Pioneer VSX-817 - problem

jacekbr

New member
Witam wszystkich.
Kupiłem niedawno używany amplituner (Pioneer VSX-817 z 2008 r.). Podczas konfiguracji odkryłem problem następującej natury: amplituner nie daje sygnału kanału LS (lewy surround). Na wyjściu głośnikowym LS i RS jest ten sam sygnał kanału RS, natomiast LS nie ma wcale... Wychwyciłem to przy recznej konfiguracji equalizera, gdy amplituner daje dzwiek testowy poszczegolnych kanałów (głośników).
Dzwoniłem też do lokalnego serwisu, żeby zapytać o co może chodzić i zasugerowano mi, że to raczej bedzie problem softwerowy niż sprzętowy...
Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z podobnym objawem?
Czy znacie może jakieś źródło softu do tego modelu (na stronie Pioneera nie znalazlem) i ew. sposob aktualizacji?

Pytam, bo wartość tego sprzętu nie jest zbyt duża i noszenie do serwisu może być raczej nieopłacalne... Jak nie znajdę łatwej i taniej metody usunięcia problemu, to poprostu oddam sprzęt sprzedawcy (ale wolałbym tego uniknąć, bo poza tym sprzęt fajny i nie bardzo mi sie chce pakować, wysyłać i płacić za kolejną przesyłkę...)
Będę wdzięczny za pomoc!
pozdr.
JBr.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem problem. Wyjścia LS i RS dają ten sam sygnał, co jest zgodne ze specyfikacją Dolby Digital Ex. Innymi słowy to nie jest wada - tak ma być...
 

jacekbr

New member
Nie rozumiem. Czyli z zalozenia z glosnika LS i RS w systemie 5.1 powinien byc emitowany ten sam dzwiek??? To, po pierwsze, jak w tej sytuacji uzyskac przestrzennosc dzwieku? Jeszcze rozumiem, ze tak mogloby byc w przypadku 7.1, gdzie zroznicowanie zrobia glosniki "tylne", ale jezeli LS i RS sa jedymymi zrodlami dzwieku "nie z przodu"?
Ale to jakby rozwazania teoretyczne, natomiast juz zupelnie nie wiem dlaczego gdy amplituner emituje dzwiek testowy do konfiguracji equalizera (dla kazdego glosnika oddzielnie), to po wybraniu RS slychac dzwiek w obu "tylnych" glosnikach (LS i RS), a po wybraniu LS jest cisza?
Mam jeszcze w zwiazku z tym inne pytanie: czy mozna i czy ma to sens (w rozumieniu jakosci naglosnienia) w takiej sytuacji przelaczenie sie na 7.1 i pominiecie glosnikow LS i RS, a podlaczenie ich jako SBL i SBR?

....
znajdziesz tu instrukcje w j.angielskim i moze ci pomoze.

Dzięki, ale instrukcje mam, zarowno polska (drukowana) jak i angielska (pdf). Ale z instukcji nic nie wynika w tym temacie.
podr.
JBr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KKuba

New member
Bez reklam
Nie mam pojęcia co się pokazuje w setupie Pioneera 817, ale wiem jak wygląda specyfikacja Dolby Digital:
Dolby Digital Surround EX for Professionals
To jest specyfikacja 6.1 i kanały surround są w sposób oczywisty monofoniczne. Do tego o ile podpiąłeś 5 głośników, a próbujesz ustawiać jakbyś miał 7, to to masz błędną konfigurację. Zacznij od wpisania poprawnej liczby głośników - potem zmieniaj coś w equalizerze. Do tego nie rozumiem co chciałeś napisać. Ile masz głośników i co wpisałeś w sekcji konfiguracja głośników (ile sztuk)?
 

jacekbr

New member
No ale Ty piszesz o specyfikacji 6.1 a ja o standardowym 5.1 (L, C, R, LS, RS, SW).
Mam podpiete 6 glosnikow (5+SW) i tak ustawine w setupie (czyli głośniki SB... ustawione na "No"). IMHO wszystko prawidłowo dla systemu 5.1 a dzwieku testowego dla kanalu LS nie słychać (dzwiek testowy kanału RS słychac w obu glosnikach Sorround).

Czy ktos ma moze podobnego Pioneera i moglby sprawdzic jak sie zachowuje przy ustawaianiu albo sprawdzaniu kalibracji akustucznej (C1 ADJ/C2 ADJ lub EQ Data Check)?
Bede bardzo wdzieczny.

pozdr.
JBr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jafo.01

New member
Z ciekawawością będę obserwować tan wątek ponieważ posiadam ten sam amplituner (ale na razie stereo). W najbliższym czasie zamierzam jednak powiększyć system do 5.0 lub 5.1 (u mnie 7.0/7.1 nie da rady...). Wtedy tu wrócę. Puki co wykonałbym reset całego amplitinera (str 78 instrukcji) i od nowa konfiguracja.

To jeszcze raz ja. Ten tuner mógł pracować w trybie 4.0 u wcześniejszego właściciela. Nie jestem pewien ale w tym trybie tył jest monofoniczny. jeśli się mylę proszę sprostować. Tryby pracy masz na stronie 9 insrtukcji. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry