Pioneer VSX 528 - problem

polel

New member
Witam,
mam nieco drażniący problem z ampli. Otóż odpalam amplituner razem z tv i dekoderem(UPC). Na amplitunerze wybieram źródło od dekodera. Obraz i dźwięk lecą normalnie, po czym, po kilkunastu sekundach źródło zmienia się automatycznie na TV i muszę z powrotem zmienić źródło na dekoder.

Wszystko mam podpięte kablami HDMI do Pionierka, tv dodatkowo oprocz HDMI kablem optycznym.

Zna ktoś rozwiązanie na tą przypadłość?
 

werf

Active member
Bez reklam
Nic z tym nie zrobisz tak ma być priorytet to ARC

Lepszy numer jest z amplitunerami D&M vs Samsung tam dzieje się to nawet przy wyłączonym AV czytaj (pass trough) zmiana źródła i czarno to jest dopiero w ku..........
 

polel

New member
siet... to ciekawe ale na 95% na początku zabawy tak się nie działo, dopiero, mam wrażenie, po konfiguracji ustawień anynet+ w tv zaczęły dziać sie takie cuda...

tak czy inaczej dzięki wielkie za pomoc :)
 

polel

New member
mogłbyś rozwinąć? nie bardzo rozumiem co konkretnie masz na myśli, mój poziom zaawansowania jest raczej mocno średni :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Nic to nie da tu może tylko włączyć/wyłączyć arc pass through hdmi con
Przy włączeniu na off straci tylko władze nad poziomem głośności z poziomu pilota od telewizora kanałem zwrotnym audio itd

To ustawienie jest programowe nie da się tego zmienić

Sprawdzone na Yamaha 3067 i 3010 Pioneer 86 AVR400 Marantz 7007 i Denon 4520
z tym że w D&M robi to też w trybie stand by
 

tdx

New member
Bez reklam
Kwestia podejścia soft cały czas się zmienia online już 1117 na samsungu zawsze można sprawdzić dziwne że TV nie zachowuje się tak z każdym ampli
 

polel

New member
z tymi pilotami to właśnie jestem chwilę przed zakupem harmony 650. Mam nadzieję, że to też rozwiąże kolejny faktyczny problem ;)
 
Do góry