Pioneer vs. Samsung

bartuncio

New member
Stoję przed wyborem odtwarzacza.Mój stary Thomson zupełnie nie przystoji do LCD-ka którego nabyłem.
Szukam czegoś z HDMI i upscalingiem (? chyba dobrze napisałem ?).
W oko wpadł mi Pioneer DV-400V-K i Samsung 1080 P7.
I teraz nie wiem co wybrać.
Pioneer wygląda zdecydowanie pożądniej, ma niby USB (w sumie niezbyt mi potrzebne, ale ma).Ale czy na pewno sam wygląd przemawia za nim?
Jak oceniacie skalowanie w obu modelach?Który ma lepsze?
A może coś z podobnej klasy cenowej na co nie zwróciłem uwagi?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi i wskazowki.
Bartek
 

bartuncio

New member
blackninja napisał:
Większe zaufanie do Pioneera.

Hmmm...Pioneer na pewno jest solidniej wykonany.
Z tym że zależy mi na jak najlepszym obrazie (w miarę możliwości) i tu szukam porównania.
Może ktoś podrzuci jakiś inny model, który gra dobrze, i kosztuje poniżej 500PLN?
 

slodki32

New member
Pioneer

Mam pionieera DV-380. OD 2 LAT PRACUJE BEZ ZARZUTU obejrzałem na nim ponad 500 filmow,nie czyta tylko płyt chodnikowych. Ja osobiście wybrał bym tylko pionieera .
 

bartuncio

New member
Panasonic

bartuncio napisał:
Hmmm...Pioneer na pewno jest solidniej wykonany.
Z tym że zależy mi na jak najlepszym obrazie (w miarę możliwości) i tu szukam porównania.
Może ktoś podrzuci jakiś inny model, który gra dobrze, i kosztuje poniżej 500PLN?

A Panasonic?
Model chyba s53?
Dobre to?
 

arturnafciarz

New member
Tak to jest jak się ma zbyt duzy wybór. Skoro zapytałeś to bierz pod uwage podpowiedzi. Jako trzeci polecam Ci Pioneera. Ja eksploatuję drugi model (696, poprzednio 444) i nie chcę słyszeć o innych firmach. Jak za tę kasę jakość dźwięku i obrazu bdb. Czyta wszystko. Obsługa też bez większych zastrzeżeń, no może poza tym, że po włączeniu długo "myśli" i nie sygnalizuje tego (cięcia budzetowe - guzik włączania bez kontrolki) ale może w modelach 300, 400, 600 poprawili to.
Pozdrawiam
 

serce

New member
Interesuje mnie kupno dvd ze skalerem(czy rzeczywiście jest lepsza jakość ze skalerem niż ze zwykłego dvd bez).
Myślałem o tej wersji(klik) (ogólnie manta to dobra firma i z dvd było tak że te za grosze były najlepsze, wszystko odtwarzały bezproblemowo, czy będzie lepsza jakość z droższego dvd ze skalerem niż z tańszego dvd ze skalerem? porównanie np pionner z manta).
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie ma reguły, czy obraz z odtwarzacza ze skalerem będzie lepszy od tego z odtwarzacza bez skalera. Wszystko zależy od jakości skalera zastosowanego w telewizorze.

ArtS :)
 

arturnafciarz

New member
serce napisał:
porównanie np pionner z manta).

Serce Ty moje .... Czym byś wolał jeździć, Golfem czy Maluchem. Jednym i drugim dojedziesz do celu. Tylko w jaki sposób?
A tak powaznie. Spotkalem się z opinią, że odtwarzacze z nizszej półki poradzą sobie z kazdą płytą (wypalaną, piracką, porysowaną itd.) w przeciwienstwie do tych z wyższej, ktore są podobno bardziej wrażliwe. Manta wygrywa tylko ceną. No chyba, ze chcemy tylko, by coś bylo widać na ekranie (są ludzie, ktorzy oglądają "kinówki" i są happy).
Dodatkowo lubie mieć ten komfort, ze jak zacznę oglądać film to obejrzę go do końca bez wizyty w serwisie.
Pozdrawiam
 
Do góry