Pioneer VSX-817 vs. Onkyo TX 505

Miron83

New member
Witam !!! Zastanawiam się nad kupnem kina domowego. Jeśli chodzi o głośniki to wybrałem QUADRAL QUINTAS. Jednak mam problem z wyborem amplitunera. Zastanawiam się nad Pioneer VSX-817 i Onkyo TX 505. Mam 2 możliwości: 1. Pioner VSX-817 + DV-400 + QUADRAL QUINTAS 700; 2. Onkyo TX 505 + DV405 + QUADRAL QUINTAS 500. Jak narazie bardziej przekonuje mnie pierwszy zestaw ze względu na głośniki. Z tego co czytałem na forum to Onkyo DV405 to prawie identyczny model co pioneer DV-400, a kosztuje o wiele więcej. Proszę o wasze opinie odnośnie różnic w jakości dźwięku i radę co do wyboru zestawu kd.
 

Miron83

New member
Dzięki za odpowiedź Ale mam kolejny dylemat. Znalazłem według mnie bardzo ciekawy zestaw głośników JAMO S 606 HCS 3. Czy zestaw JAMO S 606 HCS 3 + Pioneer VSX-817 + DV400 nie były lepszym rozwiązaniem od Onkyo TX 505 + QUADRAL QUINTAS 700. Bardzo proszę o wasze opinie !!! Pozdrawiam !!!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na 100% to powinienes wybierać między QQ700, a S606HCS3. Pomieszczenie akurat. Jednak 817 i 505, będa troszkę do tych kolumn za małe.
 

Miron83

New member
A co sądzicie o takim zestawie kd: Onkyo tx605,dv400-pioneer, Jamo 606 ?? Czy dzieki Onkyo 605 będzie możliwość wykorzystania w 100% tych głośników?? I zastanawiam się czy jest jakaś alternatywa dla Onkyo 605, najlepiej jakiś pioneer, żeby za bardzo nie mieszać.

Pozdro !!!
 

Miron83

New member
Też zastanawiałem sie nad pioneer 917, bo 1017 to zdecydowane przekroczenie mojego budżetu na kd.
Tylko czy 917 w pełni wykorzysta możliwości Jmao 606 ??
Nie jestem specjalistą, ale 817 ma podobne parametry do 917 (moc wyjściowa 110W, więc co przemawia pod względem parametrów za 917 ?
Proszę o pomoc i wyjaśnienie.

Pozdrawiam
 

Miron83

New member
Blackninja wielkie dzięki za pomoc. Chyba już jestem zdecydowany i wybiore Onkyo tx605,dv400-pioneer, Jamo 606. Ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi do tak skompletowanego zestawu kd to bardzo proszę o opinie i komentarze.

Pozdro !!!
 

petex

New member
Jamo 606 ...

Witam. Mam pytanie, jaka jest różnica - głównie odsłuchowa - ale pewnie są inne pomiędzy kolumnami jamo 606 a 718?? Nie znalazłem odpowiedzi na forum. Przymierzam się do zakupu Onkyo 605 i do tego myślałem o głośnikach właśnie Jamo 718, ale na forum wszyscy mówią o 606, więc chciałbym znać różnicę (poza oczywistymi notami katalogowymi).

Porównując dane kataogowe właśnie lepiej wypada model 718 - dla mnie bardziej atrakcyjne ze względu na większy głośnik niskotonowy - chciałem na razie tylko stereo, i bez suba. Głównie pod muzykę, bo po dołożeniu suba ewentualnym a także satelitek to filmy i tak będą ok.


Pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
S718 to nowe kolumny nic dziwnego, że nikt ich jeszcze nie słuchał, jedynym ich mankamentem jest fakt iż nie znajdziesz w takim wyglądzie reszty do kina domowego.
 

petex

New member
Generalnie wygląd nie jest najważniejszy... ale parametry jak pisałem katalogowe lepsze a i sa producent klasyfikuje te kolumny do stereo a 606 jako fronty do kina. Muszę je odsłuchać, tylko za bardzo nie mam gdzie:(

Pozdrawiam
 

Miron83

New member
Witam Poczytałem troche o kd i dowiedziałem się, że kolumny powinny mieć wartość mocy większą o 10–30% w stosunku do mocy znamionowej RMS amplitunera. W takim razie amplituner Onkyo 505 zdecydowanie wykorzysta w pełni możliwości kolumn Jamo 606 (wcześniej brałem pod uwagę onkyo 605-zdecydowanie droższe).
Proszę o wasze opinie i komentarze.
 
Do góry