Pioneer VSX-920 czy Denon ASV-1911?

edyp

New member
Witam,
Jak już wcześniej pisałem w innym poście (małe zainteresowanie tematem) przyszła kolej na zakup KD. Salon mam 30m2 (6x5). Kino będzie umieszczone w prawej połowie pokoju, po lewej wejście do salonu, wyjście na taras, kominek i wejście do kuchni. Potrzebuję zestawu uniwersalnego tzn. do kina i do muzyki wszelkiego rodzaju, audiofilem nie jestem, ale lubię jak coś ładnie gra.
Wstępnie wybór padł na Pioneera VSX-920, mam już DVD Pioneera, przystępny cenowo BluRay ale kusi mnie też Denon ASV-1911, który jest lepszy i dlaczego?
Do tego głośniki, wstępnie padło na Jamo S606 (tylko, że jedna kolumna musiałaby stać blisko ściany), ale jak byłem w sklepie spodobały mi się KEFy C5, C1 i C6LCR, ewentualnie ich więksi bracia C7 i C3, sprzedawca zachwalał też Wharfedale Diamond 10.5/10.6/10.7 + 10.0/10.1 + CS/CC różnica w cenie jest znaczna, ale jeśli warto dołożyć to jest do przełknięcia. Mile widziane inne propozycje głośników. Odsłuch oczywiście będzie, ale muszę mieć jakieś typy.
Podsumowując: Pioneer VSX-920 czy Denon ASV-1911? oraz jakie głośniki do tego?
Budżet około 5 tysięcy, ale im mniej tym lepiej, suba nie biorę pod uwagę, docelowo będzie, ale później, chyba, że głośniki będą tańsze i zmieszczę się w budżecie.
Pozdrawiam wszystkich i liczę na Waszą pomoc
 

edyp

New member
Ponownie małe zainteresowanie tematem, rzec by można zerowe.
Czy naprawdę to tylko ja mam taki problem z wyborem ampli do 2 tysięcy?
 

edyp

New member
No niby Denon jest bardziej renomowaną/prestiżową firmą jeśli chodzi o amplitunery, ale porównując parametry na papierze to są podobne z Pioneerem. Ogólnie w czym ten Denon jest lepszy od Pioneera? Proszę o konkrety.
Podobno Denon gra lepiej w stereo, ale podobno, jeśli tak, to czy jest to do wałapania przy normalnym (nie audiofilskim) słuchu i przy głośnikach za około 3 tysiące? Jakie głośniki, za około 3tysiace polecacie do odsłuchu z tymi ampli? Jeśli jakieś tańsze fajnie zagrają to się nie obrażę. Chodzi mi o to, żeby zachować w miarę równy poziom klasowy ampli i głośników.
Czy USB w tych ampli pozwala na odtwarzanie/oglądanie filmów divx?
Czasu jeszcze trochę mam, ale też w dzień się sprzętu się nie kupi, a chcę do świąt mieć już sprzęt w domu.
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Chyba że wezmiesz jeszcze tego rocznego zwycięzce EISA złotego piksela itd... Onkyo 608 to bez porównania.Głośniki Kefy,Klipsch,Jamo,Dali warto odsłuchać.
 

edyp

New member
Onkyo na pewno dobre jest ale nie podoba mi się wygląd (choć to nie wygląd powinien decydować), najładnieszy wg mnie jest Pioneer, dlatego też wstępnie postawiłem na niego, ale skoro Denon miałby być lepszy (nie wiem tylko w czym) to biorę go pod uwagę. Co do głośników to wstępnie coś z KEFa C5/C7+C1/C3+cent lub Wherfedale Diamond 10.5/10.6/10.7 + 10.0/10.1 + CS/CC
Chodzi mi jeszcze po głowie, ponieważ wg. żony duże fronty zakłócą wystrój salonu, żeby jako fronty wziąść coś mniejszego np Wherfedale 10.2, Dali Concept 2 czy KEF C3 i do całości od razu kupić suba, który miał być zakupiny później, tylko jak to się sprawdzi w stereo? Jak myślicie?
Problem dla mnie wielki, bo w sumie nie za często będę tego zestawu używał, ale chcę mieć coś co mnie zadowoli. Oczywiście planuję odsłuch, ale musze mieć jakieś typy żeby nie zawracać za bardzo głowy w sklepie.
 

