Pionner 1017/AVR 247 czy Onkyo 605

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam jestem na etapie zakupu kina domowego.Pomieszczenie otwarte 8x5m- 40m2 ale kino bedzie rozstawione na 20m2 - reszta to kominek i stół goscinny. Słuchać w 99% będe kina domowego( N-ka i docelowo jakis odtwarzacz HD ;) - okazyjnie stereo(bardziej zona).
Śledzę to forum juz miesiąc i powoli wyrabiam sobie jakąś opinie co bym chciał kupic (dalej jestem totalnie blady - nigdy nie słuchałem muzyki przez dobre kolumny czy wzmacniach).
Po rozmowie z kilkoma osobami z forum jedno wiem - chciałbym wczesniej sprzet odsłuchać. Pochodze z Rzeszowa - i jest tu jeden sklep gdzi jest mozliwosc wczesniejszego odsłuchania sprzetu - mają małą sale specjalnie do tego ( zreszta kolega Zorro77 z tego forum chyba tak u nich kupował).

Pierwotnie moj wybór padł na Onkyo 605 - wszyscy go tu chwala ( cos mowia o nowyck dekoderach cokolwiek to znaczy ;) - oraz kino domowe 5,1 na JBL na modelach E80 lub ew. jak wystarczy kasy ES80( i reszta)
Niestety w sklepie tym nie maja 605 - mogą go sprowadzic ale musze wziac go w ciemno.Natomiast w cenie do 2400zł maja na stanie Pionnera 1017 lub HK 247 i te wlasnie mi polecają - jeden poleca 1017 drugi HK247

Jaka jest wasza opinia o takiej konfiguracji - czy raczej upierac sie przy Onkyo 605 czy zastanowic sie nad jednym z ampli ktory w tej cenie maja na stanie. Zanaczam ze nie mam zadnych preferencji co do dzwieku jako takiego - słucham muzyki głównie w samochodzie i w domu TV.
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i kolejny problem bo goście na stanie mają tylko serię es jbl, nawet powiedzieli że już nie można dostać serii e bo jej nie produkują a z tego co wiem to nie tak do końca.:), kolumny to raczej jbl - czy seria es jest już w zestawach i przez to taniej co na razie w Rzeszowie mają na sztuki.? Natomiast tak jak i wielu na tym forum zastanawiam się nad ampli z wyższej półki- może 805 lub hk 347 - max 3500zł . Zaznaczam że w zasadzie 100% to kino domowe.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Tomisek napisał:
No i kolejny problem bo goście na stanie mają tylko serię es jbl, nawet powiedzieli że już nie można dostać serii e bo jej nie produkują a z tego co wiem to nie tak do końca.:), kolumny to raczej jbl - czy seria es jest już w zestawach i przez to taniej co na razie w Rzeszowie mają na sztuki.? Natomiast tak jak i wielu na tym forum zastanawiam się nad ampli z wyższej półki- może 805 lub hk 347 - max 3500zł . Zaznaczam że w zasadzie 100% to kino domowe.

1. Nieważne co wybierzesz, pewnie lepszy będzie HK ale IDŹ DO INNEGO SKLEPU. Nigdy nie kupuj jak nie mozesz posłuchać w jednym sklepie i HK i ONKYO. Co to za sklep co nie ma tego ani tamtego. Onkyo za 2000 (605) to nie diament za 10 milionów dolarów. :p Powinni mieć ze dwa. Kolumny tak samo.

2. Jak juz zmienisz kramik na solidny sklep, a trzeba bo chcesz wydać pewnie wiecej niz 300zł (amplituner i kolumny) to idż tam gdzie w komfortowych warunkjach, tak żeby Ci wciskali i dali w końcu 5-7% rabatu, i kup tego Twojego HK z JBL :krol:

3 Ja mam ONKYO-605 i kolumny 7.1 Jamo więc mnie nie słuchaj :eek:
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na wstepie przepraszam za forme postow bo wiekszosc pisana jest z tekefonu komorkowego

Niestety jest problem - ten sklepik mimo ze niewielki to ma bardzo dobra marke w regionie a niestety innego nie ma. Ceny tez maja dobre- jak cos proponuja to nawet w trakcie tranzakcji mozna sprawdzic u nich cene towaru na Skąpcu i staraja sie byc konkurencyjni wiec nie jest tak zle z nimi- tym bardziej dziwi brak Onkyo na stanie - i takie ich podejscie do tematu - co to takiego to Onkyo ;) ;) mimo ze jeden z nich był na odsłuchu kiedys bodajrze 805 i był nim zachwycony. Mnie jakos przypadł do gustu - tylko z postów forum ;) Onkyo - ale mam jakies skrajne nastawienie - albo 605 albo cos typu 875. Moze te dekodery mnie tak nakreciły???

Do Blackninja
Co do JBL-i to moze zaproponuj jakies zestaw przyzwoity na ES - 5,1 - do kina domowego w 100%.

Telewizor na jaki poluje to Panasonic 42PY70 - obecnie nieosiągalny ;). Wsteonie miał byc LCD Sharpa 42Xl2 - ale na razie zmieniłem zdanie na plazme wiec moge wydac wiecej kasy na amplituner
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i w....... po kinie domowym ;) . Gdy wszystko juz było ustalone i mialem juz zamowic na forum HP 247 i zestaw JBL ES - 5.1 - wersja podstawowa postanowiłem pokazac je w sklepie dla idiotow zonie no i wojna ;). Ogolnie wchodzily w rachube głosniki tylko w ciemnym kolorze. JBL ES- sa w wersji czarnej - ale jak to zona okreslila ich wyglad ma wewnętrzne fuj i nie beda ;) (wygląd nie ten i ten czarny jest jakis taki metaliczny) - jak dla zony za bardzo taki plastykowy wyglad maja

Szukam wiec dalej - przejrzalem katalog JBL - mojej zonie spodobala się ;) wersja L.
Niestety nigdzie w rejonie nie maja tej wersji tak do posluchania i obejrzenia ;)
Moje pytanie wiec- jak wersja czarna tych glosnikow wyglada - przegladalem katalog- nie wyraznie widac- ale wydaje sie ze ta okleina ma fakture drewna ????? Moze ma ktos je w domku i podesle mi na maila jakies fotki???

Otrzymam na nie dobrą cene na forum??? ;)
 
Do góry