pionieer pdp-508 czy toshiba 47z3030 ?

lala33

New member
Witam.Zamierzam sie do zakupu plazmy Pionieera pdp5080 508 lub lcd toshiba 47z3030 lecz sama niewiem jak bedą radzic sobie z moim sygnałem z cyfry+ oraz dvd.Odległosc od oglądania bedzie wynosic 3,5m .I mam pytanko do was wszystkich bo napewno lepiej sie orientujecie odemnie który bedzie odbierał lepiej chodzi mi szczególnie o kolorystyke nasycenie barw jak najmniejsze smużenie.Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscią na posty odwas.:)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
lala33 : rozumiem ze to był żart?:) Widziałem kiedyś toshibe stojącą obok pioneer kuro i jakby nie patrze nie byłem w stanie wytłumaczy toshiby za jej beznadziejny w porównaniu do pioneera obraz. Moim zdaniem Pioneer ale lepiej zobacz to na własne oczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
porównaj najlepiej sama na prezentacji.
Ja też polecam do telewizji - Pioneera. Ale ostatnio na prezentacji w Wa-wie klient wybrał właśnie Toshibe. I mało tego dzwonił że jest super zadowolony.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Dokładnie najlepsza bedzie prezentacja. Moje pochlebne słowa na temat kuro vs toshiba moga okazac się dla Ciebie fałszywe bo np. wolisz inny rodzaj obrazu niż ja.
 

mass85

New member
Ja miałem na prezentacji Pioneera 4280XA, JVC 47V80 i Toshibe 46XF350, ktora wedlug Kikiego jest lepsza od Z3030. Sposrod LCD wybralem Toshibe, jednak nie jest ona bez wad. JVD odpadl, poniewaz mial zaklocenia - takie mrowienie wokol konturow - glownie dotyczylo to liter. Byc moze gdyby zostal zastosowany kabel HDMI, a nie EURO ten problem zostalby wyeliminowany. Jednak nie mialem mozliwosci obejrzenia Cyfry+ przez HDMI, a Toshiba z EURO zlaczem radzila sobie bez problemow, wiec to ona przeszla do finalowej rywalizacji z Pioneerem. Gdyby nie ten problem JVC, to wlasnie on zostalby zwyciezca tej rywalizacji, poniewaz lepiej odwzorowywal kolory. Czern i szarosci Toshiby mialy odcien zieleni, a niebieski byl blizszy fioletowi niz niebieskiemu (proba kalibracji skonczyla sie niepowodzeniem). Takze JVC jest chyba jednak lepszym TV, pod warunkiem ze zlacze HDMI eliminuje problem "mrowek".

Porownujac Pioneera i Toshibe dlugo sie nie moglismy zdecydowac. Full HD w odleglosci 3,5-4m wyglada dokladnie tak samo na obu TV, mimo ze Pioneer ma tylko HD Ready. W przypadku sygnalu SD plazma ma taki charakterystyczny miekki obraz, jednak smuzenie oraz niedopasowanie rozdzielczosci SD do matrycy Full HD LCDka powoduje podobne wrazenie. Jednak w momencie gdy wlaczylismy film z DVD (a jak wiemy w obrazie filmow kinowych mamy zdecydowana przewage ciemnych kolorow) wybor okazal sie banalnie latwy. LCD po prostu wymieka. Czarne nie jest czarne, przez co kontrast jest po prostu znacznie gorszy niz w przypadku plazmy.

Jest jeszcze jedna bardzo wazna zaleta plazm Pioneera. Glebia obrazu. Gdy puscimy sobie mecz ligi polskiej w HD, to szczena nam opadnie. Bedzie sie wydawalo, ze murawa, na ktorej widac mnostwo szczegolow tworzy tlo, a pilkarze po prostu po niej biegaja, jakby wystawali z ekranu. Zaden LCD tego nie osiagnie. Jako ciekawostke podam fakt, ze liga polska jest nadawana w lepszej jakosci niz liga angielska :)
 

nero

New member
Tylko Pioneer !!!

:) Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem PDP-508XD po kalibracji i szczerze polecam ten telewizor ( oczywiście o gustach i preferencjach trudno dyskutować) jednak mając do wyboru jakikolwiek odbiornik LCD a w/w plazmę nie zamieniłbym jej na żaden inny. Odbiór zarówno sygnałów SD jak i HD jest wspaniały i nie przereklamowany. Tutaj muszę się przyznać , że też myśłałem nad kupnem LCD ale porównanie zrobiło swoje i polecam ten odbiornik. Namawiam również do korzystania z kalibracji gdyż dopiero po niej można tak naprawdę porównywać te dwie technologie. Wiem , że przy cenie tego odbiornika jest to dodatkowy wydatek ale warto. Szkoda wielka - że firma ta ma podobno zrezygnować z produkcji plazm bo jest to naprawdę duży skok jakościowy w porównaniu do konkurencji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry