PIONEER VSX-923 czy Denon AVR-X2000

kaszub

New member
Witam po długiej przerwie. Muszę wymienić amplituner- obecnemu moje dziecko skutecznie skróciło życie- który służył mi kilka ładnych lat. Pokój 5mx5m, muzyka 70%, film 30% sporadycznie gry. Fronty, które posiadam to jbl northridge e60 plus reszta głośników denon (również sub) były w zestawie z poprzednim amplitunerem, który grał w systemie 7.1.
Waham sie pomiędzy tymi dwoma modelami ( nie mam możliwości aby posłuchać ich jednocześnie). Który radzicie wybrać? ( no chyba że coś innego do 2000zł).
Pozdrawiam -Kaszub
 

Scrollek

New member
pionek i jbl to jest jakaś masakra. Pionka nie polecam słuchałem i oprócz mega wyposażenia nic konkretnego denon x2000 jak najbardzie ok. dorzuć jeszcze yamahe 773/775 i hk 171
 

kaszub

New member
Na te yamahy też patrzałem a na tego hk muszę zerknąć.
A czy ktoś kto posiada w/w Denona mógłby napisać jak rodzi sobie on w stereo?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
A czy ktoś kto posiada w/w Denona mógłby napisać jak rodzi sobie on w stereo?

X2000 bardzo fajnie gra w stereo, w tej klasie cenowej jest to chyba jeden z lepszych ampli jeśli chodzi o muzykalność.
Piszesz jednak, że w 70% będzie muzyka, to może lepiej zastanowić się nad czymś z pre-out, bo tutaj jest niestety tylko w drugiej strefie
 

kaszub

New member
Czyli mówicie ,że w stereo radzi sobie nieźle-to fajnie. Z funkcja pre-out to chyba w tej cenie tylko Yamaha( przynajmniej ona się gdzieś przez forum przewija). Tylko tak się zastanawiam -żeby faktycznie poczuć różnicę w stereo to jakiej klasy wzmacniacz by to musiał być?? Ostatnio widzę że ten Denon tanieje-jakis miesiąc temu był za 1999 a teraz już nawet za około 1700 można go dostać.
 

kaszub

New member
Mam amplituner denona , który kupiłem jakieś 6-7 lat temu (kosztował chyba wtedy 1700) nie pamietam numeru a nie mogę w tej chwili sprawdzić. W tej chwili jest niesprawny i nie wiem czy kalkuluje się go naprawiać. Był do niego podłączony kabel chinch jack i moje dziecko jacka zapakowało do kontaktu. On się włącza ale nie gra. To tak na marginesie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A jak oceniasz słuchanie muzy na dotychczasowym sprzęcie?
Spróbuj gdzieś sobie porównać amplituner vs wzmacniacz. Niektóre osoby wolą słuchać na amplitunerach ze względu na "ulepszacze" czy po prostu przyzwyczajeni są do takiego brzmienia.

Z ciekawych propozycji z pre-ou jest jeszcze slimy Marantza 1504, czy 1604, ten drugi już trochę droższy. Ostatnio na forum ktoś kupił Marantza 5007 w fajnej cenie -zbliżonej do Twojego budżetu.
Nie pamiętam dokładnie, w którym to było wątku, ale moze ktoś z kolegów podrzuci informację
 

kaszub

New member
No właśnie nie za bardzo mam w najbliższym czasie gdzie posłuchać. Dlatego tak się teoretycznie zastanawiam -jeśli kupię amplituner w granicach 2000zł z wyjsciem pre-out to jaki budżet musiałbym przeznaczyć na wzmacniacz aby faktycznie odczuć róznicę w stereo.
A sprzęt do tej pory mi wystarczał. Chociaż czasami zwłaszcza przy cichym słuchaniu jakby czegoś mu brakowalo.
A jeszcze jedno pytanie-jak myslicie czy te dwa denony -moj stary i ten x2000 zagraja podobnie czy któryś powinien lepiej. Kosztuja mniej więcej tyle samo tylko tamten stary jakieś 7 lat temu a ten dzisiaj.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pytanie jaki miałeś model ;), jeśli natomiast chodzi o X 2000 to daje on brzmienie na przyzwoitym poziomie ciut lepszym w stosunku do poprzednika. Przynajmniej ja mam takie odczucia.
Co do kwestii pre-out i wzmacniacza z main- in, to najtańszą opcją jest wzmacniacz Pionek 50, ja tego modelu nie znam, więc nie będę się w tej kwestii wypowiadał. Musiałbyś sam się przekonać, choć jak na cenę poniżej 1 tyś. to ma wiele pochlebnych opinii.
Dodam od siebie, że mi brzmienie tego Denona odpowiada, chociaż gdybym miał raz jeszcze kupić, to chyba dolożyłbym do X3000 czy Marantza 5008, ze względu na pre-out, no ale ja jestem ze "starego" pokolenia wychowanego na stereo ;)
 

kaszub

New member
Jeśli dobrze pamiętam to miałem model 1500 coś tam 7,17 czy moze 70 nie jestem pewny.
A porównywałeś brzmienie x2000 z x 3000? Warto dołożyć te 800 ze względu na brzmienie czy jakieś inne funkcje?
Jeśli Twój nick to Twoja data urodzenia to jesteśmy równolatkami;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak porównywałem X2000 vs X3000 vs X4000, między 2000 a 3000, aż takich dużych różnic nie wyłapałem. Wtedy wydawało mi się, że nie warto dopłacać do X3000, ale z perspektywy trochę żałuje i teraz dołożyłbym do X3000, ewentualnie do Marantza 5008
Nie muszę pisać, że X4000 to już inna liga, ale niestety wtedy tym bardziej był poza moim zasięgiem

co do ostatniego pytania to tak;)
 

kaszub

New member
Czyli różnica miedzy 2000 a 3000 nieznaczna-szczerze mówiąc to tak podejrzewałem . Ale jak będę miał okazję to chętnie sam się przekonam. Jakoś mnie ten denon kusi;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się, że tutaj się dopłaca bardziej za funkcjonalność X3000, za możliwość rozbudowy, zobacz sobie specyfikacje obydwu modeli i zastanów się, co dla ciebie będzie bardziej przydatne, no i oczywiście porównaj na odsłuchu.
Zresztą teraz pewnie cena już spadła, jak ja szukałem to był po 3 tyś.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też bym był za X3000. Odsłuchiwałem obydwa i różnica w brzmieniu była. Może nie ogromna,ale była. X3000 jest mocniejszy co wpłynie na dynamikę. Oraz pre-out to duży atut.
 
Do góry