Pioneer VSX-LX70 czy Yamaha RX-V3800

dratewka

New member
:roll: Witam

Jestem juz prawie zdecydowany na zakup amplitunera nowej generacji (HD). Uzbierałem trochę kaski i chciałem kupić coś z wyższej półki. Mieszkam w kawalerce 25m2 i nie mam za duzo miejsca więc chciałem zacząć od konfiguracji amplituner + głośniki w stereo a potem jak już znajdę większe lokum to dokupię plazmę + resztę głośników aby móc się nacieszyć kinem domowym. Przeczytałem kilka recenzji, przeglądnąłem setki wątków na forach i doszedłem do wniosku że to co chcę wybrać to będzie:

Yamaha RX-V3800 + para B&W 685

lub

Pioneer VSX-LX70 + para B&W 685

Co wybralibyście ?

Wiem że zaraz ktoś napisze o wychwalanym Onkyo (875 lub 905) ale czytałem że ten sprzęt jest problematyczny i się niemiłosiernie grzeje. Może jednak na forach się mylą co do w/w marki?:confused:

P.S. Odnośnie odtwarzacza DVD myslałem o Pioneer DV600 bo mozna załadować na niego tweakowany firmware i mozna odtwarzac DIVX'y z USB.
 

dratewka

New member
Witam

Dwight - dziekuje za informację i linka. Czytałem twój wątek odnośnie wrażeń z Yamahą 3800 - faktycznie interesujące ale chyba musiałbym sam posłuchać - jak to mówią każdy słyszy inaczej :). Czy miałeś możliwość odłsuchu z amplitunera Pioneer VSX-LX70 ? Spotkałem się z opiniami ze Yamaha gra bardzo naturalnie tzn dla niektórych to jest wada (można to odebrać jako brak dynamiki, kopa, ...) , natomiast właśnie o Pioneer mówią iż gra bardziej widowiskowo, dynamiczniej, coś w stylu H/K... ?
 

Dwight

New member
Szczerze mowiac nie skusilem sie na odluchuwanie Pioneera pomimo, ze mam sprzet tej marki od okolo 10 lat.
Odsluch jest konieczny.
Jesli szukasz sprzetu grajacego naturalnie to z wlasnego doswiadczenia goraco polecam zestawienie Denon 2808 + kolumny Dali Ikon/Concept.
Gra niezwykle szczegolowo, czysto i neutralnie.
Znacznie lepiej niz polaczenie Yamahy 3800 z B&W.
Byc moze warto sprawdzic Yamahe na innych niz B&W kolumnach.
Mialem teraz ten sprzet testowac, ale niestety sklep nie sprowadzil jeszcze tego ampli ani kolumn L880.

Jesli jednak zamierzasz kupic sprzet grajacy dynamicznie to chyba HK i Onkyo w polaczeniu z JBL powinny Ciebie zadowolic.

Co do Pioneera to zdaje sie, ze ostatnio ktos podawal link do testu.
Znalazlem go dla Ciebie, ale proponuje oprzec sie o wlasne doznania:
http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/3218
 
Ostatnia edycja:

dratewka

New member
Dwight: Dzieki za linka do recenzji. Szukam salonu w którym można posłuchać Pioneera LX70 ale na razie nici. Jako że jesteś bywalcem salonów odsłuchowych - nie spotkałeś gdzieś się z tym sprzętem w południowej Polsce (Bielsko, Katowice,..) ?
 
Do góry