Pioneer VSX 920 K - kilka pytań?

collider

New member
Bez reklam
Witam.
Na wstępie jako nowy użytkownik chciałbym przywitać i pozdrowić wszystkich forumowiczów:)

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem amplitunera Pioneer VSX 920 K wraz z zestawem głośników Jamo S 426 HCS 3 . W związku z tym mam kilka pytań (czy też wątpliwości do rozwiania) do userów i nie tylko powyższego modelu.
Wypunktuję ok? ;)
1. Ampek w czasie spoczynku (standby) nie podświetla żadnej diody czy czegokolwiek sygnalizującego o tym "manewrze". Czy ten typ tak ma, czy może to kwestia ustawień?
2. Czy istnieje możliwość zaprogramowania pilota tak by obsługiwał tuner tv N (choćby zmianę kanałów)?
3. Mam pewne obawy co do jakości automatycznej kalibracji MCACC. Jako, że Pion ma możliwość zapisu w pamięci kilku wariantów ustawień skorzystałem z tego i jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, iż mimo tych samych warunków, tych samych ustawień głośników, położenia mikrofonu itd... kalibracja za każdym razem pokazywała inne parametry, no może po za odległością głośników? Przetestowałem to dokładnie i albo w przypadku mojego sprzętu jest coś nie tak, albo kalibracja jest zupełnie nie dopracowana. Czy ktoś próbował lub miał podobne wrażenia? Gdzie jest przyczyna?
4. Podobno amplituner posiada możliwość ustawienia go w ten sposób by przy trybie wyłączonym dalej przekazywał obraz np. z satki do tv? Podobno bo jak do tej pory za nic nie mogę rozgryźć tej zagadki, gdzie co i jak?
5. Pytanie z innej beczki, jaki powinien być stosunek głośności kanału centralnego do frontów. Odnoszę wrażenie, że dialogi są jakby lekko za ciche. Wiem, że mogę samemu to skorygować podgłaszając central, ale czy istnieją jakieś preferowane ustawienia, warianty poziomu volume kanałów L C R?

Ogólnie jestem zadowolony z Piona, ma jak dla mnie bardzo dobre brzmienie (aczkolwiek po własnoręcznych ustawieniach), dużo opcji zawartych w przyjaznym menu, świetną prezencję (w mojej ocenie - porównywałem z konkurencją bezpośrednio), dużo wejść, wyjść, USB czy radio internetowe.

Z góry dziękuje za odzew i zapraszam do dyskusji.
 

collider

New member
Bez reklam
Po pierwsze instrukcję mam w języku angielskim, po drugie na żadne z zadanych pytań w tej instrukcji nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi Mości Panie. Chyba nie sądzisz, że producent poinformuje Cię np. o tym, że amplituner za każdym razem inaczej kalibruje?! albo o pilocie Nki??? Wiem, że można programować inne urządzenia i jest prosta instrukcja do tego, ale nie sprawdza się ona w przypadku Nki więc mędrcze twoje uwagi są tu lekko nie na miejscu. Tłumaczę sobie twoją złośliwość tylko i wyłącznie późną porą i zmęczeniem. Pozdrawiam.
 

pkomp

New member
coś nie tak z głową debeściaku?Angielski od dziesiątek lat jest podstawa instrukcji...miałeś czas się nauczyć bo raptem od paru lat wymaganym dodatkiem jest instrukcja w języku polskim wiec się nie błaźnij.....

kwestia numer dwa to kogo obchodzi enka i jej pilot jak się pytasz o ampli?

kwestia numer 3 to amplituner kalibruje tylko raz.....i tylko raz - reszta to twoja pewnie głupawa zabawa pilotem i pewnie jakieś auto
 

collider

New member
Bez reklam
Zapewniam Cię o Wielki, że z angielskim nie mam problemów. Pytanie z Nką jest jak najbardziej na miejscu ponieważ dotyczy współpracy z amplitunerem, a co do kalibracji, teoretycznie masz rację, aczkolwiek nie po to producent daje możliwość zapisu aż 6 ustawień by dokonywać kalibracji tylko raz. Przecież równie dobrze mogę położyć mikrofon w klopie i wznowić ustawienia! Tak spytam przy okazji, czy Ty nie miałeś jakiejś traumy w dzieciństwie związanej z instrukcją obsługi? Nie wiem, ktoś Cię molestował instrukcją sokowirówki Zelmer czy co???
 

pkomp

New member
ja nie ale widać że z molestowaniem miałeś sporo problemów jak tak ciebie to gryzie...

1.o ence nic nie wspomniałeś w poście pierwszym geniuszu
2.co do ustawień to nie pomyślałeś że może dla różnych formatów albo pomieszczeń?

mówisz że z angielskim nie masz problemu - to doglądaj a dowiesz się że zapewne pilot programowalny nie jest , pilot od enki jak jest to tylko do tv a resztę cudów masz w instrukcji

więc?
 

collider

New member
Bez reklam
O Wielki co do Nki patrz punkt 2 w poście pierwszym, więc?
Co do pilotów drogi przyjacielu znawco to pilot amplitunera powinien obsługiwać zarówno telewizory, dvd i inne urządzenia ale także tunery tv satelitarnej o czym świadczą dodane do instrukcji kody tych urządzeń!!!

