Pioneer VSX-422

sq2omd

New member
Witam.

Nie ma oddzielnego tematu dotyczącego tego amplitunera więc go zakładam. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie VSX-422 to tu można je zadawać.

Od kilku dni jestem posiadaczem tego amplitunera w wersji S czyli srebrnej :smile:. Współpracuje on z tv Philips pfl5007 i dvd Philips dvdr 3400. Zestaw kolumn to na razie tylko stereo.

Mam jedno pytanie, może pomożecie:
Połączenia zestawu są następujące:
dvd - amplituner:kablem HDMI
amplituner - tv: też kablem hdmi
Przy takim połączeniu nie mogę uzyskać dźwięku w amplitunerze gdy oglądam / słucham muzyki odtwarzając płytę w DVD. Dźwięk jest dopiero kiedy wspomogę się cyfrowym wyjściem audio z dvd po kablu coaxial.

Czy nie powinno być tak że kablem hdmi można przesłać obraz i dźwięk

W DVD mam ustawione digital audio output na hdmi.

Gdy mam dvd podłączone bezpośrednio do tv przez hdmi to dźwięk jest przekazywany. Wychodzi na to że amplituner nie przepuszcza dźwięku z dvd przy podłączeniu kablem hdmi - tak ma być czy u mnie jest coś nie tak.

Pozdrawiam
 

adam6150

New member
Poczytaj troche instrukcję obsługi. Str.56 poz1. Poza tym kup koniecznie kable HDMI wersji 1.4a (szybki transfer) Wtedy zadziała też funkcja ARC zwrot dziwięku z telewizora do ampla( będziesz mógł słyszeć tv przez głośniki podłączone do ampla)-strona pioneer.pl W ogóle warto poczytać instrukcję i troche poeksperymentować z ustawieniami.
 

kozi50

New member
Witam mam problem z tym amplitunerem dzisiaj chciałem sprawdzić możliwości tego amplitunera ustawiłem głos do 70% po paru sekundach sam się wyłączył i poleciał dymek z kratki wentylacyjnej. Kolumny jakie są podłączone do amplitunera, to TAGA HARMONY TAV-606 v3. Zestaw posiadam od miesiąca.Jak myślicie, czy mogę mieć problemy z gwarancją ?
 

freedi

Member
Czyli rozumiem,że ampli nie daje oznak życia?
Próbowałeś go po tym włączyć ?
Masz tylko fronty Tagi?
Jeśli ampli nie "gra"to padła końcówka mocy tylko dziwne,że nie zadziałało zabezpieczenie termiczne?Kolumny mają odpowiednią impedancję...
Może masz go źle wentylowanego tzn ograniczony jest dostęp powietrza ,bo stoi coś na nim?
Napisz więcej i nie pozostaje Ci nic innego jak zanieść do serwisu i jeśli upaliły się tranzystory końcowe,bo z jakichś powodów nie zadziałał protektor to naprawa będzie raczej kosztowna i powinna być przeprowadzona w ramach gwarancji.
No chyba,że nie mówisz wszystkiego i serwis to stwierdzi...
 

kozi50

New member
Kolumny mam w wersji 5.0. Amplituner niestety się nie włącza.Wentylacje ma idealną,stoi samotnie na komodzie niczym nie jest przysłonięty.Odsłuch był przeprowadzony w stereo.Kolumny maja zalecaną impedancję wzmacniacza: 4-8 omów ,a Amplituner impedancja przy mocy wyjściowej 6 omów. W poniedziałek zawiozę go do sklepu zobaczymy co powiedzą,mam nadzieje ze nie spotkam się z jakimś głupim tekstem ze za głośno słuchałem muzyki
 

freedi

Member
To niestety Twój pioneek wyzionął ducha,bo albo te typy tak mają, w co wątpię albo akurat trafiłeś na egzemplarz z wadą fabryczną.
Bądź spokojny powinni uznać jako naprawę gwarancyjną w przeciwnym razie odwołuj się-przeczytaj co się robi w takich przypadkach,bo niestety(albo na szczęście)ja nie wiem...
powodzenia i napisz jak to się skonczyło
 

Wodzu84

New member
Witam,
Czy w tym amplitunerze istnieje możliwość zaprogramowania oryginalnego pilota tak aby obsługiwał amplituner i DVD (również pioneer) ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry