Pioneer VSX-1123-K, VSX-1023-K, VSX-823-K i VSX-523-K

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer VSX-1123-K, VSX-1023-K, VSX-823-K i VSX-523-K




Pioneer ogłosił wprowadzenie na rynek nowej serii odbiorników .
Oczywiście pierwszym elementem, który wyróżnia się to wsparcie dla 4K.


Szczególnie modele topowe zapewniają skalowanie do 4K.
Wszystkie nowe odbiorniki są kontrolowane przez smartfony i tablety, [iOS i Android].
Oferują pełną kompatybilność dla urządzeń iOS, AirPlay, DLNA 1,5, oraz kompatybilność z wieloma kodekami audio.

  • VSX -1123 K, w cenie 629 dolarów, model 7,1 jest w stanie zapewnić zasilanie 90 W na kanał, ma 8 wejść i dwa wyjścia HDMI, skaler 4K, DAC 192 KHz i 24 - bit, procesor Marvell wideo Qdeo, DLNA, AirPlay i MHL 2,0.
  • O VSX -1023 - K, na $ 529, to 7,1 zapewniają moc 80 W na kanał, posiada 6 wejść i jedno wyjście HDMI, DAC 192 kHz i 24 - bit , DLNA, AirPlay i MHL 2,0.
  • VSX -823 - K, na $ 429, to 5,1 dostarczyć moc 80 W na kanał, posiada 6 wejść i jedno wyjście HDMI, DAC 192 kHz i 24 - bit , DLNA i AirPlay.
  • VSX -523 - K, na $ 279, to 5,1 dostarczyć moc 80 W na kanał posiada 4 wejścia i jedno wyjście HDMI, DAC 192 kHz i 24 - bit , DLNA i AirPlay.
fullhd
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To 4K to juz chyba wiekszosc modeli nawet z tamtego roku maja.... zreszta na co komu 4k w amplitunerze za 2- 3 tys raczej takiej osoby nie stac na tv za te minimum 20 tys ....
lolek
 

mr.jaro

New member
zgadza się 4 k to żadna nowość , 3 miesiące posiadam Marantza sr 6007 z 4k , puki co jest to bezużyteczne .... ale kto wie , może kiedyś będzie mnie stać na taki ów tv chociażby na raty ;) pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To 4K to juz chyba wiekszosc modeli nawet z tamtego roku maja.... zreszta na co komu 4k w amplitunerze za 2- 3 tys raczej takiej osoby nie stac na tv za te minimum 20 tys ....
lolek

Z tego co się orientuję to żeby dostrzec różnicę między HD Ready a Full HD to trzeba siedzieć blisko ekranu. Podejrzewam żeby dostrzec różnicę między Full HD a 4K, też trzeba by było siedzieć w niewielkiej odległości od TV, lub kupić TV na pół ściany:) Kogo stać na taki TV? Kto ma w blokach tyle miejsca żeby wstawiać tak wielki TV? Kiedy bedą nadawane kanały w takiej rozdzielczości żeby to się opłacało?, bo jak mam wydać na TV 20k po to żeby obejrzeć w przyszlości film na BD w 4k, za pewnie nie małą cenę, a kanały Full HD 1080p( optymistyczna opcja), to mija się z celem. Ale Panowie, za nowinki i bajerki się teraz płaci. Nie ważne czy to się przydaje czy nie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kto ma w blokach tyle miejsca żeby wstawiać tak wielki TV?

Ja :) i dalej malo, pokoj 20m2, odleglosc 4m od tv. Jest teraz tak jak powinno byc, nie za duzy nie za maly. W sam raz do teleexpresu i na seans filmowy, nie jest to juz zwyczajny tv, ale dalej mu brakuje do wrazen z projektora. Taki swietny kompromis. Co do reszty sie zgadzam, 4k rewelacyjna sprawa, ale do tego potrzebna jest odpowiednia odleglosc. Ja jeszcze sie nie nacieszylem 1080p i w zupelnosci jestem zadowolony, wrecz zachwycony. Takze niech sie bawia 4k, ja poczekam. Docelowo i tak pewnie bedzie 8k. Pozyjemy, zobaczymy.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja :) i dalej malo, pokoj 20m2, odleglosc 4m od tv. Jest teraz tak jak powinno byc, nie za duzy nie za maly. W sam raz do teleexpresu i na seans filmowy, nie jest to juz zwyczajny tv, ale dalej mu brakuje do wrazen z projektora. Taki swietny kompromis. Co do reszty sie zgadzam, 4k rewelacyjna sprawa, ale do tego potrzebna jest odpowiednia odleglosc. Ja jeszcze sie nie nacieszylem 1080p i w zupelnosci jestem zadowolony, wrecz zachwycony. Takze niech sie bawia 4k, ja poczekam. Docelowo i tak pewnie bedzie 8k. Pozyjemy, zobaczymy.

