pioneer - marantz strumieniowce

ikar1975

Active member
Bez reklam
Czy miał ktos do czynienia i porównywał pioneer a , a-50 z marantz em n-6005 , brzmienie na drugim miejscu funkcjonalnosc.Pozdro
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ikar widzę że dalej posiadasz PM6004, więc do kompletu mógłbyś dobrać sobie NA6005. Jeśli chodzi o szczegóły pod względem funkcjonalności to N-50A (pewnie o ten model ci chodzi) posiada pełny DAC (czyli wejścia cyfrowe optyczne, koaksjalne, USB typu B) a Marantz tylko optyczne.

Link z innego forum z recką i spostrzeżeniami dotyczącymi N-50A

Pioneer N-50(A) -nowy multiformatowy odtwarzacz z wyświetlaczem graficznym wysokiej rozdziel. Czyli w co się tu gra? - Hi-Fi - Audiostereo.pl
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Oczywiście n 50 ,literowka :) kwestia jest tego typu ze czytałem o wszystkich czyli denon,pioneer, marantz , jest tez ca stream magic6 ale o praktycznym zestawieniu razem nic nie wiem musiał bym odsłuchać :) .Pozdro
PS.a u Ciebie widzę zmiany zmiany gratulacje
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki ;) Dokładnie , gruntowne zmiany, szukałem parę miesięcy temu wzmaka do BX a teraz już kompletnie inny sprzęt i właśnie powoli rozglądam się również nad jakimś urządzeniem w roli transportu lub DACiem. Takie urządzenie fajna sprawa bo multifunkcyjne, natomiast jeśli chodzi o samą jakość dźwięk to podejrzewam że taki DAC za 1500 zagra lepiej niż te strumieniowce. Najlepiej byłoby mieć odtwarzacz sieciowy i DAC ;) Myślałem jeszcze o przedwzmacniaczu z wejściami cyfrowymi ale tu już trzeba zwiększyć budżet bo ok 2000 nie wystarczą ;p
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ba no wlasnie, ale jak do tej pory pliki wave chodziły z blu LG a jako CD funkcjonował DVD z SACD pioneer podpiete wszystko pod DAC Nostromo 3 i jakoś to chodziło no ale Sam wiesz jak to jest:) .Pozdro
 

Henry

Active member
Bez reklam
Poza tym Pionek ma świetny, bardzo czytelny wyświetlacz ;), niestety jeszcze go słuchałem, ale z pewnością był by to nr 1 na liście potencjalnych zabawek do testowania...
 
Ostatnia edycja:

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No patrząc na wszystkie plusy i minusy oraz stosunek ceny do jakości to ten Pioneer wydaje się najciekawszy, alternatywą jest Cambridge Audio Stream Magic v1 ale on "cięższych" plików nie obsługuje i ludzie trochę narzekają na aplikację sterującą na smartfony.
 

Pan_Borowik

New member
Moim zdaniem wyświetlacz właśnie dyskwalifikuje Pioneera - co z tego że ładny, jak czytelny jest z dwóch metrów max, a czas odtwarzania z jednego.
Do tego według recenzji z podanego powyżej linka, okładki wyświetla tylko w przypadku WAVów (chociaż to pewnie poprawią w którejś wersji softu).
No i czas uruchomienia koło 1 minuty, trochę dramat.

Pod względem funkcjonalności ja bym stawiał na Marantza.

Ciebie natomiast interesuje brzmienie na pierwszym miejscu - bierz więc wzmacniacz pod pachę i jedź na odsłuch, porównać urządzenia :)
 

jochan1234

New member
Ja też długo się zastanawiałem nad strumieniowcem nawet jednego miałem i sprzedałem,kupiłem daca i wszystko mi rozwiązał podłączyłem pod lapka i strumieniowiec ze wszystkimi jego funkcjami wysiada.Teraz mam funkcjonalny sprzęcik ze wszystkimi jego możliwościami jak strumieniowanie plików bezstratnych i wszystkich serwisów oczywiście bez żadnych ograniczeń.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Nie wyobrazam sobie, to takie wygodne? Za chłopaka tak było:) ale teraz mam zone, 2 chłopakowi 8 mies i 3 lata i laptop na szafce RTV to dla nich woda na mlyn ,ja muszę wygodnie na kanapie usiąść i posłuchać a nie kręcić się przy kompie choć by dla tego ze ciezko mi wygenerować nawet godzinę by muzy posluchac a dac-a mam żadna rewelacja ale jest.Pozdro
PS a jakiego dac-a kupiles?
 