A jeśli już popełniłem ten błąd, że skalibrowałem po raz któryś tam to co mam z tym fantem zrobić? Wyrzucić ampek na śmieci czy zwyczajnie zresetować do fabrycznych. Może choć w tej kwestii piewco instrukcji coś podpowiesz?!
 

collider

New member
Bez reklam
Zły dzień nie tłumaczy bezpodstawnego ataku. Powyższe pytania zadałem dlatego, że nie znalazłem na nie odpowiedzi w instrukcji. Zresztą zadaje sobie pytanie, jaki sens ma te forum, jeżeli całą wiedzę mamy czerpać z instrukcji obsługi? Z całym szacunkiem, ale chyba nikt nie chce tu tworzyć forum wzajemnej adoracji oraz miejsca gdzie ludzie będą jedynie wychwalać swoje nowe nabytki? Dziękuję za link, a raczej dobre chęci, ale to nie jest instrukcja a jedynie broszura z katalogiem produktów producenta. Niestety, ale instrukcji do tego modelu w języku polskim w internecie trzeba szukać ze świecą. Mimo wszystko nadal liczę na konstruktywne odpowiedzi ludzi, którzy zetknęli się z podobnymi problemami. Pozdrawiam
 

krisder

New member
Bez reklam
Wiem że z dekoderem "N-ki" nie chcą współpracować piloty od ampli innych firm (te programowalne również). Temat wielokrotnie wałkowany i z tego co wiem nikomu nie udało się pozytywnie rozwiązać tego problemu. Do pozostałych punktów się nie odniosę, gdyż nie znam tego amplitunera.
 

marcinla

New member
Witam
Ad 1 - Mój egzemplarz też tak ma - i chyba nie jest to wada. I tak mam wystarczającą choinkę przy sprzęcie :)
Ad 2 - Nie mam takiego tunera, ale pilot od VSX920 potrafi nauczyć się poleceń bezpośrednio z drugiego pilota. W angielskiej instrukcji opis tej procedury jest na stronie 78 (Programming signals from other remote controls). Próbowałeś tego rozwiązania?
Ad 3 - W moim przypadku też przeprowadziłem kalibrację MCACC, ale nie byłem z niej zadowolony i w efekcie ręcznie sobie dostroiłem charakterystykę wszystkich kanałów opcją AQ adjust. Ale to oczywiście rzecz gustu. A niepowtarzalność pomiarów może wynikać z zakłóceń w tle w trakcie.
Ad 4 - W instrukcji angielskiej na 69 stronie w tabeli - pozycja HDMI z dwiema pozycjami THROUGH lub AMP. Ale moim zdaniem prościej jest podłączyć bezpośrednio dekoder do telewizora po hdmi a tylko audio do amplitunera za pomocą kabla optycznego.
Ad 5 - tu nie odpowiem, bo na razie nie mam głośnika centralnego :)
Pozdrawiam
 

collider

New member
Bez reklam
Ad 2. Próbowałem tego sposobu, jednak mój Pionek chyba jest mało pojętnym uczniem bo nie chce się nauczyć Nki. Próbowałem kilka razy i niestety, chyba na dzień dzisiejszy nie da się zaprogramować.

Mam jeszcze małe pytanko, czy przy przełączaniu kanałów TV słyszysz w głośnikach lekkie pyknięcia? U mnie coś jest. Nie są na tyle głośne by irytować czy przeszkadzać, ale są. Wiesz może o co chodzi? Pozdrawiam.
 

marcinla

New member
Musiałem się specjalnie wsłuchać, żeby coś usłyszeć. Sądzę, że jest to odgłos generowany przez dekoder (jakiś układ wyciszania w czasie przełączania nie do końca dopracowany). Ale przypominam, że mam dekoder sprzężony z VSX-em tylko kablem optycznym. Możliwe, że u Ciebie to się przebija przez HDMI.
 

collider

New member
Bez reklam
Ja mam Nkę podpiętą przez HDMI, ale jak wspomniałem nie jest to "walnięcie" a lekkie, słabo słyszalne pyknięcie. Chciałbym Cię też spytać przy okazji czy używasz funkcji ALC? Wiem, że po jej włączeniu pewne funkcje zostają odłączone i pojawia się opcja Effect z wartością 50. Z czym to się je?
 

marcinla

New member
Nie używam, więc Ci nie pomogę. Z opisu w instrukcji polskiej: "W trybie ALC ten amplituner wyrównuje poziomy odtwarzanych dźwięków" - to dosłowny cytat z zachowaniem stylistyki :). W angielskiej wersji jest jeszcze na stronie 60 informacja o możliwości regulowania efektu działania ALC - domyślam się, ze chodzi o poziom, do którego wyrównywany jest poziom. W wersji polskiej nie mogę tego znaleźć - możliwe, że w ogóle jest ten akapit pominięty (tłumaczenie nie jest najlepsze i w parę rzeczy musiałem sprawdzać w oryginale).
 

mariozurek

New member
Witam

Też jestem nowy na forum. Wczoraj pkomp miał chyba zły dzień. Mi akurat pkomp bardzo pomógł.

Podziękuj więc mu za radę przeczytaj instrukcję i jak będziesz miał jeszcze jakieś problemy zapytaj ponownie na forum. Tak to powinno działać a nie, odwrotnie.

załączam link do instrukcji po Polsku:
Instrukcja obsługi PIONEER VSX-920-K Wzmacniacze do kina domowego - Podręcznik użytkownika PIONEER VSX-920-K - Polski - Diplodocs

Kol PRODIGY
proszę Cie o pomoc w zdobyciu polskiej instrukcji do PIONEERA vsx-920 k
moj mail to lewboy@wp.pl
Pozdrawiam
Mario
 
Do góry