Pioner VSX - 516 i KODA 707 z subem 1000v2 PROBLEM

kloncd

New member
Mam problem ze wzmacniaczem Pioneera.Posiadam glosniki KODA 707 z subem 1000v2 i gdy wlacze muzyke powyzej 15dB na wzmacniaczu wyskakuje napis OVERLOAD i wylacza sie. Czym to moze byc spowodowane. Na ile ustawic Impredancje glosnikow w wzmacnaczu i czy to moze byc spowodowane uszkodzeniem wzmacnacza czy glosnikow (czy np zbyt duzej mocy wzmacniacza i glosniki nie wyrabiaja) czy bardziej wina jakiegos zwarcia

Prosze o pomoc i metody jak to porzetestowac zeby wykryc przyczyne
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Impedancję w amplitunerze ustaw n anajmniejszą z możliwych. Prawdopodobnie masz do wyboru 6 lub 8 omów. Wybierz 6. Posprawdzaj też połączenia.

Jeżeli obniżenie impedancji nie pomoże, odłącz wszystkie głośniki i podłączając po jednym dokonuj próby obciążeniowej. Niewykluczone, że to wina wadliwego głośnika.

ArtS :)
 

remigiusz

Member
miałem ten sam problem, odpiąłęm głośniki od wzm., podłączyłem powtórnie i problem zniknął.Widocznie było coś nie tak z podłączeniem jakiejś kolumny
 

kloncd

New member
ustawiony jest na 6hm.
wypiolem wszystkie kolumny od strony glosnika (nie wzmacniacza) i najpierw graky satelity i centralny (wszystko okej), pozniej sub z satelitami i tez okej, ale jak wlaczylem same przednie najpierw loewy przy 10 sie wylaczyl i tak samo prawy (najpierw wylaczyl sie jakby wysoki ton a pozneij wyskoczyl overload) przy podpieciu wszystkich glosnikow szybciej wyskakuje overload przy 15-20dB. dzwonilem do serwisanta od kody i pionera i powiedzial ze to jest niby zabezpieczenie glosnikow KODA (przednich) aby ich nie uszkodzic czy to mozliwe??

a moze ktos ma podobny zestaw audio i moze przetestowac czy nie wyskakuje overload (kolega ma AV Yamahy i Kody i tez mu wyskakuje overload przy glosnym graniu)

Jeszcze sprawdze tylnie podpiecie glosnikow
 
Ostatnia edycja:
Do góry