SDman

Banned
Ja też długo się zastanawiałem nad strumieniowcem nawet jednego miałem i sprzedałem,kupiłem daca i wszystko mi rozwiązał podłączyłem pod lapka i strumieniowiec ze wszystkimi jego funkcjami wysiada.Teraz mam funkcjonalny sprzęcik ze wszystkimi jego możliwościami jak strumieniowanie plików bezstratnych i wszystkich serwisów oczywiście bez żadnych ograniczeń.

Witam,
lepsze rozwiązanie wygodniejsze to BD-F6500 czy podobny no i ma ekran 50" z PDP.

Nie wyobrazam sobie, to takie wygodne? Za chłopaka tak było:) ale teraz mam zone, 2 chłopakowi 8 mies i 3 lata i laptop na szafce RTV to dla nich woda na mlyn ,ja muszę wygodnie na kanapie usiąść i posłuchać a nie kręcić się przy kompie choć by dla tego ze ciezko mi wygenerować nawet godzinę by muzy posluchac a dac-a mam żadna rewelacja ale jest.Pozdro
PS a jakiego dac-a kupiles?

polecam jw. to jest wygoda -meega i żaden strumieniowiec nie ma takiego smart TV !
Oczywiście dobry DAC w "ku21" mają przecenionego i bbbaaardzo nie docenianego Beresforda.

Pozdr.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak funkcjonuje ten BD-F6500 ale np. w moim blu ray wkurza mnie coś takiego:
Słucham muzy z USB i mam parę folderów, gdy np. chcę wyjść z danego folderu i przeglądać pozostałe aby wybrać następny kawałek to ten który aktualnie gra po wyjściu z folderu automatycznie się zatrzymuje, słuchając choćby na Stream Magic'u takiego problemu nie zauważyłem, przeglądałem sobie spokojnie foldery a muza dalej leciała :) Niby niuans ale mnie to irytuje.

Ten Beresfod ciekawy tylko nie posiada wejścia USB.
 

SDman

Banned
Nie wiem jak funkcjonuje ten BD-F6500 ale np. w moim blu ray wkurza mnie coś takiego:
Słucham muzy z USB i mam parę folderów, gdy np. chcę wyjść z danego folderu i przeglądać pozostałe aby wybrać następny kawałek to ten który aktualnie gra po wyjściu z folderu automatycznie się zatrzymuje, słuchając choćby na Stream Magic'u takiego problemu nie zauważyłem, przeglądałem sobie spokojnie foldery a muza dalej leciała :) Niby niuans ale mnie to irytuje.

Ten Beresfod ciekawy tylko nie posiada wejścia USB.

Witam,
a tak, tak jest i w F6500 mnie to nie przeszkadza w końcu z CD było tak samo ;-).
Nie wiem co tam jeszcze ten Beresford robi bo to również doskonały wzmak słuchakowy do 1k nie ma sobie równych, a z tymi Grado
DSCN1836.JPG

rozwala konkurencję.

Pozdr.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Nie wiem jak funkcjonuje ten BD-F6500 ale np. w moim blu ray wkurza mnie coś takiego:
Słucham muzy z USB i mam parę folderów, gdy np. chcę wyjść z danego folderu i przeglądać pozostałe aby wybrać następny kawałek to ten który aktualnie gra po wyjściu z folderu automatycznie się zatrzymuje, słuchając choćby na Stream Magic'u takiego problemu nie zauważyłem, przeglądałem sobie spokojnie foldery a muza dalej leciała :) Niby niuans ale mnie to irytuje.

Ten Beresfod ciekawy tylko nie posiada wejścia USB.
Mnie też to irytuje.
Ale porządny strumieniowiec to fajna rzecz.
Kiedyś sobie kupię takiego np. Marantza NA6005.
Teraz mam inne priorytety.
Obecnie strumieniuję muzykę z laptopa na odtwarzacz multimedialny i z odtwarzacza cyfrowo do daca.
Mogę też laptopa bezpośrednio podłączyć po usb do daca,lub jeszcze z odtwarzacza multimedialnego /z wewnętrznego dysku twardego lub przenośnego/ oczywiście cyfrowo do daca i na wzmacniacz.
Do wyboru do koloru.
W laptopie odtwarzam Foobarem + Wasapi.
Do tego jeszcze całym Foobarem można sterować też telefonem.
Jak ktoś planuje zakup niedrogiego daca to proponuję wziąść pod uwagę zakup SMSL Sanskrit Dac.
Jestem mega zadowolony z niego.
 
Do góry