Pioneer LX5090 czy 6090 ?

maxtor

New member
Nie. Na razie jedynie ustawiłem go według parametrów podanych przez użytkowników forum. Obraz dla mnie jest bardzo dobry. Nie wiem czy kalibracja istotnie coś zmieni? Pewnie na razie się wstrzymam.
Nowego oprogramowania nie będę wgrywał.
pzdr
 

aragoth

New member
Czy nowy soft do 5090H ma coś wspólnego z łatką wgrywaną przez serwis, która niby likwiduje problemy z wyświetalniem obrau w Drive Mode bodajże 2? Z tego co kojarzę, serwis też wgrywał jakiś nowy soft, więc ten powinien go nadpisać... dobrze kojarzę? :)
 

profi

Member
maxtor napisał:
Wielkość 60" - z 2,5-4 m odbiór super.
Obecnie mam PDP-428XD oglądam z 2.5 metra. Poważnie zastanawiam się na zmianą na LX5090 lub LX6090. Ale boję się że telewizja SD (Cyfra+) na 60" i z odległości 2.5 metra będzie wyglądała niezby dobrze. O jakość kanałów HD się nie martwie.
Dlatego proszę o poradę posiadaczy szczególnie plazm Pioneera 60" o informację jak wygląda obraz SD z odległości 2.5 metra.
 

profi

Member
Kiki, na dzień dzisiejszy umawiam prazentacje w domu.
Prawdopodobnie zdecyduje się na LX5090 lub LX6090, ze wskazaniem na 6090.
Wszystko zależy od tego jak będzie wyglądał obraz z Cyfry+ z 2.5 metra
 

edek103

Member
Witam!

Od 2 tygodni posiadam 50/90..ogladam z 2,5 -3,0. I coz.obraz super..ale oczywisice czasmi jedynka lub dwojka z n-ki nie zachwyca. To wszystko zalezy do kopii i jaosci transmisji.

Ja za sowj zaplacilem 7999 z polska gwarancją w sklepie we wroclawiu i mysle ze to warto czy dalbym 16 tys za 60 cal.nie wiem chyba za duzo w porownaniu do zysków w postaci wiekszego obrazy...bo bedzie on jeszcze mniej wyrazny przy SD.....

Ale nawet jak obraz jest zly....to po prau minutahc sie przyzwyczajasz..
Jelsi chodzi o scaling do 1080 ..to temat jest troszke zawily....
W ampli do 3 tys..sa to proste systemy elektroniczne i nie ma co oczekiwac cudów.....w ampli za 6-8 tys..mozna oczekiwac codów..ale czesto nie sa one az tak cpektakularne jak czlowiek chcialby oczekiwac...

I pamietajcie UP scaling jest ze zrodel analogowych........wiec jelsi masz n-ke po HDMI to przepusci sygnal bez obróbkli ....ostanio Denon 1910 wprowadizl calowanie po HDMI....mam go od tygodnia i mam wrazenie ze obraz ze zwyklych programow jest lepszy..ale nie jest jakas okrutna poprawa...( no i DENON 1910 to tez srednia półka)

CO do wieszaka...ja powisilem sowjego 50/90 na zwyklym wieszkau za 160 zł.....poprxzendia plazma wisiala na trakim za ponad 1500 zł..i zapewniam was ze wisala tak samo....:):):):)

A i jeszcze jdno ..niedrogo kupilem od KIKIEGO ustawienia kalibracynje do pioniera...obraz moim zdaniem lepszy....Wifrma profi chce za kalibracje w domu 1000 zł....ale nie wiem czy obraz bedzie 10 razy lepszy...

Ogolnie z plazmy jestem bardzo zadowolony...choc razem z ampli i satelita to ponad 1 KW:):):) ale coz..licznki sa od tego zeby sie kręciły;):):)




kiki napisał:
jak masz dobry sygnał to ok.
 

aragoth

New member
aragoth napisał:
Czy nowy soft do 5090H ma coś wspólnego z łatką wgrywaną przez serwis, która niby likwiduje problemy z wyświetalniem obrau w Drive Mode bodajże 2? Z tego co kojarzę, serwis też wgrywał jakiś nowy soft, więc ten powinien go nadpisać... dobrze kojarzę? :)

Czy może się ktoś wypowiedzieć w tej kwestii? :)
 

zuzanna

New member
Nowy soft udostępniany na stronie Pioneer'a nie ma nic wspólnego z softem wgrywanym przez serwis.
Ten soft, który jest dostępny przez stronę www wgrywa się przez port USB z PENa, natomiast soft wgrywany przez serwis wgrywa się przez złącze RS z komputera (laptopa) poprzez specjalny programik dostępny tylko dla serwisów.
I tym samym nie nadpisuje softu wgrywanego przez serwis.
Są to dwa różne softy wgrywane w inne moduły telewizora.
 

maxtor

New member
Chciałbym odgrzać swoje stare pytanie z tego wątku (i rozwiać wątpliwości ostatecznie ;) ). Czy Pioneer VSX 1019 (impedancja 6 ohm ) zagra dobrze (i przede wszystkim bezpiecznie) z moimi głośnikami Dali (wszystkie mają impedancję 4 ohm). Na avforums, w jednym z wątków ktoś miał co do tego wątpliwości i nie uzyskał jednoznacznej odpowiedzi.

pzdr
P.S. Nie wiem czy w 1019 jest jakiś przełącznik impedancji, a nie mogę ściągnąć instrukcji z netu.
 

maxtor

New member
Znalazłem w instrukcji (ściągniętej ze strony amerykańskiej), że zalecają głośniki 8 ohm, ale jest możliwość przełączenia z 8 ohm na 6 ohm. Niestety nie ma opcji 4 ohm. Problem pozostał :( . Może ktoś z Was mnie uspokoi. Cały zestaw Pionka w pełni by mnie zadawalał, a tu taki zonk.
 
Do góry