Pioneer VSX-S310

KASZUB 66

New member
Witam
przymierzam się do zakupu amplitunera Pioneer VSX-S310 ponieważ sprzęt ma być niski mniej niż 10 cm.taki mi właśnie wpadł do tego amplitunera wybrałem głośniki Tonsil Maestro II 180 czy to dobry wybór?pokój ok. 20 m2.filmy 70% muzyka 30% w filmie jak i w muzyce preferuję dobry bas nie taki który po kilkudziesięciu minutach słuchania męczy ucho a suba nie planuję kupić a te głośniki mają podobno dobry bas a może jakies inne propozycje na fronty mogę przeznaczyć max 1300 zł.
 

collider

New member
Bez reklam
To ma byc zestaw 5.0 czy oparty tylko na dwoch glosnikach. Bo jesli to drugie to zakup amplitunera mija sie z celem. Jezeli natomiast chcesz zrobic KD oparte na pelnym zestawie glosnikow to musisz pamietac o tylnych glosnikach efektowych i centralu. W takim przypadku skompletowanie zestawu opartego na Tonsilu bedzie malo wdzieczne. Raczej poszukaj czegos innego np. cos z JBL. Na marginesie kino bez suba to nie kino nawet jezeli bedziesz mial mega dobre fronty. Inna charakterystyka dzwieku.
 
Ostatnia edycja:

KASZUB 66

New member
dzięki za poradę w takim razie może wybiorę mikrosystem KD o taki np. Sharp XL-BD601PH chodzi mi o to że głośniki z TV mają kiepski dzwięk taki płaski niby 40 wat ale nijaki.
 

KASZUB 66

New member
kolumny kupię za gotówkę a ampli na raty albo na odwrót zależy gdzie ja kupię łączna kwota to zł.2500 co do dzwięku to nie mamy dużego wymagania nam chodzi żeby dzwięk był wyrazisty i przestrzenny z dodatkiem miękkiego basu
 

collider

New member
Bez reklam
Chcesz mieć koniecznie głośniki podłogowe czy inne zestawy np. tzw plastiki lub monitory również wchodzą w grę?
 

collider

New member
Bez reklam
Pioneer VSX 528 K do tego PIONEER S-ES2TB plus subwoofer Jamo 210

Harman/Kardon AVR 70 plus WHARFEDALE CRYSTAL III zestaw 5.0 do tego subwoofer jak wyżej

Denon AVRX500 lub X1000 tu kwestia ceny jak dobrze gdzieś wynegocjujesz to i ten wyższy model może ci się uda zmieścić w budżecie.
Zamiennie można do każdego z tych amplitunerów dodać głośniki Taga Harmony TAV-606 v.3+TSW-90 v.2
 

Rafal7

Banned
Nie no Collider te Pioneery to porażka,lepiej już te WHARFEDALE lub jamo 506 HCS.Amplituner jak najbardziej Denon X1000 lub Pioneer VSX 528.
Ale ampli ma być slim :?
 

collider

New member
Bez reklam
Nie no Collider te Pioneery to porażka,lepiej już te WHARFEDALE lub jamo 506 HCS.Amplituner jak najbardziej Denon X1000 lub Pioneer VSX 528.
Ale ampli ma być slim :?

No fakt, tyle, że tych slimów to na rynku za wiele nie ma a jak już to najlepszy jest Pioneer VSX-S500.
Wiem, że te głośniki Pioneera za przeproszeniem tyłka nie urywają, ale grają naprawdę dosyć poprawnie i są na pewno lepszym wyborem lub solidną alternatywą dla zestawów plastikowych. Dodatkowo sprzęt ma służyć głównie w KD a tam i tak główną robotę odwala sub. Jeżeli chodzi o Jamo to równie dobrze moze kupić zestaw z mojej sygnaturki i w kinie przy akompaniamencie subwoofera będzie bardziej niż zadowolony.


A i jeszcze jest coś o czym może warto wspomnieć a mianowicie soundbar Philips Fidelio HTL9100. Cena zbliżona do budżetu, świetne opinie, rozkładane głośniki surround, gadżeciarski. Może, może...
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli szukasz niedrogich, a dobrze grających kolumn to raczej przejrzyj ofertę Jamo.
Tak jak radzi collider, te z jego sygnaturki albo 506, są teraz w dobrej cenie więc łącznie z subem i w miarę przyzwoitym ampli zmieścisz się w budżecie
Z ampli zobacz może jeszcze Yamahę 475...
Idź posłuchaj, porównaj i wybierz to co ci najbardziej podpasuje, zwróć tez uwagę, że np. Denon X1000 jest trochę gorzej (sieciowo) wyposażony niż Pioneer 528 czy Yamaha 475
 

collider

New member
Bez reklam
a czy Pioneer VSX-S310 dobrze zagrałby z głosnikami jamo z sygnaturki lub 506

A czemu miałby źle grać. Da radę. Jeżeli chodzi o głośnik centralny w ostateczności możesz go dać nad telewizorem. Nie jest to optymalne rozwiązanie, ale z braku przestrzeni dopuszczalne.
 
Do góry