Pioneer vsx-922 vs Onkyo TX-SR608

mors111

Active member
Bez reklam
złe porównanie , jak dla mnie
do tego Pioneera należało by porównać nowsze modele od Onkyo czyli 509/515/579/609/616 ... - te mają podobne funkcje sieciowe co Pioneer

co do samego dźwięku musiał byś sam ocenić , który Ci bardziej podpasuje z kolumnami jaki posiadasz

amplituner Onkyo to świetny sprzęt do kina , w stereo konkurencja zagra minimalnie lepiej ( aczkolwiek moja 609-tka gra też bardzo dobrze w stereo po lekkiej kalibracji oczywiście )

jeśli tylko wybierasz spośród tych dwóch modeli w ciemno ( bo go nie słuchałem ) brałbym Pioneera z racji funkcji sieciowych ( USB , DLNA , radio internetowe .... )
 

Piotrv8

New member
Hej , no tak ale funkcje sieciowe mnie nie interesują , ponieważ radio internetowe czy sama możliwość korzystania z neta mam w tv lub bluray, (a kupowanie do każdego urządzenia adapterów wifi jest stratą pieniędzy). Mówię o tych 2 amplitunerach ponieważ szukam czegoś a mianowicie czegoś mocnego , mam na oku zakup całego zestawu z kolumnami tak od początku , budżet mnie ogranicza a Onkyo nie dość że tańszy to posiada niezłe parametry , stosunek mocy itp a Pioneer hmm jest efektowny i + za wygląd . Co do "bajerów" nie jestem wymagający , główne cechy to dźwięk aby nie rozczarował + bezawaryjność by sprzęt służył mi na lata .
Kolumny (szukałem wiele , i mimo że miałem sceptyczne podejście do jamo 606 ) wybieram Jamo 608 (jakość wygląd i cena) a co do bluray to Panasonic DMP-BDT120 .
 

mors111

Active member
Bez reklam
był na jakimś forum kolega co miał Onkyo 608 i zmienił na 609 ( taki mam ja ) , ponoć po kalibracji różnica w dźwięku była kolosalna , u mnie jest bardzo dobrze , po kalibracji basu mam aż nadmiar w pokoju . Mocy mam wystarczająco , ale to dzięki zasilaczowi ponad 600W , czego nie ma w Pioneerze

Pioneera nie znam wiec się nie wypowiem , sam musiał byś posłuchać

jeśli nie starczy kasy na 609-tkę , to kup 579
 

piotruspan46T

New member
Dziwne bo 616 jest tańsze od 609 o 100-200 zł

Hehe swoją drogą to dość ciekawe że starszy model jest droższy :)
Pewnie tak jak pisał kolega, ze względu na problemy z HDMI.
Albo może Onkyo promuje nowe modele...

Ja tam zamówiłem 616. Ma niezłe recenzje, a problemyz HDMI podobno da się wyeliminować nowym softem i dobrym kablem.
No i jest nowsze :)
 

Piotrv8

New member
Tak czytam fora itp , postawie jednak na używany amplituner,
myślę o produkcie firmy Marantz , która jest chwalona ,a przy tym zaostrzędze sporo kasy.
Co do kolumn stawiam na kd więc Jamo s 608 5.0 powinny być w sam raz ,
bluray tylko Panasonic BD120 .
Co do kabli nie mam pojęcia :)
(głośniki i bl zamówione , ampek w trakcie negocjacji mam nadzieję zmieścić się w 3.5tyś zł + cena okablowania )
 

Piotrv8

New member
Chciałbym sprostować
Zakupiłem amplituner klasę wyższy niż w tytule ale używany, kupiłem go od uczciwego człowieka więc nie mam teraz problemów z amplitunerem .
Wybór padł na Marantz sr 5003 , mocny, solidny, Piękny ! :) jakość materiałów i pasowania powaliła mnie na kolana, czuje się jego wartość :)

Dziękuję za podpowiedź , bardzo mi pomogły w wyborze , może nie konkretnie modelu ale określeniu co jest ważne, a co zbędnie i na co zwracać uwagę w wyborze amplitunera :)
 
Do góry