Pionner 507 czy Sharp 52XD1

NIUNIAS

New member
Witaj gajos !
Rzeczywiscie jesli masz zamiar wykorzystywac nowy TV do sygnalu z Aster to uwazam ze zrobiles bardzo dobry zakup,tutaj rozdzielczosc Full HD jest ci nie potrzebna.
Jednak Ten model Pioneer'a tez do tanich nie nalezy,a w niedalekiej przyszlosci napewno bedziesz chcial zaopatrzyc sie w sprzet z sygnalem HD i tu niestety duzo stracisz.
Ogladalem oba te modele w Saturn w Berlinie.
Staly prawie kolo siebie i oba byly podlaczone przez HDMI a na obu kanal Discovery HD.
Po regulacji obu TV stwierdzilem ze roznica jest dosc wyrazna.
Kolory zblizone do siebie ale ostrosc i szczegolowosc detali zdecydowana przewaga po stronie Sharpa.Tutaj Rozdzielczosc panelu pokazala jaka jest prawda.Naczytalem sie roznych komentarzy jak to Ludzie nie widza roznicy miedzy 1366x768 a 1920x1080.
Roznica jest i to wyrazna,jesli ktos tego nie widzi to powinien udac sie do Okulisty albo oglada z 4-5 metrow.
Mimo wszystko jeszcze raz ci gratuluje,Pionek tez jest super i napewno bedziesz z niego zadowolony.

Pozdrawiam
Robert

____________________________________

SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, Jensen ACCURA 5.1 A
 
Ostatnia edycja:

loniu74

New member
Witam,

Ja po porównaniu 52XD1E i Pioneer'a 507 wybrałem Pionka. Na normalnym sygnale z Cyfry wypadał zancznie lepiej, zanacznie lepszy dźwięk z dedykowanymi głośnikami. Co do Full HD to się nie przejmuję oglądam z 7m więc nie będę widział różnicy. Pionek do tego znacznie fajniej wygląda i Wife Factor był po stronie Pionka. Do tego różnica w cenie na korzyść Pionka 2500zł.

więcej w eątku na stronie http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7190&page=46
 

Birkin

New member
Witam!
Dzisiaj zamówiłem Pioneer'ka 507XD bo XA już nie mieli na stanie... ale nie ważne! Ogólnie przekonałem się do tego TVika za sprawa jakości obrazu SD i w grach, Xbox 360 i PS3...poprostu opad szczeny! ;) Filmy..wiadomo, cycuś :).
Ale mam pytanko, jak to jest z tym "docieraniem", na co uważać? Jakie mieć ustawione parametry obrazu przez ten okres? Jak unikać "duszków"?
Jeżeli już gdzieś były odpowiedzi na te pytania to bardzo przepraszam że robię zamieszanie ale szukałem i nic nie zanlazłem!
Za odpowiedzi z góry dziękuje! :)

Ehhhh....tylko do połowy przyszłego tygodnia musze poczekać... i się zacznie :D
 

lbk

New member
Birkin napisał:
Ehhhh....tylko do połowy przyszłego tygodnia musze poczekać... i się zacznie :D

U mnie się zaczęło dziś (507XA), a raczej wczoraj wieczorem i pierwsze wrażenie, chociaż krótkie, jest piorunujące :-D (mam nadzieję, że dalej też tak będzie).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneery 507 Xa - jeszcze są w ciagłej dostępności - ale się mocno kurczą.
Myślę że XD jeszcze kilkadziesiąt będzie - bo mają wyższą cenę.
Z pewnością Pioneer nie będzie kontynuował modeli 7-mej generacji.
 

Birkin

New member
lbk napisał:
U mnie się zaczęło dziś (507XA), a raczej wczoraj wieczorem i pierwsze wrażenie, chociaż krótkie, jest piorunujące :-D (mam nadzieję, że dalej też tak będzie).

Wierze! :) Ja niestety musze się uzbroić w cierpliwość... Ale fakt faktem że ciesze się jak małe dziecko ;) hehe

A tak przy okazji, lbk, jakie masz ustawienia? Jakieś specjalne na okres docierania czy takie własne?
 

Birkin

New member
widzał ktoś moją szczęke? heheh :)

Wielkie dzięki lbk za te linki!!! Już sobie poczytałem :)
Ale z takimi ustawieniami jak tam proponują to obraz...jest...nooo taki se :???: ale do Cyfry styknie. Natomiast jeżeli chodzi o sygnał HD... odpaliłem Xboxa 360, Gears of War, ustawienie GAME.... szczena mi odpadła i szukałem jej kilka godzin :) POPROSTU MASAKRA!!! Niewiarygodna jakość obrazu! Brak mi słów! Sprawdzałem ta gierkę na plazmach LG nowej serii, Panasach i... było w sumie OK, ale to co zobaczyłem na Pioneerku....brak mi słów, poprostu.

A tak przy okazji, czy musze cały czas mieć ustawienie obrazu na "docieranie"? Takie jak podaja na forach? Bo filmu nie da się przy tym oglądać a przecież niema tutaj statycznych elementów obrazu. Jest to tylko w przypadku telewizji i nie których gier, gdzie nonstop są wyświetlone różne wskaźniki i loga.

Stanie się coś? Przecież niema się z czego zrobić duszek, no nie?