Zgadzam się z kolegą :). ja mam do tv 3,5m a TV 55 cali teraz chyba musiał bym wstawić 70' żeby mnie porwało:). 4K czyli stare HDready a docelowe 8K czyli fullHD tak się przyjmie jak dotychczasowe HD. To bedzie z czasem standard bez dwóch zdań, ale do tego jeszcze daleko skoro większość ma jeszcze niedosytu naszego już spopularyzowanego HD:). Material z idealnym bit rate, nagrany perfekcyjnie potrafi przystwożyć człowiekowi wiele frajdy. Mam wrażenie że jak 4k się rozpowszechni, to filmy nagrywane słabiej jakościowo będzie wyglądał jak porządny full HD. Tak jak czasami się teraz zdarza że porządne SD potrafi być takie samo jak słabe HD:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja :) i dalej malo, pokoj 20m2, odleglosc 4m od tv. Jest teraz tak jak powinno byc, nie za duzy nie za maly. W sam raz do teleexpresu i na seans filmowy, nie jest to juz zwyczajny tv, ale dalej mu brakuje do wrazen z projektora. Taki swietny kompromis. Co do reszty sie zgadzam, 4k rewelacyjna sprawa, ale do tego potrzebna jest odpowiednia odleglosc. Ja jeszcze sie nie nacieszylem 1080p i w zupelnosci jestem zadowolony, wrecz zachwycony. Takze niech sie bawia 4k, ja poczekam. Docelowo i tak pewnie bedzie 8k. Pozyjemy, zobaczymy.

Nie pamiętam, ale coś pisałeś o TV 80"? Ładnie:) Ja siedzę ok. 2.5 m od ekranu i mnie wystarcza 42". Wiesz, jakby obraz był puszczany w takiej rozdzielczości jak filmy BD, to można zapodać większy TV, ale przy tych kanałach co teraz nadają (HD, SD) to chyba bym do okulisty co miesiąc chodził:) Ja już tak się przymierzalem, ale większy niż 46" przy tej odległości co mam to już max. Armanig, ta pogoń za nowinkami to się nigdy nie skończy. Wiem że jesteś miłośnikiem różnych innowacji technicznych, ale kiedyś pewnie uznasz że to bez sensu, i lepiej dać wnukowi/wnuczce na dobrą czekoladę niż wiecznie wykładać kasę, bo coś nowego wyszło?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie pamiętam, ale coś pisałeś o TV 80"? Ładnie:)

To dobra masz pamiec :) W galeri "nasze zestawy" od pol roku wisi. W sygnaturze masz link :) a w innym dziale poswiecony caly watek (podwieszony)
Tv kupiony od Kiki - ktorego tutaj przy okazji bardzo polecam za pelna profeske.
Ja siedzę ok. 2.5 m od ekranu i mnie wystarcza 42". Wiesz, jakby obraz był puszczany w takiej rozdzielczości jak filmy BD, to można zapodać większy TV, ale przy tych kanałach co teraz nadają (HD, SD) to chyba bym do okulisty co miesiąc chodził:)

To prawda, jakosc nie zawsze jest taka jaka bysmy sobie zyczyli. Wiem tez ze SD/HD nie zawsze porywa, ale takie BBC-HD to prawie jak BR, a to nie jest wyjatek i nie przesadzam. Discovery to samo,
TransmisjeHD Euro2012 do dzis wspominam, kanal relaksacyjny (nie ten co myslisz :) ) takze. Jest zyleta i jakosc. Szczerze mowiac te kanaly HD ktore oferuje mi UPC nie sa takie zle, powiedzialbym ze czasem SD potrafi zadziwic - tak jak pisze Foxu.
Pamietam tez ze rozmawialismy o Twojej plazmie, nie przyjmuje tv formatu kanalow 16:9 (nie wszystkie) moze cos nie halo z tv? Ciekawy jestem opini BBC-HD chociazby.

Armanig, ta pogoń za nowinkami to się nigdy nie skończy. Wiem że jesteś miłośnikiem różnych innowacji technicznych, ale kiedyś pewnie uznasz że to bez sensu, i lepiej dać wnukowi/wnuczce na dobrą czekoladę niż wiecznie wykładać kasę, bo coś nowego wyszło?

