Pioneer VSX-521 połączenie optykiem czy hdmi

siara_nh

Member
Witam
koledzy chciałbym się was poradzić,
mianowicie mam podłączonego kompa do amplitunera a potem do TV (sony )
dziś zauważyłem że jak oglądam jakiś film z kompa za pomocą kina to amplituner nie pokazuje na wyświetlaczy żeby dekodował sygnał np DTS( oczywiście film który testowałem idzie w takim formacie)
dźwięk z tylnych głośników też nie szedł dopiero jak przestawiłem w ustawieniach karty dźwiękowej ze mam 5.1 ale dekoder dalej nie pokazuje jaki idzie sygnał

i teraz moje pytanie czy jak ustawiłem 5,1 na karcie dźwiękowej to sygnał który idzie na amplituner jest dekodowany już na komputerze czy tylko emulowany (czy nie wiem jak to nazwać)

próbowałem podłączyć kartę dźwiękową przez optyka - od razu dekoder pokazuje mi dekoduje właśnie sygnał DTS ale niestety nic nie słychać ( w amplitunerze przełączyłem żeby dźwięk szedł z optyka - ale na kompie nic takiego nie znalazłem)

czy mam kombinować coś z optykiem żeby szedł oryginalny dźwięk czy przez hdmi też pójdzie oryginalny?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Napisz jaki masz komputer i jaka ma kartę graficzną z wyjściem hdmi.
Ja podłączam laptopa do ampli a ampli do tv i ustawiam w playerku wyjście na 5.1 i leci nawet dts hd.
 

siara_nh

Member
karta nvidia geforce gt 460
karta dźwiękowa crative x-fi
8gb ram
AMD procek 2,8Ghz x 6

to u mnie własnie amplituner nie pokazuje że idzie DTS ( ale dźwięk idzie normalnie 5,1) tylko nie wiem czy oryginalny dts czy jest emulowany
 

siara_nh

Member
a może mi kolega powiedzieć gdzie sie to włącza i jaka jest różnica bo właśnie o tym czytałem na necie i ludzie coś piszą że ponoć przenosi mniejsze pasmo czy coś w tym stylu niż lpcm

dziś jak pozmieniałem ustawienia w kompie to napewno idzie w jakości dts bo oglądałem film i świetne efekty ale na wyświetlaczu nadal mi się nie pokazuje i nie wiem czy to oryginalny dts czy jakiś skonwertowany
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
smiesznie to zabrzmialo :) w kazdym playerze/kodeku gdzie indziej zeby nie bylo za latwo.
ale w sumie o co chodzi? jakosc ta sama ino ci sie lampka nie pali.
rozumiem ze skoro zaplaciles niezly hajs za ta lampke to chcesz zeby sie palila? ;)
 

siara_nh

Member
nie chodzi mi o lampkę :) chodzi mi o to czy, JEŚLI LAMPKA SIĘ NIE ŚWIECI, to czy idzie oryginalny sygnał np DTS czy jest on w jakiś sposób oszukany tak jak np można emulować sygnał dwukanałowy w amplitunerze na np dolby pro logic
 

siara_nh

Member
nie zrozumiałem co miałeś na myśli z tym menu w amplitunerze - na wyświetlaczy widnieje tylko nazwa wyjścia VIDEO , Phase Auto , SP->A i HDMI tyle mam napisane

zaraz ustawie te sterowniki tak jak radzisz

dokładnie tak HDMI mam podłączone do karty graficznej
 

slawkor

Member
Bez reklam
Bardzo fajny faq. Powinieneś to ogarnąć i napewno zpalą lamki na ampli.
Ja zamiast ffdshow zainstalowałem lav filters + madvr i w tym faq co masz wybierasz zewnętrzny dekoder lav jako priorytet i wszystko śmiga.
 

siara_nh

Member
zainstalowałem ffdshow ustawiłem tak jak pisałeś ale nic to nie pomogło ,
instalowałem też tak jak kolega niżej pisał lav filters + madvr ale nie wiem jak się zabrać za te progrmay żadnych właściwości nie widzę ani nic
 

hans2

Banned
konfiguracja po stronie pc to jest temat rzeka, ze tak powiem najebane moze byc wszedzie.

a w ogole jak wlaczasz odtwarzanie to pokazuje ci sie ikona ffdshow w trayu?
jak nie tzn ze moze i skonfigurowales ale ffdshow nie jest uzywany przez player bo moze masz cos innego jeszcze poinstalowane.
 

siara_nh

Member
dokładnie tak jak kolega napisał, włączam playera ale w dolnym prawym rogu nie widnieje już ikona ffdshow
 
Ostatnia edycja:

siara_nh

Member
OK znalazłem w google :)
ale tak czy siak nie wyświetla mi na amplitunerze jaki idzie sygnał -

i jeszcze takie pytanie czy ta opcja LFE która jest na screenie - to jest podbicie basu czy co?
 
Ostatnia edycja:

siara_nh

Member
myślałem że ma być włączony tak jak w linku co tam kolega przesłał, dobra wyłącze zobczę czy to coś da

ok wyłączyłem mixer ale dalej się nie wyświetla na amplitunerze nic
 
Ostatnia edycja:
Do góry