Ale mam banana na gębie że hej! :D Takiego samego jak Groszek :) Ja tez jestem typem czepialskiego ale to co mi zaoferowała plazemka 507XD jest nie do opisania. Pozdrawiam! :)


Pioneer 507XD, Pionner VSX-1016S, Pioneer VSX-600, JBL Northridge Cinema Pack TOP
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer jest Pioneer . A nowa generacja - to już całkowity odpał. Szkoda że taka droga.
Nie wypala się , sama się regeneruje, sama się czyści i wyłącza się na końcu, sama się kalibruje do warunków poprzez wbudowane czujniki.
Chociaż - droga to są już pierwsi chętni .

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14192 - sprawdź opinie i test
 

Birkin

New member
Hej KiKi wogóle po ile sa nowe plazmy Pioneera? 50 cali? Kiedy je będziesz miał na stanie?

Tak wogóle to nie ma bata, zostaje przy plazmach Pioneera, jak tylko stanieje nowa 50tka to się szarpie :) Czy tak czy siak bo potrzebuje jeszcze jeden TV :)
 

lbk

New member
Birkin napisał:
A tak przy okazji, czy musze cały czas mieć ustawienie obrazu na "docieranie"? Takie jak podaja na forach? Bo filmu nie da się przy tym oglądać a przecież niema tutaj statycznych elementów obrazu. Jest to tylko w przypadku telewizji i nie których gier, gdzie nonstop są wyświetlone różne wskaźniki i loga.

Stanie się coś? Przecież niema się z czego zrobić duszek, no nie?

Osobiście wolę się przemęczyć ten miesiąc czy dwa i pooglądać zalecane minimum 200 godzin na zjechanych ustawieniach dla wszystkich sygnałów (jak dla mnie da się je przeżyć:)).
Po co mam sobie potem robić wyrzuty, że coś mogłem zrobić a nie zrobiłem :)
 

Birkin

New member
lbk napisał:
Osobiście wolę się przemęczyć ten miesiąc czy dwa i pooglądać zalecane minimum 200 godzin na zjechanych ustawieniach dla wszystkich sygnałów (jak dla mnie da się je przeżyć:)).
Po co mam sobie potem robić wyrzuty, że coś mogłem zrobić a nie zrobiłem :)


Racja :) w sumie ja się też do tych ustawień przyzwyczaiłem. Ale wiadomo że tak przynajmniej na 15 minut czasami włączałem tryb "game" lub "standard" tak żeby zobaczyć co to potrafi lub znajomym pokazać co to znaczy plazma Pionka :D

Ale w sumie spodziewałem się czerni jak na kineskopowcu, tu czerń jest bardzo dobra ale w ciemnym pomieszczeniu z dużymi obszarami czarnego obrazu widać że troszeczkę świeci, no ale nie tak jak w LCD.

To jest normalne, tak?

Aż tak się dogłębnie się nieznam, to moja pierwsza plazma, pierwszy HDTV więc nieznam aż tak tej technologii.

Każda odpowiedź, porada będzie dla mnie na wagę złota :)

Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz złe ustawienia . WEŹ ŚMIAŁO INSTRUKCJĘ .Plazma Pioneera ma pełną czerń. /mowa oczywiście o 7-mej generacji/ . Bo 8-ma generacja ma super czerń.
Ustawienia nie są ważne jesli korzystasz z przeformatowania obrazu.
Nie zostają żadne powidoki czy duszki bez względu na ustawienia parametrów obrazu.
Traktuj to w formie zabawy.
Plazma nowej generacji będzie u nas już jutro .
Będą to modele 508 XA i 508 XD . W przyszłym tygodniu - środa/czwartek bedą wszystkie modele. Ceny jak zawsze dla członków bardzo dobre.
Jak wjadą dokonamy porównania z Plazmą Panasonica .
 

Groszek

New member
Witam!

Kiki -> możesz powiedzieć jakie ustawienia powinna mieć dotarta plasma z serii 507??? Żeby ułatwić sprawę zakładamy, że oglądamy materiał DVD w nocy... Wiem - sprawa mocno indywidualna, ale na pewno spece wiedzą jak własciwe ją ustawić, zeby prawidłowo skalibrować wyświetlany obraz i "wycisnąć" wszystko co się da z tego ekranu.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Groszek

P.S.
Może ktoś z forumowiczów zna zalecane ( do osiągniecia realistycznego obrazu) ustawienia dla DOTARTEJ 507ki?

P.P.S.
Nie odsyłajcie mnie na AVforums ;-)
 
Ostatnia edycja:

Birkin

New member
kiki napisał:
masz złe ustawienia . WEŹ ŚMIAŁO INSTRUKCJĘ .Plazma Pioneera ma pełną czerń. /mowa oczywiście o 7-mej generacji/ .

Instrukcja przeczytana, oglądam na swoich ustawieniach, wszystkie wspomagacze obrazu są włączone, włącznie z Pure Black.

Co miałem z tej instrukcjii wyczytać? :confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już wjechały nowe modele plazm 50" Pioneera.
Wejdź jutro na GG 2868228 - to pdam Ci ustawienia .
pozdrawiam
 

lbk

New member
kiki napisał:
masz złe ustawienia . WEŹ ŚMIAŁO INSTRUKCJĘ .

coż instrukcja to zdecydowanie najsłabsza rzecz w tym telewizorze (wraz z polskim tłumaczeniem menu) i w temacie ustawień obrazu jest wybitnie lakoniczna.

Birkin napisał:
Instrukcja przeczytana, oglądam na swoich ustawieniach, wszystkie wspomagacze obrazu są włączone, włącznie z Pure Black.

Co miałem z tej instrukcjii wyczytać? :confused:

no właśnie... a z tego co znalazlem, to większość ludków ma wszystkie lub prawie wszystkie "ulepszacze" wyłączone.
 
Ostatnia edycja:
Do góry