Pioneer SC-LX82 a może Onkyo TX-NR5007

mathias0030

New member
Ja też miałem podobny dylemat z wyborem. Po odsłuchach stwierdziłem że różnice są tak małe a oba grają po prostu inaczej decyzja byłaby naprawdę trudna gdyby nie to że mam plazmę kuro i ostatecznie postawiłem na sc-lx82. Decyzji nie żałuję.
 

mlapaj

New member
Denon 2807 doświadczenie

Rozumiem kolegę, który chce pozbyć się Denona, kytóremu "jakby brakowało mocy". To prawda - w kinie rewelka. Tylko w kinie.
Obecnie stoję przed dylematem upgrade'u mojego ampli, który będzie współpracował bądź z Dali Ikon 6 to Teufelem THX 6. Na dziś mój typ to Onkyo 3007. Ale wydatek kilku tysięcy musi być odsłuchany.
Pionki wczęsniej produkowany ponoć nie należały do czołówki kinowej. Widać się zmieniło. Odsłucham i Pionka będąc w Krakowie.
A mój Denon ze stacją dokującą do iPoda w okazyjnej cenie!
 

BD

Member
Bez reklam
Pod uwage proponuje jeszcze wziąć Onkyo 905/906 ...

Po polrocznym uzytkowaniu 905tka coraz bardziej zaskakuje mnie w sensie pozytywnym nie tylko w kinie ale i w stereo.
W nowych modelach tj. 1007,3007,5007 wystepuje nagminne strzelanie przekaznikow przy zmianie formatu dzwieku czy operacjach typu zatrzymanie i wznawianie dzwieku co mnie osobiscie w modelu 5007 dobijalo....
 

Fox1970

New member
Pioneer sc lx82 vs Yamaha DSP Z7

A jak panowie prezentuje się obecnie Yamaha DSP Z7 w porównaniu z Pioneerem sc lx 82, chodzi mi przede wszystkim o stereo. I jak się ma ten ampli w stosunku do wzmacniaczy stereo, z czym można go porównać a czemu zdecydowanie ustępuje. Z jakim wzmacniaczem stereo wspólpracował by najlepiej w pre-out? Trochę dużo tych pytań, ale nie ukrywam, że model ten bardzo mnie interesuje i przymierzam się do jego zakupu w najbliższym czasie.
Proszę również o sugestie z jakim zestawem głośnikowym będzie dobrze grał w stereo, czy podłączenie go w pre-out np. do HK 990 znacząco poprawi odsłuch niżby grał samodzielnie?
Potrzebuję nagłośnić pomieszczenie ok. 40 m2, z tym że jest to powierzchnia otwarta ( połączenie z kuchnia w kształcie litery "L") co daje ogólnie ok. 80 m2 na parterze. Prosze o sugestie i owentualną dyskusję.
 

Fox1970

New member
Pioneer sc lx82 vs Yamaha DSP Z7

Zapomniałbym o jeszcze jednej ważnej sprawie... jakie źródło byłoby najlepsze jeśli chodzi o BD aby uzyskać z sc lx82 możliwie na najlepszym poziomie stereo? Rozważam BD lx 52 Pioneera lub Philipsa 9500, co tutaj panowie zaproponujecie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najlepszy byłby BDP LX91 .
Robiliśmy pokaz tego model na Audioshow w Warszawie.
Jak już pisałem jakość rewelacyjna a podłączone było pod Kefy XQ 40.
Ale nie słuchałem we współpracy z HK.
Z pewnością jest to moc adekwatna do wielkości pomieszczenia.
 

dembol

New member
fox1970 zacznijmy od tego ze dsp-z7 nie jest zadnym ampli tylko pelnowartosciowym wzmacniaczem kina bez zbednego tunera i tu juz jest potezna przewaga na takim klockami jak onkyo 905 czy ten pioneer

osobiscie bral bym yamahe dsp-z7 jak cie stać to porzadna maszyna
nawet nie chcialbym slyszec negacji teraz kogolwiek na tym forum ze onkyo 905 bije dsp z7 itd itp bo bedzie to poprostu smieszne

tutaj masz niemiecki test amplitunerow
wygrywa ampli yamaha 3900 wsrod innych porzadnych maszyn typu onkyo 906 sony 5400
o dsp-z7 niema co pisac bo to krok do przodu
http://www.areadvd.de/hardware/2009/av_receiver_mastertest_1.shtml
 

krisder

New member
Bez reklam
dembol napisał:
fox1970 zacznijmy od tego ze dsp-z7 nie jest zadnym ampli tylko pelnowartosciowym wzmacniaczem kina bez zbednego tunera i tu juz jest potezna przewaga na takim klockami jak onkyo 905 czy ten pioneer

osobiscie bral bym yamahe dsp-z7 jak cie stać to porzadna maszyna
nawet nie chcialbym slyszec negacji teraz kogolwiek na tym forum ze onkyo 905 bije dsp z7 itd itp bo bedzie to poprostu smieszne

tutaj masz niemiecki test amplitunerow
wygrywa ampli yamaha 3900 wsrod innych porzadnych maszyn typu onkyo 906 sony 5400
o dsp-z7 niema co pisac bo to krok do przodu
http://www.areadvd.de/hardware/2009/av_receiver_mastertest_1.shtml

