Pioneer vsx 930

QUANTUM678

New member
Zastanawiam się nad zakupem 930 .W tej chwili posiadam VSX 828 .Jeżeli ktoś posiada to proszę o opinie .do zakupu skłania mnie po pierwsze mcacc w wersji pro ( czy jakaś istotna różnica do wersji podstawowej ) ,po drugie scaler video (jak działa i czy warto ) Jednocześnie mam pytanie odnośnie dolby atmos .W istniejącej konfiguracji posiadam głośniki efektowe przednie górne oprócz frontowych (umieszczone są nad nimi i to jest niestety jedyna możliwość ) i to działa Czy mogę podłączyć je do gniazd z dolby atmos ,nie będą niestety mogły być powieszone na suficie .
 

marstef

Member
Bez reklam
Zastanawiam się nad zakupem 930 .W tej chwili posiadam VSX 828 .Jeżeli ktoś posiada to proszę o opinie .do zakupu skłania mnie po pierwsze mcacc w wersji pro ( czy jakaś istotna różnica do wersji podstawowej ) ,po drugie scaler video (jak działa i czy warto ) Jednocześnie mam pytanie odnośnie dolby atmos .W istniejącej konfiguracji posiadam głośniki efektowe przednie górne oprócz frontowych (umieszczone są nad nimi i to jest niestety jedyna możliwość ) i to działa Czy mogę podłączyć je do gniazd z dolby atmos ,nie będą niestety mogły być powieszone na suficie .

Na pewno będzie różnica, ale czy ją usłyszysz? :) VSX-930 ma EQ dla suba. Co do skalera, to mam wyłączony. Podczas skalowania do 4k pasek w tvn24 dostaje "zęby", ale to pewnie problem 60 hz'owej matrycy w moim TV (chociaż sam nie wiem czy to może mieć wpływ?). Dodatkowe fronty podłączasz pod surr back i odpowiednio konfigurujesz w setupie. Atmos ma swój standard i głośniki muszą być umieszczone w suficie lub jako dostawki do frontów, skierowane do góry.
Tak więc na Twoim miejscu szukałbym dostępnego modelu 924, bo posiada pre-out na fronty.
 

QUANTUM678

New member
Może się trochę nieprecyzyjnie zapytałem .Z tyłu mam cztery głośniki i podłączanie tych głośników do przodu odpada .Reasumując atmos odpada .Jeżeli chodzi o scaler to chodziło mi scalowanie do hd z sd .i czy tu bedzie różnica
 

QUANTUM678

New member
Czyli nie zmieniam sprzętu bo tak ogólnie to mi nic nie da .Chociaż widziałem takie głośniki nakładane na przednie kolumny i to podobno ma działać .Tylko co dostępnością materiałów na atmos Czy też mądry sprzęt to sobie sam rozdzielni z dts hd ?
 

KrisGdynia

New member
Mam pytanie "z innej beczki". Przesiadłem się z Yamahy i tam był taki fajny "patent" że amplituner "przepuszczał" sygnały z wybranego źródła hdmi, np. gdy oglądałem TvSat po wyłączeniu ampli z sieci obraz na chwilę gasł ale potem nadal można było sat oglądać pomimo wyłączonego ampli. Czy vsx930 nie ma tej funkcji? Czy trzeba to jakoś skonfigurować?
 

Cezarek21

New member
Posiadam VSX-924 i jeżeli chodzi sam procesor obrazu to jest taka opcja jak DETAIL + w skali od 0 do 8. Posiadam TV Sony HX850 (wysoka półka) i po włączeniu opcji DETAIL w ampli, obraz poprawił się niesamowicie mimo, że sam TV posiada opcję podbijania rozdzielczości i ową opcję mam włączoną.
Powiem tak, dla samego obrazu (HD) jest warto zmienić ampli. Jeżeli chodzi o dźwięk to VSX-930 niestety według testów i ogólnych opinii jest gorszy od VSX-924. Ma dużo mniej rozbudowane dolne pasmo, jest delikatnie słabszy mocowo, nie ma preout'a i do dynamiki 924 mu daleko.
Nagrody EISA na pewno nie zdobędzie.
Co do dźwięku dodam jeszcze, że tryb Pure Direct jest najlepszym możliwym trybem jeżeli chodzi o jakość dźwięku pod warunkiem, że dobrze dobierzmy kolumny do ampli i jakość kolumn będzie co najmniej dobra i bardzo ale to bardzo ważna rzecz, idealnie skalibrujemy kino. Podstawa to odległości kolumn, poziom głośności, częstotliwość odcięcia i zakresy częstotliwości dla kolumn.
 
Ostatnia edycja:

QUANTUM678

New member
W 930 chyba nie ma w możliwości regulowania obrazem ,( w porównaniu z 924 ) Jest chyba tylko opcja auto i pure info z instrukcji jak się doczytałem ale na żywo tego nie widziałem .Jestem ciekawy jak się zachowuje obraz podczas skalowania do full hd
 
I

irek6311

Guest
Cezarek21 niestety się mylisz to Pioneer VSX-930 zebrał nagrodę, według większości gra lepiej od VSX-924, moim zdaniem niewielkie różnice pomiędzy nimi (miałem VSX-924).
 
Do góry