Pioneer VSX-918 DV-410 Jamo S506

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Witajcie koleżanki i koledzy, mam prośbę o pomoc w zestawieniu KD.

Bliskiemu znajomemu chodzi po głowie zestaw jak w tytule - Pioneer VSX-918 DV-410 Jamo S506. Podoba się wygląd oraz to, że wielkość głośników surround pasuje do przygotowanych wnęk ściennych.

Wcześniejszy zestaw używany przez tego użytkownika stanowiły elementy Technicsa AA z linii 1992 roku oraz kolumny stereo Bolero 200. Oczekiwane jest, aby jakość dźwięku po zmianie była wyższa lub przynajmniej na podobnym poziomie jak dotychczas. Planowana lokalizacja to otwarty salon trochę powyżej 30m2, nie do końca regularny prostokąt.
Budżet nie jest bardzo sztywny - powyższy zestaw w MM ceniony jest na 3500zł ale jeśli dodatkowo mógłbym poprosić o podpowiedź gdzie najlepiej w Krakowie skompletować ten zestaw, to będę zobowiązany :)

No i przede wszystkim czy powyższe elementy są do przyjęcia. Późniejszy zakup subwoofera (np. Jamo SUB 200) wchodzi w grę.
KD ma być podłączone do LCD Sony 40d3500, użytkownicy nie mają zamiłowań audiofilskich ale cenią dobrą jakość dźwięku.

Jak myślicie, można pozostać przy tym zestawie?

Pozdrowienia!

Napiszcie proszę przynajmniej dwa zdania w odpowiedzi na powyższe :)
Nie interesowałem się nigdy zestawami głośnikowymi i wzmacniaczami na tyle, żeby teraz dobrze podpowiedzieć znajomemu.

Pozdrowienia!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
No to mnie zmartwiłeś... Słyszałem jak gra tamten zestaw ale nie myślałem, że tak trudno będzie go "dogonić" dodając przy okazji funkcje audio typowe dla KD.
Może masz zatem jakąś alternatywną propozycję?

Może ktoś poradzi co zrobić?
Znajomy, gdy pokazałem mu ten post powiedział "No to się załamałem". Podpowiedzcie proszę co począć, aby nie poszedł w jakieś nieprzemyślane zakupy lub by nie skończyło się to wielomiesięcznym poszukiwaniem w ciemno.

Dzięki i pozdrowienia!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dawi1973

New member
pioneer v-918/dv-410/jamo s-606 bez suba

witam

a ja zakupilem powyzszy zestaw w jednej z duzych sieci rtv i nie wiem czy gra zle czy dobrze ale pewne jest ze przy blu ray z PS 3 dzwiek po optyku jest ok, z N-ki takze po optyku dzwiek jest raz lepszy raz gorszy ale tu jest jak sadze zalezne od stacji (MTV HD super a VH1 bieda), oczywiscie muzyka w formacie mp3 to tragedia i nawet Jamo nie zagra...z wypowiedzi Blackninja wynika ze Pioneer w tym zestawieniu to pomylka...dlaczego??? czy za 3500zl naprawde mozna wyciagnac cos lepszego??? z gory zaznaczam ze nie jestem audiofilem bo wiem ze za taka kwote nie mozna nabyc sprzetu z gornej polki.

Jedna sprawa nie do konca mi pasuje tutaj, otoz dvd Dv-410 wyswietla dziwne "krzaki" zamiast polskich znakow na divxie...dziwne bo na kompie i na dvd KORR/Bellwood jest ok...czy to jest sprawa ustawien??:confused:

pozdrawiam
dawi1973
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Dokladajac 300 zl kupi sprzet, przy ktorym, ten powyzszy sie schowie i przeprosi ze przeszkadzal ;].

Onkyo 606 + Jamo 606 + Jamo sub200

Niech sie powaznie zastanowi, bo moze dokonac swietnego zakupu, albo najgorszego w jego zyciu ;]
 

Shagohad

New member
Bez reklam
dawi1973 napisał:
Jedna sprawa nie do konca mi pasuje tutaj, otoz dvd Dv-410 wyswietla dziwne "krzaki" zamiast polskich znakow na divxie...dziwne bo na kompie i na dvd KORR/Bellwood jest ok...czy to jest sprawa ustawien??:confused:

pozdrawiam
dawi1973

KORR to Polskie DVD, wiec dziwnym by bylo, jak by nie czytal polskich znakow :):)
 

franeek

New member
dawi1973 napisał:
czy za 3500zl naprawde mozna wyciagnac cos lepszego???

