PIONEER VSX-916 przerwania dzwieku

ferguss

New member
Witam

Mam pytanko szczegolnie do uzytkownikow VSX'a. Odsluchujac dzwiek z dowolnego zrodla sygnalu (np. tuner SAT-wyjscie S/PDIF format AC3, karta w komputerze-wyjscie S/PDIF rowniez AC3) przeslany do amplitunera kablem coaxial digital(PROLINK 0,5m), wystepuja co jakis czas (nieregularnie) krotkie przerwania dzwieku rownoczesnie we wszystkich glosnikach, podobne do tych ktore slychac przy przelaczaniu trybow pracy dolby (przycisk STANDARD). Dzwiek jest poprawnie rozpoznawany przez amplituner i prawidlowo odtwarzany na kolumnach zestawu 5.0 ( nie mam subwoofera, amplituner zostal poprawnie skonfigurowany w trybie MCACC). Skad moga powstawac te krotkie przerwania? Wystepuja niezaleznie od ustawienia autosurround czy bez tej opcji, takze wlaczenie SBch nie ma wplywu ani ustawienie auto signal sel. Przerwania wystepuja nie tylko przy dzwieku PRO LOGIC ale takze w sygnale stereo nadawanym w Dolby Digital. Zarowno na wejsciu Coaxial 1 i 2. Sprawdzalem tez na roznych kablach coaxial.
Czy spotkal sie juz ktos z takim objawem?
Czy to moze byc wada lub uszkodzenie sprzetu?
nowy amplituner pioneer VSX-916.
Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje
pozdrawiam
 

setunia

New member
Bez reklam
ferguss napisał:
Witam

Mam pytanko szczegolnie do uzytkownikow VSX'a. Odsluchujac dzwiek z dowolnego zrodla sygnalu (np. tuner SAT-wyjscie S/PDIF format AC3, karta w komputerze-wyjscie S/PDIF rowniez AC3) przeslany do amplitunera kablem coaxial digital(PROLINK 0,5m), wystepuja co jakis czas (nieregularnie) krotkie przerwania dzwieku rownoczesnie we wszystkich glosnikach, podobne do tych ktore slychac przy przelaczaniu trybow pracy dolby (przycisk STANDARD). Dzwiek jest poprawnie rozpoznawany przez amplituner i prawidlowo odtwarzany na kolumnach zestawu 5.0 ( nie mam subwoofera, amplituner zostal poprawnie skonfigurowany w trybie MCACC). Skad moga powstawac te krotkie przerwania? Wystepuja niezaleznie od ustawienia autosurround czy bez tej opcji, takze wlaczenie SBch nie ma wplywu ani ustawienie auto signal sel. Przerwania wystepuja nie tylko przy dzwieku PRO LOGIC ale takze w sygnale stereo nadawanym w Dolby Digital. Zarowno na wejsciu Coaxial 1 i 2. Sprawdzalem tez na roznych kablach coaxial.
Czy spotkal sie juz ktos z takim objawem?
Czy to moze byc wada lub uszkodzenie sprzetu?
nowy amplituner pioneer VSX-916.
Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje
pozdrawiam

Jeżeli wejścia sprawdziłeś, źródła sygnału i kabel też nie mają wpływu na tą dolegliwość to pozostaje niestety amplituner.:sad: Jeżeli zwykły sygnał stereo nie powoduje tych przerw to musi być coś nie tak z układem dekodera.
 

Pansłonic

New member
setunia napisał:
Jeżeli wejścia sprawdziłeś, źródła sygnału i kabel też nie mają wpływu na tą dolegliwość to pozostaje niestety amplituner.:sad: Jeżeli zwykły sygnał stereo nie powoduje tych przerw to musi być coś nie tak z układem dekodera.
Miałem to samo - wada ampilitunera!!! Występowało krótkie przerwanie dzwięku (tylko przy połączeniu cyfrowym, analogowo było OK). Objawiało się tylko wtedy gdy włączyło się światło w mieszkaniu, wyłączył się czajnik czy kuch. mikrofalowa itp. Sądziłem że to jakieś przepięcia, więc kupiłem super listwe przeciw- przepięciową, ale w tym wypadku to nie pomogło. Pozostał mi więc tylko serwis. Podejżenia padły na jakieś układy cyfrowe... ale po 2 tyg testowania ...oddano mi sprzęt jako sprawny:confused:, usterki nie stwierdzono, ale jednak była i jest do dzisiaj:( no i widzę że Pioneer nie poprawił tego do tej pory w nowszych modelach... a więc chyba czas przerzucić się na DENON'a;)
 

ferguss

New member
Przetestowalem temat podajac sygnal z odtwarzacza DVD i o dziwo na tych samych kablach i tych samych wejsciach przerwy nie wystepuja....:confused: Jednak z tunera TV SAT nawet na wyjsciu optycznym jest ten sam efekt.
Czy w takim wypadku nalezy myslec o serwisie, czy tak juz po prostu jest ze sygnal AC3 z TVsat i komputera czyms sie rozni?
 

dexem

New member
spotkalem sie z tym problem zaniku dzwieku z kompa przez zlacza rca ale przez zlacze optyczne ten problem nie wystepowal
 

jadzia

New member
Ja mam inny problem,przy cichym odsłuchu zanika mi dzwiek na przekian raz prawy raz lewy kanał,gdy odsłuch jest głośniejszy jest wszystko ok.
 

ryszkwie

New member
Nie wiem co to moze byc, ale moze wiesz jak odsluchiwac muzyke z pen driva przez USB. U mnie wkladam pen drive z pilkami muzycznymi, wybieram zrodlo USB i tak jakby amplituner tego nie widzial, chociaz dioda na Pendrivie w pierwszej chwili zaczyna mrugac, potem przestaje , ale caly czas zadnego dzwieku.
Pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
@ fergus i pansłonic
mi coś takiego się w Onkyo zdarzało, serwis nie pomógł, ale...
przed testowaniem sprzetu go resetują, a ta wada po resetowaniu długo nie występuje, tak więc nie idzie tego zdiagnozować :)
u mnie problem polegał na tym, że po zaniku/skoku napięcia w sieci elektrycznej ampli miał te przerwy w dzwięku (były one żadkie, wyłączenie ampli nie pomagało), ale wtedy reset wystarczył
oczywiscie pod różne listwy sprzet podłączony, zresztą miałem wczesniej też onkyo i nie było takiego problemu...
sieć elektryczną mi zmodernizowali w okolicy i jest lepiej :)
podsumowując - może poszukajcie w instrukcji jak zresetować sprzęt (przywrócić do ustawień fabrycznych, wyczyścić, czy jak to sie zwie w waszych) i unikajcie zmian napięcia (może pomoże...)
 

Rejter

New member
Podobny objaw w denonie 3808.

Ja kupiłem denona 3808 i mam podobny objaw. Zródłem dźwieku i obrazu jest ps3 i niezaleznie czy słucham cd czy gram czy oglądam dvd to czasem na 1-3 sek tracę obraz i dźwiek. Połączenie po hdmi. I też nie wiem czy aby nie wada sprzętu. Reset denona zrobiłem problem pozostał. :confused:
 

tedibeer

New member
Ja mam to samo ale tylko przy dźwięku DD , przy stereo jest ok. Zauważyłem że jeśli mam podłączone urządzenie np DVD lub nagrywarkę przez SPDIF to na jednym kablu thompsona coaxial for audio są przerwania , natomiast na kablu thompsona for video (żółty) wszystko jest ok. Może ekranowanie kabla który idzie obok kabli sieciowych jest za słabe.
 
Do góry