Pioneer-VSX-917 z menu na tv

dexem

New member
witam nie mam pojecia jakiego kabla potrzeba żeby podłączyć pionka do tv panasonica 42pv60 tak aby bylo dostepne menu pionka na tv. Może mi ktoś z was podpowie jaki to kabel musze kupić i czy przez hdmi sie da zrealizować takie połączenie, i jeszcze chciałbym zapytać o kilka drobiazgów
-jak zaprogramować pilota z pionka aby działał z tv.
-czy amplituner powinien sie bardzo grzac moj po 2h grania na slabych 8 omowych kolumnach od starej wiezy sony jest u gory bardoz goracy prawie parzy w dlonie
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Bardzo często jest tak, że menu z amplitunera jest obecne jedynie na najsłabszym, kompozytowym wyjściu. W takim przypadku wystarczy zwykły kabel Chinch lub przejściówka Chinch-Euro.

ArtS :)
 

arturnafciarz

New member
Zgadza się. Podłączasz piedynczym kablem (tylko video) po najprostszym połączeniu kompozytowym. W TV przełączasz źródło aż wskoczy setup amplitunera.
W instrukcji do pionka bardzo ładnie jest opisane jak zaprogramować pilota aby obsługiwał inne klocki. Ja tym pilotem obsługuję TV Samsung (działa super) i nagrywarkę Sony (nie do końca super).
Swojego vsx 916 mam za krotko i nie dotykałem go podczas pracy, więc nie wiem, czy się grzeje. Mój poprzeni ampli vsx 300 grzał się solidnie ale w instrukcji napisali, że ma zabezpieczenie. Przez 6 lat nie włączyło się ani raz.
Pozdrawiam
 

KKuba

New member
Bez reklam
Pilota możesz doprogramować. Jak nie działa do końca tak jak powinien na ustawieniach fabrycznych wchodzisz w tryb Learn i mozesz go douczyć brakujacych (lub zmienionych) poleceń.
 

dexem

New member
Dziękuje za wszystkie rady z podłączeniem munu na tV sie uporałem kupiłem component 3xRCA i działa, jeżeli chodzi o temperature wszystko ok narazie na obudowie u góry 50C wiatrak sie jeszcze nie włancza włancza sie dopiero po podgłośnieniu muzy ok(-70), narazie mam piszczałki a nie kolumny ciekawe jak będzie sie grzał jak kupie np kolumny jambo, a co do pilota jak wejść w ten tryb learning?
Dziękuje i pozdrawiam
 

KKuba

New member
Bez reklam
Trzymając guzik Reciver nacisnij 1. Po zobaczeniu napisu Setup wybierz rodzaj urzadzenia, np DVR i naciskaj strzałkę w bok - az zobaczysz napis Learn i naciśnij OK. Teraz wybierz guzik do programowania, a potem z drugiego pilota odpowiedni klawisz. Jak Ci się uda pojawi się napis OK, a jak nie (ERROR) powtórz sekwencje programowania klawisza. I tak do skutku, wychodzi się przez RETURN. UWAGA! To nie przykrywa wcześnijeszych ustawień wybranych przez PRESET - tylko je nadpisuje dla wybranych klawiszy. Można sobie "poprawić" pilota.
 

dexem

New member
hmm a jaki masz model tego pilota u mnie to nie dziala i chyba nie ma dostepenego learning mode
 
Do góry