Pioneer VSX 415 opóźnienie dźwięku

jac0205

New member
Witam.
TV Toshiba 40TL838 podłączony do amplitunera Pioneer VSX 415 za pomocą eurozłącza (dźwięk) i efekt tego taki, że w stosunku do dźwięku z głośników TV przez amplituner dźwięk mam minimalne opóźnienie. Denerwuje to trochę... Znajdzie się na to jakaś rada ?
 
I

irek6311

Guest
Efekt często spotykany i pozostaje wyciszenie głośników w TV ,
jak jest opcja to powyłączaj wszelkie efekty pseudo Surround może efekt zniknie .
 

jac0205

New member
TV mam wyciszony. Chodzi o to ,że oglądając np. wiadomości czy film z TV (nie z komputera) jest widoczne i słyszalne to opóźnienie.
 
I

irek6311

Guest
Problemu nie rozwiążesz niestety bo procesor dżwięku w TV wprowadza te opóżnienie ,
gdyby amplituner miał opcję regulacji tego opóżnienia to problem byś rozwiązał ...
pozostaje przyzwyczaić się do tego .
 

jac0205

New member
A gdybym podłączył wszystko przez dekoder (TV cyfrowa z Multimedia Polska) jest szansa na poprawne działanie zestawu ? Dekodera nie mam jeszcze ale gdyby to zdało egzamin to w każdej chwili mogę mieć (tylko nie wiem czy się w to pchać - umowa 18 m-cy i dodatkowa kasa a może niepotrzebnie, przynajmniej na razie). Sygnał wtedy rozdzielałby właśnie dekoder a nie TV. Dobrze myślę ?
 
I

irek6311

Guest
By nie było problemów z dżwiękiem to musisz tak to mieć podłączone ..
dekoder -> amplituner -> TV < -poprzez HDMI i podobnie inne urządzenia ,
amplituner niestety musiałbyś zmienić jeśli chcesz jakość dżwięku i obrazu mieć na wysokim poziomie i bez plątaniny kabli .
 

jac0205

New member
Dźwięk jak dźwięk. Nie jestem audiofilem wystarczy mi by było 5.1 w filmach. Więc dekoder załatwi sprawę. Dzięki.
 
Do góry