edyp

New member
Więc tak, im dłużej się zastanawiam, czytam itp tym bardziej szala przechyla się na stronę Denona. W związku z tym, że kolumny frontowe nie mogą być za duże, a im mniejsze tym lepsze gdyż będą stały na komodzie, na podłodze nie mam miejsca doradzono mi aby dołożyć i kupić taki oto zestaw:
Denon ASV-1911 (choć ciągle siedzi mi w głowie Pioneer), jako fronty Monitor Audio RX2, centralny BX, a jako tylne BX-FX.
Gabarytowo by mi odpowiadało, a podobno i w stereo RX2 dobrze sobie radzi i zawstydzi nie jedną podłogówkę.
Przekroczę trochę budżet ale jeśli warto to przeżyję jakoś.
Co o tym myślicie?
 

jacko21

New member
no ja też się zastanawiam nad KD, troche innym bo BX5 5.1 i etż soattnio zacząłem się zastanawiać nad Onkyo 608 i Denonem 1910(11) głównie filmy, ale wiadomo jak to później jest kiedy oglądasz film 1/2 na tydzień a potem tylko słuchasz muzyki i mialo być 80/20 a potem 80 to jest - tylko że muzyka. Ktoś mi ostatnio mówił że Denon lepiej mi zagra... i im dłużej wybieram tym bardziej się zastanawiam i miesza mi sie wszystko ;)
Onkyo 608 lepiej zagra w KD, ma lepszą scenę i ogólnie gra "szerzej" :))
Więc ciągle mam jeszcze dylemat :)
 

edyp

New member
Właśnie, proporcje muzyka/film z czasem się zmieniają dlatego potrzebuję czegoś uniwersalnego.
Z jednej strony Denon bo bardziej prestiżowy, a z drugiej Pionner bo bardziej mi sie podoba i BR tańszy, z głośników to KEFy C7, Dali 6, może Klipsch F2. Monitor Audio BX trochę dla mnie za drogie, chyba, że może coś z serii M.
Problem dla mnie duży, bo i kaski trochę wydaję, a jak już wydaję to chcę wydac jak najlepiej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

edyp

New member
Niestety jeszcze nie, wyskoczył kominek w salonie i kasa się rozeszła, teraz zakup planuję na koniec lutego, może początek marca. Na chwilę obecną jednak Pioneer 920 i KEFy C7 lub Dali 6, ale pójdę odsłuchać w lutym. Myślę że różnica pomiędzy tymi ampli to jakieś drobne niuanse, które dla zwykłego zjadacza chleba będą niezauważalne, a Pioneer mi się lepiej podoba i tańszy jest BD 3D.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

martbdg

New member
Odpuść sobie Pionka. też miałem ten dylemat..pionek czy denon..kupiłem w ciemno denona 1911 plus jamo 608 ...parę dni temu miałem okazję posłuchać Pionka z takimi samymi kolumnami i różnicę jakości i mocy słychać od razu. W stereo Denon gra nieporównywalnie lepiej niż Pionek. Onkyo 608 w ogóle nie bierz pod uwagę bo w/w 2 modele to nieco wyższa liga choć cenowo zbliżone.
 

edyp

New member
Ja jednak wybrałem Pionka i jestem zadowolony, w kinie się sprawdza i muzyce są pewne braki, gra z Monitor Audio M6. Ogólnie dla mnie gra OK, jak za te pieniądze, ale porównania do Denona nie mam, więc może Denon i gra lepiej.
 
Do góry