Jamo 606 + Yamaha 663 + najtańszy DVD czytający nawet gazety ;)

A tak poważnie to trzeba cieszyć się z tego co się ma jak już się ma a nie zadawać pytania czy..........................
 

dawi1973

New member
zadaje pytanie dlaczego ten zestaw ampli i dvd jest taki zly, w czym jest gorszy od wspomnianych Yamaha czy Onkyo...czy to jest wyczuwalne dla zwyklego uzytkownika (nie audiofila) jakie parametry o tym decyduja czy sa to wylacznie Wasze subiektywne odczucia? prosze o wyjasnienie

a jesli chodzi o dvd Pionka DV-410 to czy niewyswietlanie polskich czcionek w divx jest normalne czyli czy jest to wada tego sprzetu czy moze jest to kwestia ustawien, przestudiowalem manuala dosc dobrze i nic nie znalazlem

dzieki z gory za info
dawi1973
 

franeek

New member
Jak tak dokładnie studiowałes manuala mogłes także przestudiować fora

http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=category&id=40http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=category&id=37
Na tym forum doczytasz gdzie jest problem. W pliku masz instrukcję jak go zastosować

Proszę bardzo.
Niekt w tym wątku nie napisał że ta konfiguracja jest zła po prostu Yamaha 663 bije Pioneera na głowę we wszystkim co jest do zmierzenia.

http://www.audio.com.pl/index.php?page=testy&act=html&katId=13&id=109#dodaj_form

Podobnie jest z Kolumnami JAMO 606 które są znacznie lepsze od 506.
Zestaw taki kosztuje ok 3,3 z DVD nawet Pionka 3,6 tys.
Nie chodzi tu o to by Cie denerwowac - sam nalegałeś ;)

Apropos soft-u - uwazaj na spadek napięcia byś nie miał zonka (zalecają to robić w nocy z wyłaczonym sprzetem AGD) - podłącz sprzęt do UPS-u albo mała adrenalinka podczas wgrywania.
Prosze bardzo
 
Ostatnia edycja:

dinderi

New member
franeek napisał:
Jak tak dokładnie studiowałes manuala mogłes także przestudiować fora
Wystarczy ponowne przestudiowanie instrukcji :)
Tam jest napisane, co zrobić zeby były polskie znaki, równiez na oryginalnym sofcie. Inna sprawa, że pisał to chyba kretyn (albo tłumaczył), bo trzeba nie lada wyobraźni, żeby się domyśleć o co mu chodziło....

Apropos soft-u - uwazaj na spadek napięcia byś nie miał zonka (zalecają to robić w nocy z wyłaczonym sprzetem AGD) - podłącz sprzęt do UPS-u albo mała adrenalinka podczas wgrywania.
Prosze bardzo
Eeee tam, jak się ma w miarę stabilną linię elektryczną, to nie ma strachu. :) 99% uwaleń pionka przy upgradzie o jakich wogóle słyszałem, wydarzyło się w wyniku wgrania softu od innego modelu. Słyszałem chyba tylko dwa razy, że przyczyną był samoistny brak zasilania w trakcie upgradu.
Poza tym, ożywienie uwalonego odtwarzacza wcale nie jest trudne.
 
Ostatnia edycja:

franeek

New member
To pomóż ludzkości - bo wielu nie moze tego rozkminić uciekając się do softowania. Co do spadków napięcia - ryzyko jak sam napisałes istnieje i nikt nie chce byc tym jednym z 2 ;) - ostrożności nigdy za wiele ;)
 

dinderi

New member
franeek napisał:
To pomóż ludzkości - bo wielu nie moze tego rozkminić uciekając się do softowania.
No dobra, napisze to po raz 100-tysięczny-trzysta-siedemdziesiąty-siedemnasty...
Link do instrukcji w PDF - str. 44 pkt. "Selecting languages using the language code list" i str. 50 - kody jezyka.

Z tym, że pewnie i tak bez "softowania" się nie obejdzie, bo jakiś szpenio od marketingu wymyślił, że będzie sie chwalił liczbą wyświetlanych znaków w 1 linii napisów. :) I kazał zrobić taki rozmiar czcionki, że bez lornetki do ogladania divx'a nie podchodź.
No, ale "obsługa 50 znaków w linii" brzmi przecież lepiej, niz "obsługa 40 znaków" :) A to, że nie da się ich czytać... Who cares? I tak ludzie kupią... :)
 
Ostatnia edycja:

dawi1973

New member
wielkie dzieki...rzeczywiscie przeoczylem instrukcje bo nalezalo wpisac kod kraju i napisy polskie chodza OK...natomiast jedna rzecz mnie zastanawia dlaczego przy wyswietlaniu filmu/koncertu na DVD 5.1 przy wlaczonej funkcji display na pilocie DVD tegoz pioneera pokazuje ze dzwiek jest Dolby digital 3/2.1CH...czy to znaczy ze nie jest to DD 5.1...czy znowu jakies ustawienia apli lub dvd o tym decyduja...mam ustawione wszedzie auto wiec nie powinno byc 2.1CH...mowie o plytach z wypozyczalni przy ustawionym english 5.1 i napisy

dzieki z gory za podpowiedz
dawi1973
 

dinderi

New member
Dolby digital 3/2.1CH to jest DD5.1
Nie mam pojęcia dlaczego, ale ktoś w Pioneerze wymyślił, że 5.1 będzie oznaczone 3/2.1, czyli 3+2.1
 
Do góry