Pioneer VSX - 830

Pawel70

New member
Chciałbym zasięgnąć opinii na temat tytułowego sprzętu.Szykuje się do wymiany starego Technicsa SA DX950 który współpracuje z zestawem leciwym Jamo E550 ale finanse pozwalają na wymianę tylko ampka.
Przeszła mi koło nosa promocja na Pioneera VSX 930 ale skoro już jej nie ma zacząłem się zastanawiać czy wykorzystam potencjał 930 i czy nie lepiej zaoszczędzić trochę kasy i kupić 830.Tylko bardzo mało opinii na jego temat w sieci.
 

nicponios

New member
od paru miesięcy mam ten sprzęcik:)
Jest b.dobry jak dla mnie, jedyne problemy to mam z łącznością bezprzewodową, a mianowicie przesyłanie dzwięku z telefonu przez BT, gdy jednocześnie jest włączone WiFi (na amplitunerze). Idzie dżwięk z lekkim opóźnieniem do obrazy, np. YouTube. Nie mogę połączyć laptopa (windows 7) przez BT z amplitunerem:/. Jednoczesne połączenie telefonu przez BT podczas gdy na ampie jest włączone WiFi jest kiszką, ponieważ przycinka straszna, nie idzie słuchać. Aplikacja Pioneer na Androida spoko, tylko że to idzie po WiFi.
 

Pawel70

New member
Bajery nie graja ale się przydają jak napisano powyżej ;)

Przez kilkanaście lat trochę się zmieniło w sprzęcie av więc pomyślałem o wymianie.Nowe formaty plików,odtwarzanie strumieniowe,radio internetowe itp

Testuję go od kilkunastu dni.Nie sądziłem że kupując w znanej sieci sklepów RTV będę miał problem z otrzymaniem polskiej instrukcji.Po interwencji dosłano mi wydruki skanów ale chyba nie tak to powinno wyglądać.Dlaczego na stronie producenta nie ma polskiej instrukcji w jakości takiej jak dla innych krajów czyli kolorowej z odnośnikami itd. również nie pojmuję.Technics 20 lat temu potrafił zadbać o taki drobny szczegół.

Akurat łączności po BT nie sprawdzałem.W autokalibracji jest tyle opcji że nie ogarniam co i jak ustawić aby uzyskać optymalne brzmienie.To co ustawi automat nie nadaje się do słuchania :D
Znalazłem wbudowany korektor tylko regulacja na tle muzyki byłaby bardziej poręczna niż na sygnałach testowych.Niby jest w smartfonie ale to też nie do końca to o co mi chodzi.

Zaskoczyło mnie również słabej jakości menu na telewizorze.Tylko 576i w dobie niemal standardu HD to trochę słabo.Nie wiem jak to wygląda u innych producentów.

P.S. Na stronie Pioneera pojawił się już nowy model na ten rok - VSX-831.Ma wbudowany skaler,gniazdo gramofonowe (szkoda że 830 nie ma) i latem otrzyma dostęp do m.in Tidala.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Też go mam od pół roku i nie do końca jestem zadowolony bo słucham głównie radia nerwowego a co drugie włączenie nie odnajduje serwera i muszę go resetować. Dodam, że NET mam podłączony po kablu a nie Wi-Fi i to prosto z modemu.
 

nicponios

New member
a łączność przez BT z laptopem? jeśli mógłby to ktoś sprawdzić, byłbym bardzo wdzięczny (szybka sprawa)
Dziękówka
 

glinus09

New member
u mnie wszelaka łączność po BT chodzi bezbłędnie czy to laptop czy telefon marki sony oraz samsung a lapek dell Pozdro
 

Pawel70

New member
Po wifi radio internetowe czy Spotify chodzie bezbłędnie.Po BT podpinałem kiedyś jakiegoś starego Ipada i też działał.
 

nicponios

New member
u mnie wszelaka łączność po BT chodzi bezbłędnie czy to laptop czy telefon marki sony oraz samsung a lapek dell Pozdro


A czy podczas przesyłu przez BT miałeś wł czy wył?
Czy jest lekkie opóźnienie gdy puszczasz muzykę przez telefon poprzez BT?
Ja mam problemy z tym BT i nie wiem co mam robić?
Jest to AMP z zagranicy, więc czy mogą być jakieś problemy wynikające z niekompatybilności urządzeń?
 
Do góry