe UPC tez bez HD. Jestem wlasnie po wymianie matrycy w swoim TV i nadal one wystepuja wiec mysle, ze to nie wada TV.
 

marco30

New member
O ile widzę już mamy różne zdania .Kolega ortax360 napisał że to wada matrycy .Skoro więc w poście piotrflo napisał że ma wymienioną matryce to drugą też dostał wadliwą -chyba że serwis kręci i nie wymienił matrycy?Ciekawa sprawa.
 

yareku

New member
Jeśli nie macie tych pasów na jednych kanałach a na innych są to jest to raczej wina danych kanałów. Niektóre programy mają niski birate i być może powstają właśnie takie artefakty. Jeśli macie banding na matrycy to będzie on zawsze i wszędzie, niezależnie od kanału czy użytego złącza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że tak.
Banding byłby zawsze - nie ważne na jakim kanale.
Nie jest to z całą pewnością badning ale wina nadawania kanałów.
 

piotrflo

New member
Oczywiście że tak.
Banding byłby zawsze - nie ważne na jakim kanale.
Nie jest to z całą pewnością badning ale wina nadawania kanałów.

Czy banding bylby widoczny non stop podczas ogladania nawet w scenach statycznych i na filmach HD rowniez? Aha i czy byly by widoczne one rowniez na obrazie testowym np na jednolitym tle np. zrobionym jpgu?
 
Ostatnia edycja:

marco30

New member
Po co opinie na forum???

Na zakup tv lcd zdecydowałem sie dzieki forum HDTV. Dlatego właśnie piszę te posty o pasach ponieważ ja je widzę i nie mam w zwyczaju zachwalać czegoś co mnie wkurza .KIKI chwalił bardzo kilka modeli i brałem pod uwagę jego opinie o Tv .Dlatego też liczę się z jego zdaniem .Dziwi mnie fakt że nikt takich efektów nie widział???Oglądałem ostatnio obraz na LG 42 Lh 7000 i tez widziałem te pasy .Wiec czy np , samsungach i sony są one niewidoczne ???Nie rozumiem skoro istnieje taki efekt to nikt o tm nie pisze ???Dziś gdybym wiedział otakim czymś to pewnie kupiłbym plazme bo ten efekt byłby mniej widoczny napewno (tak rozumiem parametry ):kom: .
Sorki za błędy ale wróciłem z imprezy w pracy !!! :razz:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale czegoś nie rozumiem .
Jeśli telewizor byłby wadliwy to pasy występują na każdym programie i na każdym złączu.
Jeśli tak nie jest - to nie jest to wina telewizora ale sygnału. I obojętnie czy kupisz plazmę czy projektor będziesz miał tak samo.
Zacznij od sprawdzenia cze z dvd masz te pasy ?
Być może Twoje pasy znaczą coś innego niż moje.
Zrób zdjęcie i zaczep.
 

marco30

New member
sygnał...choroba ???

Zgadzam się z takim tokiem myślenia ( moje zdanie jest również takie ).Na DVD niema pasów ( odświeżyłem swoje weselicho ( wspaniały dzień) oraz mecz Polska -Portugalia pamiętny!!!.Dlatego pytam się czy to jest przypadłość tylko JVC oraz Toshiby ? Czy Polacy tak już mają że wszystko chwalą jak jeden pochwali i nie przyznają się że widzą taki efekt również na innych tv.Obejrzałem wiele modeli zanim kupiłm swój tv.Sony 40 w 5500 .Toschibe 37xv635 , 40ex500, 42pfl7404 ,40 B650 o plazmach Panasa nie wspomne (od C do V)....i jeszcze inne i tylko ten efekt pasów mnie wkurza .Skoro ja go mam to jestem inny czy mam inny sygnał niż wszyscy ???Pisałem że plazma może nie mieć tak widocznego tego efektu ponieważ ma lepsze skalowanie sygnału sd ( teoretycznie) dlatego byłem bardziej za PDP ale żonie przypadł do gustu obraz JVC (ja byłem za 42pfl7404) i mamy 37HB1bu( inna spraw że oglądam TV tylko w sobotę i niedziele oraz jak jest Liga mistrzów - nie mam czasu a i tak nic niema )A do 3000 to nie widziałem innych fajniejszych modeli - niestety a więcej bym nie dał bo wole kupić Synusiowi coś fajnego:bober: .Moje zdanie :-o.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
i żona miała rację .
Jeśli nie ma na dvd to nie jest wina telewizora. Telewizor albo ma pasy - cokolwiek to znaczy - na każdym urządzeniu albo nie ma.
JVC HB1 nie ma żadnych pasów na sprzętach które mamy podłączone na sklepie. Plazma też nie.
Zacznij od - jakości sygnału , i łącz.
 

marco30

New member
Inny tuner

Znalazłem trochę czasu i zmieniłem tuner na stary globo (na którym miałem polsat)....Pasów niema .Więc ewidentnie jest to wina tuner Cyfra daje ładny badziew (Thomson) .Kupię chyba moduł CI - tylko straszyli Mnie w punkcie cyfry że mogę się zamęczyć porządkując kanały ....Jaki modół kupić ???Lub jakiś tuner w rozsądnej cenie do 500 zł ?:bober:
 

piotrflo

New member
Znalazłem trochę czasu i zmieniłem tuner na stary globo (na którym miałem polsat)....Pasów niema .Więc ewidentnie jest to wina tuner Cyfra daje ładny badziew (Thomson) .Kupię chyba moduł CI - tylko straszyli Mnie w punkcie cyfry że mogę się zamęczyć porządkując kanały ....Jaki modół kupić ???Lub jakiś tuner w rozsądnej cenie do 500 zł ?:bober:

To mnie pocieszyles bo UPC daje tez Thomsona dekodery do kablowki cyfrowej. Masakra. Wlasnie go posiadam. Chyba czas ma HD przejsc wraz ze zmiana dekodera. :)
 

yareku

New member
tylko HDMI

Jak się kupuje telewizor HD to zmiana dekodera na taki z wyjściem HDMI na podstawa. Żadnych połączeń analogowych.
 
Do góry