Pioneer VSX-521 - opinie na jego temat

doktorHD

New member
Jeżeli jesteś posiadaczem lub miałeś kontakt z w/w modelem amplitunera bardzo proszę o podzielenie się opinią na jego temat.

p.s. z góry Dziękuję za zainteresownie tematem :grin:

 

bagiennik

New member
Bez reklam
Odkąd pamietam tanie pioneery (4xx-9xx) na tle konkurencji grały zdecydowanie najgorzej, płasko, bez basu, szczególnie w muzyce katastrofa, zresztą opinię tę podzielają wszyscy znajomi ludzie z branży.
 

doktorHD

New member
Witam w Nowym Roku!
Dziękuję za zainteresowaniem tematem.

Nadal chętnie posłucham ludzi którzy w realu użytkowali lub nadal użytkują w/w model.

Zdaję sobie sprawę że jest to tzw. "budźetowy" model tego producenta i trudno oczekiwać zachwytów od "audiofilów".

Interesują mnie konkretne wypowiedzi użytkowników i ewentualne porównania względem tzw. "budźetowych" produktów innych producentów np. Yamahy, Onkyo, Denona, Harmana Kardona czy nawet Sony itp.

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i życzę Udanego Nowego 2012 Roku!

Pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Słuchałem u znajomego z Jamo i dawał sobie dobrze ( w moim odczuciu) radę jak na ten przedział cenowy. Nie jeden ampli w tym przedziale nie równa się z Pionkiem.
Na marginesie model 921 na testach i nie tylko jest oceniony wyżej niż Yamaha , czy choćby Onkyo.
Wystarczy poczytać trochę w necie.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Internet a rzeczywistość to dwa różne światy stary, w testach zawsze wszystko jest dobre ;) W całej mojej karierze nie przypominam sobie przypadku żeby ktoś po odsłuchu wybrał tani amplituner pioneera ;)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Oczywiście, przecież kryterium jakości bierze pod uwage tylko wąska grupa świadomych klientów.
Rozpoznawalność marki Pioneer np. na terenach wiejskich ma kolosalne znaczenie, tam mało kto wie co to jest jakiś Marantz cz Onkyo.
Jak nie mamy porównania to nawet z Pioneera z Jamo można być zadowolonym ;>
 

walus

New member
Jeżeli Pionek to 10xx wzwyż. Bagiennik ma rację twierdząc, że tanie pioneery (4xx-9xx) mają kiepski dźwięk. Wiem coś na ten temat.
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli Pionek to 10xx wzwyż. Bagiennik ma rację twierdząc, że tanie pioneery (4xx-9xx) mają kiepski dźwięk. Wiem coś na ten temat.

akurat pionek 9xx ma dokładnie ten sam tor audio jak model 10xx, modele niższe mają inne parametry, proponuję zasięgnąć wiedzy zanim napiszecie lub poprzecie kogoś wypowiedź, chwila na stronie Pioneer'a i proszę - Pioneer: Compare products VSX-1021, VSX-921, VSX-821, wszelkie różnice pomiędzy modelami

co do basów i grania ampli to każdy sprzęt ma plusy i minusy i z nie każdym zestawem kolumn zagra perfekcyjnie, moja 921ka z KEF'ami C7 i subem C4 na 20m2 gra zaje...... ;)

pozdrawiam
 

pietruszka21

New member
Oczywiście, przecież kryterium jakości bierze pod uwage tylko wąska grupa świadomych klientów.
Rozpoznawalność marki Pioneer np. na terenach wiejskich ma kolosalne znaczenie, tam mało kto wie co to jest jakiś Marantz cz Onkyo.
Jak nie mamy porównania to nawet z Pioneera z Jamo można być zadowolonym ;>

Typowa opinia buraka w tlenionych włoskach, tatuś ci kupił sprzęcik?
 

szadok65

New member
jaki sprzecik!?,stary denonik co ma problemy z dobrym naglosnieniem wiekszego pokoju i odtwarzacz ariva na realteku ;]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Miałem kiedys vsx 516 , teraz mam avr 255 harmana i dzieli je naprawde przepasc , z przykroscia to stwierdzam bo darzę te marke szacunkiem choc wbrew pozorom nie jestem burakiem:grin: Pozdr.
 

pietruszka21

New member
Przecież to zupełnie inny przedział cenowo-jakościowy więc nie dziwię się że słychać różnice...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Naprawdę !!! o kurcze jaki ze mnie niezdara pewnie zaszedł jakis pomyłek:niewiem: zacznij chłopie radzic nie wytykac innym ze probują .Pozdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sluchacz12

New member
Witajcie.
Skoro VSX-521 taki zły to co polecacie poniżej 1000zł mającego optyczne wejscia, hdmi, 5.1 oraz dekodowanie standardów spotykanych w filmach?
 
Do góry