A w zyciu. Do smierci i o jeden dzien dluzej :)
Tak powaznie, jak zwykle masz racje, pewnie tak bedzie. Czlowiek sie starzeje i pewnie priorytety sie zmienia, ale na szczescie do tej wnuczki/wnuczka jeszcze dluga droga, takze mam jeszcze troche czasu na "zabawe" i gadzety :)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To dobra masz pamiec :) W galeri "nasze zestawy" od pol roku wisi. W sygnaturze masz link :) a w innym dziale poswiecony caly watek (podwieszony)
Tv kupiony od Kiki - ktorego tutaj przy okazji bardzo polecam za pelna profeske.Pamietam tez ze rozmawialismy o Twojej plazmie, nie przyjmuje tv formatu kanalow 16:9 (nie wszystkie) moze cos nie halo z tv? Ciekawy jestem opini BBC-HD chociazby. A

Nie bądź złośliwy:) nie przeglądam co chwilę zestawów kolegów z forum. Coś tam pamiętałem;). Co do BBC-HD to jest bajka. Raczej odnoszę się do innych kanałów nadawanych w SD, a nawet HD. Ostatnio nagrałem sobie Obcy4 na Polsacie (po raz kolejny) w HD, i rewelacji nie było. Zauważyłem że w N-ce TVN HD jest w dobrej jakości, jak i kanały BBC. Niektóre kanały to tragedia, na pewno nie do oglądania z 2m. Z tym 16:9 to bylo na standardowych ustawieniach. Pozmieniałem trochę w dekoderze N-ki, jak i TV, wdł zaleceń forumowiczów i jest teraz ok, chociaż niektóre kanały i tak nadają w formacie 4:3
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
zgadza się 4 k to żadna nowość , 3 miesiące posiadam Marantza sr 6007 z 4k , puki co jest to bezużyteczne .... ale kto wie , może kiedyś będzie mnie stać na taki ów tv chociażby na raty ;) pozdrawiam

To wtedy i tak juz zamienisz ten dzisiejszy ampli na nowszy i zapewne drozszy ;)

Tak koledzy, ja chyba tez mieszcze się w przedziale, bo z 3m 46 cali, ale gdyby nie projekor to tv bylby maly. Jak dziwnie te telewizory się kurczą kilka dni po zakupie. Dziadostwo nam wciskają :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To wtedy i tak juz zamienisz ten dzisiejszy ampli na nowszy i zapewne drozszy ;)

Tak koledzy, ja chyba tez mieszcze się w przedziale, bo z 3m 46 cali, ale gdyby nie projekor to tv bylby maly. Jak dziwnie te telewizory się kurczą kilka dni po zakupie. Dziadostwo nam wciskają :)

Dlatego Krzychu jak rozmawialiśmy, dobre stereo zawsze będzie dobre:) Może zamiast bawić się w KD, lepiej zainwestować w lepsze zestawy stereo?. To jakoś nigdy nie nie starzeje, a niektórzy znawcy twierdzą że wcześciej czy pózniej i tak ludzie wracają do starego/dobrego stereo. Możliwe że człowiek musi dojrzeć do tej decyzji:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tez mi sie tak wydaje, ze dobre stereo to dojrzale stereo, jak z kobietą :) (no moze nie koniecznie :D )

Ej...Podkręciłeś mnie. Ale nie kuśmy nowego tematu. Mam takie w firmie 40-tki, że palce lizać:) Ale to porządne dziewczyny, i złego słowa nie dam o nich powiedzieć. Jak to mówi mój kolega Włodek ( 52l), " Nie pomoże puder, róż, kiedy stara dupa już":) He,he.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie pomoże puder, róż, kiedy stara dupa już":) He,he.

Nie teraz to Ty mnie rozwliles znowu. Dobrze, ze jeszcze mamy spory zapas humoru. Powiem Ci, ze mam kilka kolezanek 40+ i niektore sa takie, ze, uwierz mi, nie jedna 20stka chcialaby tak wyglądać. Ogolnie gustuje w mlodszych lub co najwyzej rowiesniczkach, ale wiem co mowie ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
I znów był taki ładny temat, i znów skończyło się tematami damsko-męskimi. Znowu tylko sex Wam w głowie, wstydźcie się :D
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
I znów był taki ładny temat, i znów skończyło się tematami damsko-męskimi. Znowu tylko sex Wam w głowie, wstydźcie się :D

To tylko taka mała odskocznia od tematu głównego:) Tak dla relaxu. Kiedyś w czasie lekcji w podstawówce robiło sie przysiady czy inne ćwiczenia, tutaj chłopa 120kg nie zmusisz. He,he, więc trzeba jakoś rozładować napięcie i poprawić dobre humory. Coś mi się Krzychu zdaje, że przeważnie to My jesteśmy prowodyrami:razz:
 
Do góry