Bez przesady, nie ma takiej możliwości aby uznać wyższość tego modelu Onkyo nad dsp-z7. Oba modele dzieli różnica kilku klas i znaczna różnica w cenie. Przed pojawieniem się z11 to był flagowy wzmacniacz Yamahy.
W przypadku z7 odpada kombinowanie z pre-outem gdyż sama Yamaha w stereo naprawdę daje radę. Miałem okazję posłuchać i... gdyby mnie było stać.:(
 

Fox1970

New member
Dziękuję za informacje. Muszę zatem bliżej przyjrzeć się tej "Yamaszce" i poszukać dobrej ceny. Pozostaje jeszcze wybór dobrych kolumn przednich do tego klocka, z czym to można sparować. Zależy mi na dobrej scenie i na basie, który "ściska żołądek". Słucham m.in. Rush, Dream Theater, Oldfield, Alan Parsons Project etc. Jakie kolumny oddadzą te klimaty w połączeniu z Yamaha DSP-Z7?
 

dembol

New member
chcesz miec kolumny z dobra dynamika pelna basu wysokich tonow itd itp
polecam firme paradigm

mozesz do tej yamaszki podpiac paradigm 11v6 lub 9v6
a najlepiej wersje studio
60v3 v4 v5
w zaleznosci jaki metraz pokoju
 

grzeorz914

New member
No wiec jestem szczesliwym posiadaczem Pionka po wielu odsluchach (Onkyo 5007 Yamaha DSP-Z7) mimo ze pod wzgledem wyposazenia nie byl najlepszy to jakos dzwieku jest poprostu rewelacyjna.
 

squad05

New member
grzeorz914 napisał:
No wiec jestem szczesliwym posiadaczem Pionka po wielu odsluchach (Onkyo 5007 Yamaha DSP-Z7) mimo ze pod wzgledem wyposazenia nie byl najlepszy to jakos dzwieku jest poprostu rewelacyjna.

w imieniu swoim i kolegów z forum bardzo prosze o krótkie streszczenie odsłuchów (rodzaj muzyki jakie kolumny), z góry dzięki
 

trendys

New member
Av Onkyo

jarkuby napisał:
Pod uwage proponuje jeszcze wziąć Onkyo 905/906 ...

Po polrocznym uzytkowaniu 905tka coraz bardziej zaskakuje mnie w sensie pozytywnym nie tylko w kinie ale i w stereo.
W nowych modelach tj. 1007,3007,5007 wystepuje nagminne strzelanie przekaznikow przy zmianie formatu dzwieku czy operacjach typu zatrzymanie i wznawianie dzwieku co mnie osobiscie w modelu 5007 dobijalo....

Kolego, interesuje mnie funkcjonalność starych modeli (905,906) w stosunku do nowych 1007,3007,5007 w funkcji DLNA. Nowe modele maja wpisane DLNA 1,5, stare tylko info. o wejściu LAN. Ja chciałbym mieć możliwość sreamingu po sieci - filmy a przed wszystkim muzyki. Czy coś Ci wiadomo o problemach z działaniem tej funkcji?

pzdr.
 

zibi_wl

New member
Ja też miałem podobny dylemat z wyborem. Po odsłuchach stwierdziłem że różnice są tak małe a oba grają po prostu inaczej decyzja byłaby naprawdę trudna gdyby nie to że mam plazmę kuro i ostatecznie postawiłem na sc-lx82. Decyzji nie żałuję.
Witam serdecznie, przymierzam się do zakupu tego amplitunera, mam pytanie jakie głośniki polecasz do tego sprzętu?
 

Fox1970

New member
Do tego Pionierka zapewne fajne były by Monitor Audio GS60, Focal Electra 1027 BE albo z tańszych, Paradigme z serii Studio v. 5. Ciekawe jakby zagrał sprzężony przez pre out'a np. z HK 990 na kolumnach cytowanych powyzej, pewnie żołądeczek nieźle by ściskały a adrenalina by skoczyła do nieprzyzwoitego poziomu...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zibi_wl -
ale podaj jakie masz warunki w pokoju ?
Jakie oczekiwania od muzyki ?
Jaka muzyka ?
 
Do góry