Pioneer-VSX-917 + Quadral Quintas 500

dexem

New member
Witam wszystkich użytkowników tego forum , jestem tu nowy jak widać :)
Mam kilka pytań na które mam nadzieje znajdę tu odpowiedź .
Posiadam amplituner Pioneer-VSX-917, według jego specyfikacji implementacja przy mocy wyjściowej wynosi 8 (omów) na kanł, W niedalekiej przyszłości jak uzbieram kase :-| chciałbym kupić jakies kolumny, które będą mi służyć do KD oraz słychania muzy.
Po calodniowym czytaniu forum:) chciałbym kupić Quadral Quintas 500 ale nie wiem czy w połączeniu z Pioneer-VSX-917 będzie to dobra konfiguracja ponieważ implementacja tych kolumn dla mnie nie zrozumała, to:
Impedancja minimalna ( Ω ) 4
Impedancja znamionowa ( Ω ) 4 - 8
Więc jaka jest implementacja tych kolumn 4 czy od 4 do 8 omów ?, czy po podłączeniu ich do w/w amplitunera nic się nie zepsuję ?, czy ten amplituner pociągnie takie głośniki ?
Jeżeli nie te kolumny to jakie są godne uwagi w cenie do 1500 zł (zestaw 5 albo 5.1)
Dziękuje za wszystkie sugestie:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Impedancja nie jest wartością stałą. Zależy od częstotliwości. Myślę, że w opcjach Pioneera możesz zdefiniować impedancję końcówek mocy, jeśli zaś nie, to musisz nieco zaryzykować. Sądzę, że 917 powinien sobie z Quintasami spokojnie poradzić.

ArtS :)
 

dexem

New member
No właśnie i w tym problem, że kupie te kolumny i może okazać sie kicha z ta impedancja, a może taki zestaw Jbl Balboa System tam sa wszystkie glosniki 8 omowe tylko czy amplituner pociagnie ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No cóż. Podejrzewam, że Balboa też mają impedancję w takim zakresie, jak Quadrale. Ale są to trochę lepsze głośniki. Warte rozważenia, jeśli możesz sobie na nie pozwolić.

ArtS :)
 

1Kiwi

New member
Witam używam Pioniera 916 ale przypuszczam że różnią się tylko wejściami Hdmi ,916 ma komponent , otóż można przecież w ustawieniach ustawić na wyjścia 6 omowe i ewentualnie przednie kanały ustawić w biamplingu masz wtedy 200 wat na przednie kanały warunek kolumny muszą być dostosowane do bwirlingu (4 zaciski ) mało kto ma warunki i używa 7.1 kanałów.Ja mam podpięte 4 omowe Jamo e800 i jest super.(i w 2 przewodowym podłączeniu i 4 czteroprzewodowym też) .Polecam korzystanie z funkcji S.RETRIVER zwłaszcza przy cd audio wybitnie poprawia dzwięk.
 

dexem

New member
a jak jest z tymi Quintas 500 ilu omowe one są
Impedancja minimalna ( Ω ) 4
Impedancja znamionowa ( Ω ) 4 - 8
4 czy od 4 do 8?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ale się uparłeś. Producenci najczęściej opisują wartość impedancji jedną wartością, aby nie wprowadzać zamieszania, ale tak naprawdę pozinni opisać to tak, jak jest opisane w Quadralach. Czyli 4-8 omów. Wynika z tego, że impedancja głośników leży w tym zakresie. I np. dla 1 kHz będzie wynosić 5 omów, a dla 10 kHz 8 omów. Jak już wspomniałem, impedancja jest zależna od częstotliwości, a te zmieniają się w zakresie od około 20 Hz do około 20 kHz. Oczywiście warto zwrócić uwagę na impedancję minimalną. Ale najlepiej, gdybyś znał charakterystykę impedancji w funkcji częstotliwości. Gdyż niskie impedancjie w zakresie wysokich i średnich tonów nie są groźne. Najgroźniejsze są niskie impedancje w zakresie tonów niskich.

Z doświadczenia wiem, że z Quadralami nie ma kłopotów, a to oznacza, że schodzą z impedancją do minimum w bezpiecznych zakresach, nie porzeciążających amplitunera. Jeśli ustawisz impedancję w amplitunerze na 6 omów, będziesz miał na pewno spokój.

Sprawdź, czy możesz w Pioneerze zmienić impedancję końcówek, bo to co wyczytałeś w instrukcji, to moc oddawana przy obciążeniu głośnikiem 8 omowym. Na tylnej płycie powieneś mieć napisane, o jakiej impedancji głośniki możesz podłączyć.

I przeczytaj dwa posty wyżej. Kroś napisał, że w 916 może ustawić impedancję na 6 omów, więc Ty na pewno też możesz to zrobić.

Edit: Przepraszam, że po angielsku, ale polskiej instrukcji w interncecie nie znalazłem. Na stronie 68 napisali:

Switching the speaker impedance
We recommend using speakers of 8 Ω with this system, but it is possible to switch the impedance setting if you plan to use speakers
with a 6 Ω impedance rating.
• With the receiver in standby, press  STANDBY/ON while holding down the SPEAKERS button. Each time you do this, you switch between the impedance settings:
SP 6 OHM – Use this setting if your speakers are rated at 6 Ω.
SP 8 OHM – Use this setting if your speakers are rated at 8 Ω or more.​

ArtS :)
 

dexem

New member
teraz to rozumie:) dzięki za wyjaśnienie jak widać to ekspertem w tych sprawach nie jestem , to kupie te kolumny nie bede przeplacal na te jbl bo i tak bym musial brac na raty a tak jaeszcze zapytam jak puszcze te kolumny na 6 oma to wtedy na kanał będzie 200W nie 100W?

a czy stalo by sie cos z glosnikami albo amplitunerem jeżeli w specyfikacja amplitunera to 8 omow bez mozliwosci zmiany na 6 omow a podpieto by glosniki o specufikacji 6 omow tak jak np:JAMO S 606
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie powinno być problemu. Z powyższego wyjątku z instrukcji wynika, że wystarczy przełączyć amplituner na 6 omów i wówczas wcale nie będzie problemu.

ArtS :)
 

dexem

New member
Jestem w trakcje składania kina domowego , amplituner juz posiadam teraz czas na resztę w związku z tym mam kilka pytan.
1. zastanawiałem sie nad okablowaniem do kolumn JAMO S 606, na fronty moge przeznaczyć do 20 zł za metr, szukałem i znalazłem takie kabelki:
- front+centralny http://www.sklep.rms.pl/index.php?p619,przewod-glosnikowy-cordial-2x-4mm2-cls-240-cls240
ewentualnie te same kable do biamplingu
-efectowe http://www.sklep.rms.pl/index.php?p707,przewod-glosnikowy-cordial-2x-2-5mm2-cls-225-cls225-szary
i w związku z tym pytanko czy dostane coś lepszego za podobną cene?
2. Jak grają te kolumny czy lepiej kupić zestaw z subem czy (mam mału pokoj ok 15m2) wystarczy sam zestaw , przeznaczenie 50%KD, 50 muzyka.
3. połączenie kabli banankami czy w moim modelu amplitunera i kolumn jest to możliwe (kompletnie na tym, sie nie znam).
- zdjecie tylne pionka http://www.pioneer.pl/images/products/avamplifierreceiver/pioneer/vsx917sback_large.jpg
4. jeżeli chodzi o grubośc kabli czy front+centralny 4mm, i efektowe 2,5mm wystarczy ?

Dziękuje za wszelkie sugestie:)
 
Do góry