Pioneer VSX-924 + Wharfedale Obsidian 600 lub ????

bryli2006

New member
Witam.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna zestawu kina.
Amplituner myślę że został już wybrany i będzie to Pioneer VSX-924 został mi on polecony przez kolegę i wydaję się że jest on również dość mocno multimedialny.
Problem mam z kolumnami - nie wiem na co się zdecydować, po lekturze forów zainteresowałem się Wharfedale Obsidian 600 ale niepokoją mnie opinię że przy cichym słuchaniu mają trochę mało basu. Czy w ogóle taki zestaw będzie dobrze z sobą współpracował? A może do tego Qudral Quintas 6000?

Budżet maksymalny to 4000zł razem z przewodami i uchwytami/standami na satelity. Subwoofer ewentualnie może zostanie dokupiony w późniejszym czasie.

Pokój to 25m2.
Muzyka/kino - 50/50
Muzyka: deep house, lounge, jazz
 

piechu

Member
Bez reklam
Z Audio Pro Avanto powinieneś się zmieścić z budżecie, na kable i uchwyty też jeszcze powinno starczyć kasy. Nie patrz na ceny wyjściowe - one podlegają negocjacji. Możesz się bardzo zaskoczyć :)
Chociaż Obsidiany też są bardzo, bardzo spoko :)
 
Ostatnia edycja:

bryli2006

New member
Z Audio Pro Avanto powinieneś się zmieścić z budżecie, na kable i uchwyty też jeszcze powinno starczyć kasy. Nie patrz na ceny wyjściowe - one podlegają negocjacji. Możesz się bardzo zaskoczyć :)
Chociaż Obsidiany też są bardzo, bardzo spoko :)
Sugeruję się cenami z allegro, a więc
Pioneer VSX-924 - 1700zł
Audio Pro Avanto - 2500zł
co już nam daje 4200zł a gdzie kable i standy?, ale skoro mówisz że można się bardzo zdziwić co do cen to bardzo ciekawe, widocznie jestem słabo zorientowany :-o
A co do kabli to jak powinien kształtować się ich wybór (cena za metr) w zależności od wartości zestawu? Gdzieś trafiłem na wypowiedź że na satelity można dać tańszy kabel.
 

piechu

Member
Bez reklam
W sprawie cen możesz uderzyć do użytkownika Blackninja albo podczas odłuchu w salonie audio rozmawiać na temat cen ze sprzedawcą :)
Na tył wystarczą tanie przewody 1,5mm2. Na przód też nie ma co szaleć. W zupełności wystarczą np. Qed'y 2,5mm2 w cenie ~10zł/m.
 
Do góry