Pioneer VSA-E06 brak wspolpracy z TV

jason1980

New member
Problem na tym, ze nie mogę dziada skojarzyć z TV. Podłączam wszystko jak się należy (tak mi się wydaje) i telewizor ciągle mówi ze brak sygnału.
Czy ktoś miał lub ma do czynienia z takim amplitunerem i jest w stanie mi pomoc? Może ja coś źle robię, albo czegoś nie wciskam.
Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam
 

behemot

New member
Nie piszesz jak podłączyłeś sprzęt więc nikt ci nie powie czy zrobiłeś to poprawnie
wskazówka 1 : sprawdź wyjścia na tv ( pamiętaj, że ma być ono out)
wskazówka 2 : sprawdź czy opcja zmiany wejść w amplitunerze działa .
 

jason1980

New member
W amplitunerze z tylu jest Video out na zoltego chincha i Svideo, probowalem oba nic sie nie pokazuje na TV.
Co to znaczy opcja zmiany wejsc?
Jest pokretlo i jak krece to pokazuje sie na wyswietlaczu, DVD, CD, SAT itd ale na telewizorze nic nie ma.
 

behemot

New member
W amplitunerze podłączasz pod in a z tv dajesz wyjścia out ( telewizor wysyła sygnał [out] amplituner go odpiera przez wejście [in] i rozsyła dalej do podłączonych głośników [ zestawu jaki posiadasz]
Co do opcji zmiany wejść to znajduje się ona na pilocie lub przednim panelu amplitunera ( w ten sposób urządzenie wie, z jakiego źródła pochodzi sygnał audio) przykładowo jeśli dźwięk wypuszczony został po kablu optycznym a w amplitunerze ustawione jest aktualnie inne wyjście np rca to amplituner będzie milczał . Niektóre modele mają chyba opcje automatycznego rozpoznawania ale pewien nie jestem i wiem,że w większości przypadków trzeba je zmieniać samemu.
 

jason1980

New member
Troche mnie nie zrozumiales, ale dzieki za odp :)
Chodzilo mi o to ze amplituner oferuje wiele opcji, ktore wyswietla na ekranie za pomoca wyjsc video out (osobne, niezalezne od niczego innego) sa to wyjscia svideo lub ten zolty chinch.
Okazalo sie ze poprzedni ampli byl uszkodzony i nie wyswietlal nic na ekranie. Ampli wymieniony i teraz smiga jak sie nalezy.
Czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym wzmacniaczem? Jak sie sprawuje, jak gra itd. Wiem ze do najnowszych on nie nalezy, ale musze powiedziec ze mi jego dzwiek bardzo odpowiada. Jest bardzo potezny. Zasilacz 1200w robi dobra robote.
Pzdr
 
Do góry