Pionieer czy Panasonic ?

maksvice

New member
Wiem, wiem wszyscy o to pytają:
-plasma czy lcd ?
-ile cali ?
-jaka marka ? itp.
Ja swój wybór już znacznie zawężyłem:
- na pewno plasma !
- na pewno panasonic albo pionieer !
I tyle wiem.
A czego nie wiem
- 46" czy 50" ?
- który model Panasonic 46PY85P/ 50PY80P/ 50PY800P
lub Pionieer LX 5090/ LX 5090 H (czy warto wydawać te 3 k. więcej ?)
Telewizor będzie powieszony na ścianie w odległości ok 3,5 m od kanapy (czy 50" to nie za dużo ?),
sygnał z cyfry+,
ja oglądam głównie sport, żona filmy, córka programy muzyczne + gierki, a najmłodszy członek rodziny oczywiście bajki.

Proszę o pomoc bo tak na prawdę nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat, a telewizor kupić muszę.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Z 3,5 m przy cyfrowym sygnale i zapewne , przynajmniej trochę full HD można 50" (moim zdaniem). Czy Pioneer czy Panasonic ? Inaczej czy Opel Astra czy BMW 3 ? :D Wybór należy do Ciebie. Jak miałbym kasy więcej to Pioneer.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Z ciekawostek: trzeba się spieszyć gdyż Pioneer kończy produkcję telewizorów plazmowych i LCD oraz prawdopodobnie odtwarzaczy DVD (spowodowane kryzysem w firmie)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mozesz podaz zrodlo
bo ja widzialem ze wprowadza nowe modele
a z tego co wiem konczy produkcje tamtych by wydac nowe
 

asoz

New member
Pioneer już 3 razy kończył produkcję ;) Jeśli będzie coś chciał przestać produkować to na pewno KURO nie będzie pierwsze.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Tak, tylko teraz sytuacja ekonomiczne jest zdecydowanie inna ... gorsza.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
przecież i tak plazmy Pioneera równa się matryce Panasonica :)

kupując z wyższej półki Panasonica uzyska się zamierzony efekt jakbyśmy kupili Pioneera (jakość obrazu)
 

asoz

New member
Ale się uśmiałem. Nie ma jak trochę humoru pod wieczór.
Po pierwsze Pioneer ma własne matryce. Po drugie Panasonic może się schować w porównaniu do Pioneer'a.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Stare info
Firma Pioneer poinformowała o planach zakonczenia produkcji

matryc plazmowych, ponieważ¿ ich produkcja od kilku lat przynosi tylko

straty. Konkurencyjne firmy wydaja coraz wieksze srodki finansowe na

rozwój technologiczny - jest to nieustanny wyscig, wymagajacy coraz

wiekszych pieniedzy.
Nadal bedzie mo¿na jednak kupic telewizory plazmowe oznaczone marka

Pioneer, ponieważ¿ firma zdecydowała sie na montowanie w swoich

produktach matryc innego producenta, nieoficjalnie mówi sie ¿e mo¿e byc

to Panasonic, którego telewizory plazmowe należa do najczesciej

wybieranych przez klientów. Ceniona seria plazm Pioneer Kuro nadal

bedzie dostepna a zastosowanie matrycy innego producenta nie wpłynie na

pogorszenie jakosci obrazu - przekonuja przedstawiciele koncernu

takie info było jeszcze w tamtym roku więc skąd wiesz czy nie kupiłeś Kuro z matryca G11 ?
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Witam,w prawdzie nie jestem posiadaczem Pionieera ani Panasonica,ale tez mnie to bawi kiedy wlasciciele tych drugich pisza takie rzeczy.
 

asoz

New member
Bo 9G Pioneer'a była na matrycach PIONEER'a. Dopiero dziesiąta będzie na matrycach Panasonic'a. Poza tym powinieneś wiedzieć, że matryca nie jest najważniejsza.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
No może przesadziłem bezmyślnie pisząc że Pioneer ma matryce Panasonica, bo nie interesuje się nowościami Pioneera, ale musi być coś w tym prawdy że wyższa półka u panasonica będzie obrazowo porównywalna z Pioneerem niższej półki. bo gdyby były to złe matryce Pioneer by się nimi nie interesował.
Kwestia elektroniki też oczywiście jest znaczna.
 

leotdi

New member
Miałem ten sam dylemat...do dziś. Kupię jednak w tym roku TH-65PY800 zamiast 6090H.

Po pierwsze od pewnego czasu Panasonic współpracuje z Pioneerem, więc G11 to zapewne efekt tej współpracy (nieważne już czy to ekran Pionnera czy nie).

Po drugie, i to najważniejsze ! ... Pioneer wkrótce "zejdzie" z rynku produkcji płaskich TV, innymi słowy kończy min. z produkcją plazm (sprawa przyszłego serwisu).

I tak oto na placu boju pozostał Panasonic.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja tylko powiem że to nie dobrze wróży, bo zostanie tylko wtedy samsung i panas. Ciekawe czego wtedy będziemy się chwytać jako pierwowzór co do czerni jak Kuro już nie będzie.
 

leotdi

New member
Masta_J napisał:
Sprawa przyszłego serwisu nie ma tu żadnego znaczenia:
http://www.pioneer.pl/pl/content/press/news/corporate_announcement_2009.html

Pioneer do końca produkcji będzie lepszy od Panasonica, nie ma co do tego wątpliwości.

Pozdrawiam,

mamy kryzys,

który potrwa dość długo, i nie byłbym taki pewny, że serwis Pionnera będzie tak "pewny", w takim zakresie jak dziś. Kryzys wymusza oszczędności. Powiedzialem sobie kiedyś jedno (a conto przyszłego TV). Kupno TV zaczynam najpierw od najplepszych warunków serwisu.
 
Do góry