Pioneer RCS-606

mayday29

New member
Witam!

Co sądzicie o zestawie kina domowego Pioneer RCS-606, czy jest to dobry sprzęt ? Potrzebuje zestawu do pokoju o wymiarach 6x4m, do LCD SHARP 37 SA1, chciałbym również podłączyć gramofon. Ma ono służyć głownie do filmów DVD i muzyki. Moje drugie pytanie to jak długie (ile metrów) mają kable łaczne głośniki z DVD ? Jeśli macie inne pomysły na kino domowe lepsze o podobnych parametrach i cenie to proszę o odpowiedź
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Słuchałeś muzyki na tych kolumienkach? Trzeba mieć sporo samozaparcia. Gramofon podłączysz tylko przez przedwzmacniacz, chyba, że masz zabawkę z wkładką ceramiczną.
 

mayday29

New member
pioneer

witam!

Właśnie chodzi o to że nie słuchałem muzyki na tych kolumnach, więc czy może bardziej opisać co jest z nimi nie tak ?




Pablo1964 napisał:
Słuchałeś muzyki na tych kolumienkach? Trzeba mieć sporo samozaparcia. Gramofon podłączysz tylko przez przedwzmacniacz, chyba, że masz zabawkę z wkładką ceramiczną.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Odpowiedziałem na pw. Nie chcę Cię zniechęcać, nie wiem, na czym słuchałeś muzyki do tej pory. Weź ulubioną płytę CD do sklepu i puść na tym sprzęcie. Sam się przekonasz czy czegoś w brzmieniu Ci nie będzie brakować.

Zresztą słuchanie muzyki na KD to nie najszczęśliwszy pomysł. Wzmacniacz a 5 - 7 kanałów, więc zagra jedynie tak, jak 3-krotnie tańsze stereo.

Ja w tym roku znalazłem kompromis, jednak za cenę wielokrotnie wyższą od pierwotnie zakładanego budżetu :-(
 
Ostatnia edycja:

mayday29

New member
witam!

A co sądzicie o zestawie Onkyo HTE 504/404 QUINTAS 5.0 ??? lepszy do Pionnera RCS-606H ??? a jeśli tak to czy onkyo posiada w swojej ofercie nagrywarkę z HDD i wejściem USB ???


Pablo1964 napisał:
Odpowiedziałem na pw. Nie chcę Cię zniechęcać, nie wiem, na czym słuchałeś muzyki do tej pory. Weź ulubioną płytę CD do sklepu i puść na tym sprzęcie. Sam się przekonasz czy czegoś w brzmieniu Ci nie będzie brakować.

Zresztą słuchanie muzyki na KD to nie najszczęśliwszy pomysł. Wzmacniacz a 5 - 7 kanałów, więc zagra jedynie tak, jak 3-krotnie tańsze stereo.

Ja w tym roku znalazłem kompromis, jednak za cenę wielokrotnie wyższą od pierwotnie zakładanego budżetu :-(
 

tatuś

New member
czy ktoś tego używa?

Mam bardzo mało informacji i opinii użytkowników na temat tego zestawu, a żadnej po polsku. Ciekaw jestem czy nikt tego nie używa, czy używa, ale wstydzi się napisać, jaki biznes zrobił kupując toto.
Chciałbm kupić, bo żona ze względów estetycznych może wpuścić do salonu tylko zestaw z głośnikami w formie wąskich czarnych słupków. Tak więc zestawy z kolumnami w kształcie skrzynek nie wchodzą w rachubę :(.

Chciałbym jednak, żeby za cenę ponad 3kpln to jakoś grało.
A użytkowników proszę o informacje:
1. Czy dźwięk wypełni pomieszczenie ok. 35 m kw.?
2. Czy dopasowanie dźwięku do pomieszczenia z użyciem MCACC działa? Czy w związku z tym mogę zachować większą swobodę w geometrii rozstawienia głośników tylnych?
3. Cza system przenosi wysokie tony? - w sklepie nie słyszałem :(. Kiki pisze, że obraz koniecznie trzeba zobaczyć w domu. A co dopiero dźwięk?!
4. Czy można dziś tolerować urządzenie bez wyjścia HDMI? Czy może RCS-606 to zabytek?
5. W telewizorze mam jedno wejście, które zajęła Cyfra+, to może niekoniecznie szukam KD z HDMI? Nie będę miał gdzie włączyć:roll:.
6. Czy nagra na dysk bezpośrednio z dekodera C+, czym połączyć? Czy może jednocześnie nagrywać na dysk i odtwarzać z dvd, albo robić za zestaw głośników do C+?
7. Czy ma swój tuner TV, żeby czasem nagrać coś z innego kanału?
8. Czy nagrywarka ma programowanie czasu - nie chcę wstawać dwa razy w nocy, żeby A. włączyć, B. wyłączyć.
9. W ostatniej kolejności pytam o odtwarzanie muzyki, ale czy to potwierdzacie co było w poprzednich postach, że nie da się słuchać? Czy jest gorzej niż w DCS-360?
Kiki, Blackninja, pomocy!!!
 

tatuś

New member
Apel do użytkowników RCS 606H

Jeżeli ktoś z Was to ma, proszę o garść informacji na tematy poruszone w poście powyżej. Lub chociaż link do jakiejś polskiej albo zagranicznej strony z testami. Sprzedawcy nie mają pojęcia o czym mówią. Wpierali mi, że jest HDMI, tylko jakoś nie potrafili wskazać gniazda. Mówili, że świetnie odtwarza muzykę, ale w sklepie słyszałem tylko głuchy łoskot przesterowanego suba, bez wysokich tonów.
Czekam na informacje, bo chciałbym kupić przed świętami, dziękuję.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tatuś, sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. Nie ma gniazda HDMI, to nie ma. Słyszałeś łoskot zamiast grania, słyszałeś. Szukaj w takim razie czegoś innego. To, co dla jednego gra świetnie, dla innego zagra marnie. Takie życie. Sam słyszałeś, więc się więcej nad tym zestawem nie zastanawiaj. Względy estetyczne są istotne, ale nie wwczas, gdy cierpi na tym dźwięk. Weź żonę do salonu HiFi, niech posłucha czegoś z pełnowymiarowymi kolumnami. Może da się przekonać?

ArtS :)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
To dobry pomysł. Ja zabrałem kobietę do salonu i dzięki temu nie miałem problemu z zakupem E100. Dziś ona sama wszystkim opowiada, że były inne, mniejsze, które jej się podobały, ale jak usłyszała różnicę to sama namówiła mnie na JBL Northridge :)
 
Do góry