Pioneer SC-LX86

jumper.as

New member
Witam, tak jak w tytule interesuje mnie zakup Pioneer`a SC-LX86. Czy ten sprzęt wart jest tej ceny? A może konkurencja ma coś do zaoferowania w tej cenie? Jak wypada marantz sr7007 na tle pioneera? Proszę o w miarę szybką odpowiedź. Poozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Czy wart swojej ceny to raczej subiektywna ocena każdego z osobna

Miałem okazje testować w domu 85 i 86 moim zdaniem obecnie najlepszy AV z tego pułapu cenowego
Marantza 7007 posiadam obecnie jestem na etapie poznawania i wsłuchiwania się w jego możliwości

Co do grania w stereo 2 kolumny jest bardzo dobrze ale muzyka dynamiczna to nie jest jego mocna strona
Natomiast tryb stereo we wszystkich kanałach jest po prostu słaby w odniesieniu do Yamahy RX V3067 która w trybie 7CH jest świetna To samo odczucie ma podczas dobrych realizacji 5,1

Możliwości multimedialne też nie porywają Szukanie muzyki na dysku komputera z poziomu AV trwa wieki tu i Yamaha i Pioneer jest dużo bardziej przyjazna

Konkluzja jest tak że za miesiąc dwa trzy wracam z powrotem do Yamahy lub Pioneera
 

jumper.as

New member
Czyli mam rozumieć, że Marantz to nie ta sama klasa. Chodzi o to że do 22 mogę kupić lx86 w cenie 7300zł nówke (promocja, jakiś super czwartek) i mam straszny mętlik w głowie czy kupić go czy nie. Docelowo mam do wydania 14000zł na kd 5.1. Pytanie czy warto tyle wydać na amplituner i resztę na głośniki, czy może lepiej wydać mniej na a.mplituner a kupić lepsze głośniki.
 

werf

Active member
Bez reklam
Bierz nawet się nie zastanawiaj

Co do kolumn warto zainwestować więcej 6700 to na fronty godne tego AV to może być przymało
 

werf

Active member
Bez reklam
Zgadza się kupiłem dwa z racji niskiej ceny czarny i srebrny czarny został
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Czyli mam rozumieć, że Marantz to nie ta sama klasa. Chodzi o to że do 22 mogę kupić lx86 w cenie 7300zł nówke (promocja, jakiś super czwartek) i mam straszny mętlik w głowie czy kupić go czy nie. Docelowo mam do wydania 14000zł na kd 5.1. Pytanie czy warto tyle wydać na amplituner i resztę na głośniki, czy może lepiej wydać mniej na a.mplituner a kupić lepsze głośniki.
Drożyzna te 7300.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę że jak Blackninja napisał drożyzna to ma lepszą ofertę dla Ciebie.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

jumper.as

New member
I całe szczęście, że nie kupiłem, ochłonąłem i na zimno porozmawiałem z piękniejszą połówką mnie. Stwierdziliśmy, że nie ma sensu wydawać połowy kwoty przeznaczonej na kino domowe na sam amplituner, nie odsłuchując go, nie porównując z innym. Już raz tak kupiłem vsx-527 i kolumny system audio aura i trochę żałuję wydanej kasy. Dlatego w lipcu będę w Polsce i postaram się odsłuchać kilka zestawów i na pewno napiszę do Blackninja o ładny rabat :) Pozdrawiam
 
Do góry