Pioneer VSX-920, VSX-1020, VSX-1025 - różnice

edyp

New member
Witam,
Ponieważ "przyglądam" się tym modelom Pionieera jestem ciekaw, czy różnica w cenie ogranicza się tylko do ilości wejść/wyjść oraz wykonania panelu przedniego - 1025 - aluminiowy. Takie są moje spostrzeżenia, niekoniecznie trafne, ale jak przeglądam różne źródła to wszystko wskazuje na to, że jeśli chodzi o jakość dźwięku to wszystkie modele mają taki sam, w 1020/25 jest jeszcze jakiś obwód redukujący jitter, może to on ma właśnie wpływ na jakość dźwięku. Jeśli ktoś byłby tak uprzejmy i powiedział czy ten jitter faktycznie wpływa korzystnie na dźwięk i czy moje spostrzeżenia są trafne byłbym wdzięczny. Czy warto dopłacić do VSX-1020 zamiast VSX-920? Z głośników wstępnie padło na KEF C7 + C3 + C6 (pokój 25m2, amplituner do wszystkiego, muzyka przeróżna i kino).
Myślę, że jest sporo zainteresowanych, których gryzie ten temat.
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

Czy nikt nie wie jak to jest z tymi Pioneerami?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marcinla

New member
Witam
Mam VSX 920 od paru dni. Z tego, co się zorientowałem, to wyższe modele mają pełną obsługę drugiej strefy (możliwość uzyskania dźwięku 5.1 w dwóch pomieszczeniach z różnych źródeł jednocześnie). W 920 ta możliwość jest ograniczone - np. w drugiej strefie nie da się słuchać radia internetowego, jeżeli w pierwszej jest włączone inne źródło.
Poza tym w 920 jest trochę mniej wejść.
 

edyp

New member
Wielkie dzięki, czyli z tego co napisałeś to jakość dźwięku jest taka sama, różnica polega jedynie na dodatkowym wyposażeniu nie mającym wpływu na jakość dźwięku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marcinla

New member
W każdym razie z instrukcji to nie wynika.
Na stronie pioneer.pl/pl/products/42/98/405/overview.html możesz sobie porówna dane tych wzmacniaczy wybierając te, które Cię interesują
 

edyp

New member
Porównywałem na stronie, mam też nawet katalog Pioneera z dokładnymi danymi. Według tych suchych danych dźwięk powinien być taki sam. Jedyna różnica to jitter, ale nie wiem tak na dobrą sprawę czy "to się słyszy"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marcinla

New member
Sądzę, że jest to cecha głównie marketingowa. Dla mnie ważną cechą była możliwość odbioru stacji internetowych, żeby uniezależnić się od komputera - a to działa i znacznie lepiej się je słucha z dużych głośników
 
Do góry